Başkan takımı ona emanet edecek!

Olay Medya Spor Yazarı Erkan Sağlık'ın bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Mayıs ayındaki kongre öncesi kulisler hareketlenmeye başladı, adaylığını açıklamasa da Ali Ay gizliden gizliye çalışmalara başladı

Başkanın kongrede tekrar seçilmesi halinde Sportif Direktörlük için göreve getirmeyi planladığı isim Galatasaray ile yollarını ayıran Bursalı Cenk Ergün.

Bursaspor’da kongre süreci yaklaştıkça adaylar çalışmalarını hızlandırmaya başladı…

Mayıs ayında yapılacak kongrede adaylığını ilk açıklayan Bursaspor eski yönetim kurulu üyesi Ahmet Bozdemir oldu…

Geçtiğimzi günlerde de plan programları, gelir kaynaklarını açıkladı.

Sportif direktör olarak Önder Özen ile çalışacağını deklare etti.

Mevcut Başkan Ali Ay ise çalışmalarını sessiz ve derinden götürüyor.

Şuan için başkan adaylığıyla ilgi ser verip sır vermiyor.

Heralde takımın alt sıralarla olan bağının kopmasını bekliyor.

Ama yönetim kurulu için bazı isimlere teklifler götürdüğü kulaktan kulağa dolaşıyor.

Sportif direktör konusu Bursaspor tüzüğünde yer alıyor ama bugüne kadar herhangi bir girişim olmamıştı.

Başkan Ali Ay ve yönetiminin Galatasaray’daki görevinden ayrılan Cenk Ergün ile Futbol Direktörlüğü konusunda görüştüğünü duydum.

Özellikle Başkan Ali Ay’ın, Cenk Ergün konusuna sıcak baktığını yakın çevresine söylediği bilgisi geldi.

Başkan Ali Ay, hatta ve hatta Tofaş ile tribün isim hakkı ve sponsorluk anlaşması için İstanbul’a gidildiğinde Cenk Ergün ile de bir araya gelip son noktayı koyacaktı.

Tofaş ile yapılan görüşmeler uzadığı için bu görüşme gerçekleşmemiş.

Bursaspor gibi Cenk Ergün de mayıs ayı içerisinde yapılacak Olağan Kongreyi bekliyor diyebiliriz.

Cenk Ergün Bursalı, Galatasaray Lisesi mezunu.

 

BU SEZON TAKIMI O KURDU!

 

2000-03 sezonunda Futbol Federasyonu’nda çalıştı. 2003-06 yılları arasında Trabzonspor Sportif A.Ş.’de Genel Müdür yardımcılığı görevini üstlendi.

2006 yılından itibaren de Galatasaray Sportif A.Ş.’de Özel projeler sorumlusu oldu.

Dursun Özbek döneminde de futbol direktörü görevi verildi. Şunki Galatasaray takım kadrosunun kurulmasında pay sahibi oldu.

Fatih Terim’in Teknik direktör olmasıyla birlikte de Galatasaray ile yolları ayrıldı.

Asıl merak edilen konular şunlar…

Farz edelim ki Başkan Ali Ay kongreyi kazandı, Cenk Ergün veya bir başka isim bu göreve başladı.

Sportif direktörlük için göreve gelen ismin yetki alanı ne olacak?

Hoca ve transfer konusunda tek yetkili göreve gelen kişi mi olacak, yoksa yine Başkan Ali Ay ve yönetim kurulu üyeleri her konuya müdahale edecek mi?

Ençok merak ettiğim  konu ise yeni sezonda en az 20 milyon Euro transfere bütçe ayırabilecek misiniz?

35 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Peki neden seçimi bekliyor ? şuan zaten mevcut başkan hemen sözleşme yapıp da takımın başına neden getirmiyor seçimde elini daha çok kuvvetlendirmezmi ?
  Yalannn Yalannnn Yalannn
  Ama unutmayınki bu kongre üyeleri ( çorbacılar hariç) birdaha kanmayacaklar.

  62
  7
  1. @Dagder yorumuna yanıt olarak

   Serkan recber, bursasporumuza %500 katki verebilecek bir bursasporludur. Kim gelirse gelsin. Transfer konusunda ondan faydalanmasi bir bursasporluluk gorevidir.

   28
   8
 2. Ender ALKAN’DA açıklamalarda bulunmuş umarım o haber de bu sayfada yer alır ve arkadaşlarımızın fikirlerini öğrenme imkanımız olur

  46
  1
   1. @Omer Bisiren yorumuna yanıt olarak

    ender saçmalamış niye ona sorsunlar. kulüple bir bağlantısı mı var. niye böyle bir açıklama yapıyor. paylaşımları enderi bitiriyor. yazık bir göreve gelmek için yaptıkları çok acı.

    5
    13
   2. @Omer Bisiren yorumuna yanıt olarak

    Ender bey SOW SAKATTI biz biliyorduk, bize sorsalar söylerdik demiş. BİR GERÇEK BURSASPORLU BÖYLE BİR KONUDA CAMİAYI , TARAFTARI VEYA MEDYAYI UYARMAK UYANDIRMAK İÇİN illa o an ki yönetimden kendisine sorulmasını mı beklemektedir. HATA olduktan sonra çıkıp biz biliyorduk demek kişinin gerçekten BURSASPOR menfaatlerini mi yoksa KENDİ KİŞİSEL ÇIKARLARINI mı gözettiği hakkında bizlere bilgi vermektedir.

    17
    9
 3. Ali ay Seçimi kazanabilecek mi ki Tek aday gibi haber yapıyorsunuz Ahmet Bozdemir diye bi aday var Söyledikleri doğrudur yalandır Bi zahmet haber yapın Bursasporlulara hizmet veren bi siteyseniz

  38
  1
 4. Kongreyle gelen kongreyle gider demistin sayın başkan. Mayıs ta güle güle. Bu taraftar iki sene yasattiklarindan ötürü bir daha sana kanmaz.

  34
 5. Arkadaşlar Bursa basını Başkan adayı Ahmet bozdemir e neden yer ayırmıyor çünkü her yerde göreve geldiğimde o klübü karıştıran gazeteciler tesislere girmeyecek diyor onlarda biliyor başlarına ne geleceğini inadına Oyum Ahmet Bozdemire

  15
  1
  1. @Krokodil yorumuna yanıt olarak

   kardeşim bende senin gibi düşünmeye başladım özellikle sanki karartma politikası uyguluyorlar enterasan yani aday iyi de olmayabilir ama aday olmuş bazı sözler söylemiş bir satır nasıl haber olmaz anlamadım bunda başka şeyler var

 6. Peki taraftar Cinconlu sportif direktöre ne diyecek 🙂 Cengo cenk diye çağırıp gelince zi…cin con diye bağıracak mı 🙂 esas mesele bu.

  12
 7. Son cümle herşeyin cevabı. Var mı 20 milyon euro transfer bütçen… YOK, geç o zaman bu masalları. Cenk Ergün denilen kişi parası bol olan kulüpler içindir.

 8. Ali ayın hiç bir dediğini inamıyorum ve güvenmiyorum 2 senedir kasaplarla muhasebecilerle takımı kim yönetti acaba kogre üyesi olarak bir oyum var bunu kesinlikle ali aya vermem tek aday çıksa boş oy atar ona vermem

 9. cenk ergün çok doğru karar geçmişini araştırdım hem bursalı hemde tahsili çok iyi 4 tane yabancı dil biliyor…

  2
  4
 10. Yanlış anlamada takımı 100milyon euro borca sokup bende takım yaparım bilader cenk ergün gibi önder özen gibi adamların yeri deil bursaspor

 11. Ali ay kazanması için tüm alacağını bağışlayacağına yada reklam gideri olacağına dair sözleşmeye imza atsın yine başkan olsun yoksa batacağız mevzu çok kritik………….
  Şu ana kadar ne kadar temlik var yönetim açıklamalı

  10
 12. Peki o deilde turkiyede sportif direktöre ihtiyaç duyan tek takım neden biziz asıl soru o diğer hangi takımda sportif direktör var yani bu istanbul artıkları neden sürekli bursaspora yamanilmaya çalışıyor koskoca kulübün problemi bumu yani bence dünyanın en gereksiz hareketi zarardan başka bisi deil daha mantıklı hamleler olmalı ki daha secimde ne olup olmayacağı belli deil

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu