Başkan mahkemeye sevkedildi

Bursa'da polis tarafından yürütülen mali soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın da bulunduğu 6 kişi, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mali polisin yürüttüğü operasyon kapsamında gözaltına alınan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, İkinci Başkan Haluk Özkıyıcı, eski yönetici Osman Çelik, Kulüp Müdürü Osman Nuri Biçer, Yönetici Hasan Saltan, muhasebeci Sema Çavuşoğlu savcıya ifade verdikten sonra "Suç işlemek için örgüt kurmak, nitelikli dolandırıcılık, zimmet, resmi belgede sahtecilik, soruşturma gizliliğini ihlal, güveni kötüye kullanmak ve mal varlılığını bildirmemek" suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Adliyeye doktor kontrolünde ambulansla getirilen Başkan Yazıcı'nın ifade verirken şekerinin 340'a yükseldiği, bunun üzerine doktorların müdahale ettiği öğrenildi. Müdahalenin ardından Başkan Yazıcı'nın bir süre ifadesine ara verdiği belirtildi.

Bu arada gözaltına alınan Bursaspor Kulübü avukatlarından Öztürk Yazıcı, Jale Demir ve Bursaspor TV Yöneticisi Mehmet Gerçeksi'nin ifadesi ise savcı tarafından halen alınmadı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu