Başkan Timsah Arena için İstanbul’da

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay bugün sabah saatlerinde İstanbul’a gitti.

Kalıcı gelir konusunda bir dizi görüşmelerde bulunacak olan Başkan Ali Ay’ın yapacağı temaslarda Timsah Arena isim hakkı sponsorluğu ön planda bulunuyor.

Ali Ay’ın en çok önem verdiği ve beklentilerini her daim belirttiği isim hakkı için yapılacak görüşmelerin stadın en büyük özelliği olan timsah kafa kısmının ortaya çıkması ile daha da yoğunlaştığı öğrenildi.

Kaynak
Bursa.com

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. arenanın doluluğu, görselliği ve profili kafasından! çok daha değerli. büyütülmüşlere DOLU !.. anadoluya BOŞ ! tribünler timsah arenanın İSİM HAKKI değerini düşürür. büyük ihtimalle arena ucuza gidecek. maalesef hızla geçen yıla doğru bir gidiş var. tribün cezaları gelmeye, protestolar yine artmaya başladı. senaryo aynı, sadece aktörler değişik. öncesinde baş rollerde hamzaoğlu, bilal, merter ve ismail vardı. şimdi guen, deniz, stancu ve kubi… bir kulübün medyasına! ve taraftarına! rağmen başarılı olması mümkün değil. büyüme hedefimiz varsa, camia mutlaka zihniyet değişikliğine gitmeli.

  41
  11
  1. @soru-yorum yorumuna yanıt olarak

   Mesela ne? hangi zihniyete yönelmeli.Geçenyıl hamzaoğlu hamzayı eleştirmeyip,bilali merteri ismaili pamuklara sarıp öpüp koklayaymıydık?Bu sene deniz adlı hem hain hemde kazmayı oynattı diye le guene madalyamı takıcektik,otuızaltı maçta iki gol atan stancunun heykelinimi dikelim,kanadı kırık kubilay sahada ayakta duramazken fatih bulvarının adını kubilay kanatsız kuş bulvarımı yapalım NAAABALIM BİLADER Bİ YOL GÖSTER BİZ FANİLERE,KOYUN GİBİ ÖNÜMÜZDEN YERSEK ŞAMPİYONMU YAPCANIZ BİZİ ZİHNİYETİNİZLE, DEYİVER HELE,YOLGÖSTER,AYDINLAT BU KÖR KARANLIK İÇİNDEKİ CAMİAYI….

   9
   6
   1. @KILLANAN ADAM yorumuna yanıt olarak

    değerli kıllı !, ben bu siteye ortalama her gün 1 veya iki yorum atıyorum. geriye dönüp bakıldığında almak ve anlamak isteyenler ne demek istediğimi alıyordur ve anlıyordur diye düşünüyorum. ayrıca buradan insanlara yol gösterme gibi bir sorumluluğum ve de camiayı aydınlatma gibi bir misyonum yok. ben futbolu bildiğim ve inandığım şekilde yorumlar, yazar ve kenara çekilirim. beğenenler artı. beğenmeyenler eksi verir. bazıları da senin gibi cevap ister. benim bu üç görüşe de saygım var. aslında sana cevap vermek büyük zevk olacaktı ama. buna hazır ve daha önemlisi samimi değilsin… ayrıca sportif bakış açısından seninle 180 derece tersiz. iyisimi senin dinin sana… benim dinim de bana deyip konuyu kapatalım…

    10
    3
 2. Başkan yeter ki anlaş ilk etapta, 10 yıllık olmasa da 5 yıllık anlaşma yap, çok büyük bedeller istemeyin YILLIK; 5 MİLYON TL dersin, başarı sıralamasına göre bonus koyarsın ligde İLK 8 içinde yer alırsam %20 bonus istersin ligi 8-7-6. sırada bitirirsen; 6MİLYON TL olur, 5. bitirirsen %40 bonus istenir, Uefa ya gidersen 4-3 ya da Türkiye kupası %60 bonus dersin, Ş.ligi olursa lig 2.si %80 bonus, LİG ŞAMPİYONLUĞU %100 bonus dersin böylelikle 5Milyon tl ile 10 Milyon tl arasında isim hakkı geliri oluşur, ayrıca diğer tribünlerde, tribün başına 1 Milyon tl dersin bonuslarla 2 Milyon tl ye kadar çıkabilir, VİP tribünleri 70 adet var 300 bin tl desen 20MİLYON TL eder, 80 tane kapı, 50 Bin tl’den ufak ölçekli tüm firmalara versen reklamını 4 MİLYON TL eder, 30 bin kombine her sene 300 TL den 9 MİLYON TL eder, otoparklar, kiraya verilecek işyerleri derken yıllık bu stad sana minimum 50MİLOYN TL ile 80 MİLYON TL arası sadece staddan gelir gelmesi gerekir, bunun içinde iyi organize olmak lazım

  21
  4
 3. Arkadaşlar eleştiri yapmadan önce bir önerim var.Stadin yapılmayan yerleri tek tek ihaleye açılsa da hemen bitirilse olmaz mı? Şimdi onu herkes düşünmüştür diyeceksiniz.O zaman bende madem düşünmüşler engel ne R.A.’nın Arnavut İnadı mi diyeceğim? Gelelim konuya.Ben bu habere sadece gülerim.Hicbir yanı bitmemiş,her tarafı pislikten dökülen,lojistik destek için otoparkı olmayan,inançlarını yerine getirmek için diyanete mescid yapar mısınız diye tweet atanların olduğu bir stada kim neden niçin ve nasıl para versin!? Biri bana bunu aciklasin.Bunu 2 senedir söylemekten dilimde tüy bitti.Mantik yürütün.Bir ürünü satmadan önce ne yapıyorsunuz pazar araştırması değil mi? Kamuoyu anketleri duzenliyorsunuz.Bu ürün satar mı satmaz mi? Bu ürünü kimler alır ne kadara alır,lojistigi,ulaşımı vs si nasıl olur diye değil mi?Sonra ne yapıyorsunuz ürünü üretmeye başlıyorsunuz.Daha sonra ürünü tamamıyla her şeyiyle eksiksiz sekilde(örnek veriyorum bir araba uretiyorsaniz dört tekeri de tam şekilde fabrikadan çıkarıyorsunuz) urettiniz.Sonra ne yapıyorsunuz? Reklam yapıyorsunuz.Cunku artık ürün hazır(!). Sonra başlıyorsunuz lojistik destekle ürünü pazarlamaya.Bizim çok bilmiş zat-ı muhterem belediye başkanımız ne yapıyor peki? Ürünü önce insanlara olmadığı şekliyle lanse ediyor.En basitinden bkz stadın adı.Ney stadımızın adı!? B.Ş.B. STADYUMU! Sonra ne yapiyor!? Ürünü bitirmeden lojistiğe gönderiyor!? Hatta utanmadan bir de pişkin pişkin ben bu stada milli maç istiyorum diyebiliyor! Hatta daha trajikomigi tam karşısına da içinde onkoloji departmanı da bulunan bir hastanenin yapımına izin veriyor!!!!Tabi ürünümüzün ne tekerlekleri var ne Tavan sacı tam kaynatildi ne de taban muşambalari yapıştırıldı.Hatta ürünümüzün içini pislik götürüyor.Sonra garibanim iş bilmeyen başka bir kukla ortaya çıkıveriyor ve kendini parçalıyor.Ne icin? Bursaspor sevdası için.Ali ayı günahım kadar sevmedim ve yöneticilik yapabildiğini düşünmüyorum.Ancak ona benim kadar da üzülen yok.Kendini heder etti bu Recep Altepe nin rezaletini avantaja çevirebilmek için.Sehrimizi ucubeye çeviren Altepe ye teşekkür eder istifasını en içten dileklerimle ve dualarimla beklediğini ifade ederim.Habere de son olarak bir selam cakayim.Umarim Ali ay İstanbul’dan eli boş dönmez ama benim düşünceme göre bu stadın her yeri bitmeden kimse ona beş kuruş para vermez.

  16
  11
   1. @Abowww yorumuna yanıt olarak

    Hoş bulduk kardeşim.Yazimin özeti şu.Once,acaba stadın yapılmayan yerleri parça parça ihaleye açılıp kısa sürede bitirilmez mi ve ben İstanbul’dan bitmeyen bir ürün için alıcı çıkacağına inanmıyorum.

    1. @Kazoo Kid yorumuna yanıt olarak

     hemen hemen yazdıklarına katılıyorum. yalnız bu stadyum daha bitmeden önce proje aşanamasındayken iyi bir lansman yapılıp tanıtılmalıydı. tabi bunu belediye başkanı aracılığıyla değil kulüp destekli yapılmalıydı. ağaçtan armut düşer mi diye belediye başkanının ağzına bakarsak daha çok bu takım muhtaç yaşamaya devam eder. öncelikle çok çalışmak lazım kafa yormak gerekiyor. bu stadyum yapıldığından beri her yeri hatalarla dolu.

     1
     3
  1. @Kazoo Kid yorumuna yanıt olarak

   sevgili kardeşim emeğine yazık. yazı uzun ama içerik sıfır. boş bir stat sermaye için beton yığınından başka şey ifade etmez. içi boş kalacaksa stada ne gerek var. keşke 90 dakika takımını candan ve küfürsüz destekleyen bir taraftarımız ve içi full dolu 45 bin tahta tubureli bir top-sahamız olsaydı. işte o zaman, o sermaye sana değil isim sponsoru olmak, sıfırdan stat bile yapardı. vodafon arena nasıl yapıldı sanıyorsun??? dünyada paradan bol ne var? sen yeter ki paranın yönünü değiştirmesini bil…

   10
   1
   1. @soru-yorum yorumuna yanıt olarak

    Paranın yönünü değiştirebilmek için önce güven inşa etmen gerek.son birkaç senedir yönetimden topcusuna teknik heyetinden taraftarına belediye başkanından şehir dinamiğine kim kime güveniyor söyler misin!? İnsanlar Ali ay a güvenmek istiyor ancak o da iş bilmiyor.Altepe desen ortada konuşmak istemiyorum.E siz bu isin başını çeken iki isimden birine dahi guvenemezken hangi şehir dinamiginden yatırım bekliyorsunuz da paranın yönünü değiştirmekten bahsediyorsunuz!? Taraftar store açılışında ürün çalıyor ürün!?Kaçak giriş yapıyorlar hangi paranın yönünden bahsediyorsun!?

    7
    3
 4. Keşke Elimizden gelse de takımımıza maddi açıdan katkı sağlayabilsek.Acilen sponsor bulunması gerekiyor aksi halde transfer olmayacak gibi duruyor. Allah yardımcımız olsun.bu Kara bataklıktan omuz omuza çıkacağız.Arkadaşlar o yüzden olabildiğince iç sahadaki maçlara gidelim gelir kaynağı sağlamak açısından ve şampiyonluk Yolunda emin adımlarla ilerlemek için.Nitekim Allah sabredenlerin ve inananların yanındadır.

  15
  1
 5. İstanbula atıp tutuyoruz ama stada sponsor bulmaktan oyuncu ve antrenör karşılamaya kadar her işimizi istanbul olmadan çözemiyoruz.

  3
  5
 6. Bizim stst maalesef gazı kaçmış gazoza döndü. Bitmeden yarım yamalak açıldı, insanlara bıkkınlık ve bezginlik geldi. Çevresinde ne bir kafe, ne pub-birane, ne de kahve var. İnsanlar maç öncesi buralarda vakit geçirir. Stada hep maçın başlamasına 20 dk kala kapıda olacak şekilde gidiyorum çünkü stat çevresinde vakit geçirmenin imkanı yok. İçerisi şantiye, localar inşaat, dış cephe bitmedi Allah bitmedi. Böyle olunca stadın marka değeri hep geri gidiyor. Bjk stadı yaptı ve şıkır şıkır açılış yaptı, stat son derece sıradan ama herkeste bir heves ve farkındalık oluştu. Bizimki gibi bir stat yapsalardı herhalde Barcelona gibi parayla stat turu yaptırırlardı…

  NNe zaman bu stat tamamen biter, stat çevresinde sosyal mekanlar oluşur, takım da ilk beş içinde yer alırsa o zaman adam gibi gelir getirici sponsorluk anlaşmaları görürüz. Kabul edelim ki şu anda yapılacak anlaşmalar da çerez parası olacak.Bu statta 20–22.000 ortalama ile ynuyoruz, eski statta da zaten hemen hemen bu sayılara oynuyorduk. VE KULÜP AYDA 60.000 TL KİRA ÖDEMİYORDU! Bu yeni stada geçtiğimizden beri hep zarardayız.

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı