Başkan bugün adaylığını açıklayacak mı?

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altıenel'in bugünkü köşe yazısıdır.

Yaklaşık 25 aydır Ali Ay görevde. Bursaspor başkanlığına geldiği günden bu yana neredeyse sıkıntısız gün geçirmedi. Ekonomik, sportif ve kurumsal olarak bir türlü istediklerini gerçekleştiremedi.

Bunun nedenlerini sıralamaya gerek yok. Az çok tüm camia nerelerde hatalar yapıldığını biliyor. Başkan da biliyor…

Merak edilen Başkan’ın mayıs ayında yapılacak genel kurulda aday olup olmayacağı. Sayın Başkan ile daha önce yaptığımız görüşmede vereceği karar için ay sonunu işaret etmişti. Bugün Divan Kurulu var. Bence bu toplantıda aday olup olmayacağını açıklayacaktır. Kayserispor maçını bekler mi? Bu da ihtimal dahilinde. Belki de kararını biraz daha öteler.

Yaptığı açıklamaların satır aralarını okuduğumuzda Başkan’ın aday olma ihtimalinin daha ağır bastığını görüyoruz.

Ali Ay, gerçekleştiremediği icraatları 2. döneminde hayata geçirmek isteyecektir. Bir de kulübe çarkların dönmesi için 50 milyon liranın üzerinde verdiği para meselesi var. Ama ortada bir de taraftarın yönetime karşı kızgınlığı ve tepkisi var. Geçen sezonun üzerine son 9 haftada alınan sonuçlar sabırları taşırdı.

Bu tepki Mayıs’a kadar diner mi? Zor görünüyor. Dinmesi için de 9 haftalık kazanamama serisinin tersine dönmesi şart gibi. En ivedilikle çözülmesi gereken sorun da bu zaten. Gerisi de biraz teferruat gibi duruyor…

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Eozo yorumuna yanıt olarak

   Ne adayı, sezon sonu birdaha sonsuza kadar aday olmamak üzere çekip gidecek.bence ali ay in bile yuzsuzlugunun bir sınırı vardır, yada olmalı.

  2. @Eozo yorumuna yanıt olarak

   Kimse bursaspor için 50 milyon vermez Başkan Bu işi yapamıyor olabilir ama şuanda yerine qelecek bir tane adam söyleyin. Ben ali ay kalsn demiyorum ama sizce kim olur kim Bu işi adam gibi yapabilir Ali ay En azından hırsız değil Bu camia ne vanpirler gördü Şahsım olarak düşüncem Bu görünüşte başka birisi yok

   9
   16
   1. @TeXaS..? yorumuna yanıt olarak

    Ben sana sayayım kim yapabilir bu işi diye;
    LEVENT KIZIL,
    İLHAN PARSEKER,
    HÜSEYİN DURMAZ,
    TİMUR NOYAN,
    OSMAN ÇELİK,
    MURAT YANIKLAR,
    İLHAN USLU,
    benim saydığım bu isimler basında bilinen, tanınan isimler daha tanınmayan Bursasporuma Ali deden daha çok vizyon katacak yüzlerce işadamı var bu şehrin kimse merak etmesin bu şehir sahipsiz kalmaz

    4
    3
  3. @Eozo yorumuna yanıt olarak

   arkadaşlar bence ilk olarak
   1-yönetim ve yönetim kurulu değişmeli
   2-divan kurulu değişmeli
   3-taraftarımız değişmeli(kimisi ailesiyle geliyor veya kızıyla vs. adamın biri orada küfür ediyor , sahaya yabancı madde atıyor bunları stada sokmamamız lazım) şunu söyliyim 10 yaşındaki kızımla maça gelmişiz.izlemeye orda adamın biri sarhoş içip içip gelmiş küfür edip duruyor kızımda babacığım bu adam niye küfür ediyor bende sarhoş kızım ne dediğini bilmiyor kızım da neden bu adamı stada alıyorlar diye sordu ben cevap veremedim ne diye bilirdim ki şimdi size soruyorum siz ne dersiniz yanınızda kızınız veya aileniz olsa ve bu olay olsa ne cevap
   verirsiniz

   10
   2
 1. dünyanın hiç bir yerinde şampiyon olmuş bir takımı geçen sene son anda ligde kalan bu sene yine düşmemeye oynayan bir takımın yönetici koltukta oturamazdı. bir bursada görülmüş bir olay bu.

  25
  2
 2. Ali ayın yeniden başkan olabilmesi için kalan maçları takımın kazanması,Stada sponsor bulup bunun sözleşmesini imzalaması ve yönetimdeki çoğu kişiyiyle yolları ayırıp genç dinamik futbolu ve kulübü bilen isimleri yönetime katması gerekir.Ancak bu şekilde belki birseyleri toparlar ha buna ben ihtimal veremiyorum orası ayrı.

  14
 3. Aday olunca bsşkan olunuyorsa üyelerede güven yok kulübü rahat bırakın kongere zamanı oy atmazsın ortalığı karıştırmayın son maça kadar takımı destrkleyin

  4
  4
 4. yok artık o kadar da değil hala aday olmak istiyorsa var demek bi çıkarı yada düşürecek yemin etmiş çünkü.ali ay aday olabilir problem yok ama ona oy verecek bursasporlu varsa o zaman problem büyük

 5. Aday adayı bile olmaz senden ..Aday olursanda da dağdaki çobanın hikayesi gibi kimse sana inanmaz olmayan şansınıda zaten heba ettin sözün özü milleti daha fazla günaha sokma …..

 6. 1- ali ay’ın bursasporu yönetemeyeceği artık tescillendi. hem bursaspora, hem de kendisine çok zarar verdi. bırakıp gitmesi herkesin hayrına olacak.
  2- yeni gelecek olanlardan, ”seçilirsem şu kadar çok para koyacağım veya bulacağım, en kaliteli hoca ve futbolcuları alacağım. takımı şampiyonluğa oynatacağım ya da yapacağım” diyenler varsa bilin ki yalan söylüyor ve futbolu bilmiyordur. bu kadar kısa zamanda bu kadar büyük başarının futbol literatüründe yeri yok. bu olsa olsa dönemsel veya sunni başarı olur.
  3- örneğin hayal bu ya, ben başkan adayı olsam şöyle hareket ederdim.
  öncelikle basın ve taraftar liderleri ile toplantı yapar, onlara kurumsal yapı projelerimi, kısa ve uzun vadeli hedeflerimi anlatır şampiyonluk kelimesini en az 3-4 yıl sonra telaffuz edebileceğimi söyler, ilk 1-2 yılda olası kötü sonuçların olabileceğini ve bunlara sabır gösterilmesi sözü sonrası adaylığımı sürdüreceğimi, aksi takdirde adaylıktan vaz geçeceğimi, çünkü taraftar ve medya muhalefetine rağmen en donanımlı başkanın bile başarı şansının olmadığını anlatırdım.
  4- son olarak, ortaya çıkacak başkan adaylarına tavsiyem sırası ile şunlar olurdu.
  a- öncelikle şartlar ne olursa olsun asla değişmeyecek ilke ve prensiplerden oluşan ”Bursaspor kulübü anayasası” kitapçığını çıkarmak. (bunu, bursalı gazeteci, taraftar gurupları, antrenör, hakem, eski futbol adamı ve profesyonel futbolculardan oluşan ortaklaşa bir gurup hazırlayabilir.)
  b- yeni gelecek antrenör ve futbol direktörünün önüne, öncelikle hazırlanan bu kitapçık konmalı planlamalarını ve hedeflerini buna göre yapmaları şart koşulmalı.
  c- kulüpte işler teknik ve idari işler diye ikiye ayrılmalı. teknik işlerden antrenör, idari işlerden (medya, tff, UEFA ilişkileri, transfer görüşmeleri, kamp yeri rezervasyon vs. gibi) futbol direktörü sorumlu olmalı.
  d- yönetim sportif kararlara karışmamalı sadece kaynak arayışı ve temini işlerine bakmalı.
  e- şartlar ne olursa olsun denk bütçeli ve üretken bir kulüp modeli benimsenmeli bu konularda asla taviz verilmemeli.

 7. Oyuncular, antenörler, başkanlar gider; biz kalacağız!
  Bizim olanı korumak ve yüceltmek için yeniden, her zamankinden bile daha gür sesle; BURSASPORA sahip çıkALIM…başka Bursaspor yok..BU bir imtehan bu günleride, yaşamak varmış…..her kes gider BİZ, KALIRIZ..ZATEN 52 YILDIR HEP BÖYLE…biz BURSASPORA GÖNÜL BAĞIMIZ VAR…BUNU suitimal edenler..BURSASPORU para kasası görenler…olsun varsın…bakın daha önce kilerde böyle BURSASPORU yaktılar..şimdi nerdeler ad ları,isimleri, dahi anılmıyor..LAGUEN, ALİ AY.. ve kendini FUTBOL ULAMASI SANAN LAR…unutmasınlar…biz FUTBOLUN KRAL nını ARAMIYORUZ..KALPLERİN KRALINI ARADIĞIMIZ İÇİNDİR BU SEVDAMIZ…biz BURSA ya AŞIĞIZ…GERİSİ TEFERRUATTIR…düştüğümüz yerden kalkmasınıda BİLİRİZ….biz FORMAYA yeşile beyaza..bu şehre aşiğiz…biz BU ŞEHRİN ÇOKULARIYIZ…YAŞIMIZ 50 de olsa..hala çocuğuz…bize bu DUYGULARI YAŞATAN BU TAKIMA SEVDALIYIZ…selamlar her kese.

 8. Sakın başkan böyle bişey yapıyım deme böyle bi hata olmaz böyle bişey bi daha ol başkan da bala kadar gidelim

 9. koltuğa yapıştı kalkarmı zannediyosunuz ordan yalandan belli değil falan deyip karı gibi nazlanacak ama 8 elle o koltuğa yapışacak tadını aldı zor gider bide üste para verdi ya zorr

 10. aday olma kardeşim Allahını peygamberini seviyorsan aday olma bırak kim yaparsa yapsın ama siz yöneticilik yapmayın.

 11. Ali AY ve ekibi kulüp yönetmeyi başaramadı
  Başkan olmak isteyen ilk önce olay medyayı kulüpten uzak tutacak
  olay medya ve ekibi sürekli kaos ve kışkırtma derdinde kulübe çok zararları var…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu