Başkan Banaz’dan veda mesajı

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde gerçekleşen basın toplantısında konuşan Başkan Banaz şu ifadeleri kullandı.

Değerli Bursasporlular, göreve geldiğimiz 28 Şubat 2022 tarihinde Bursaspor’umuzun içinde bulunduğu durumu tekrar hatırlatarak konuşmama başlamak isterim.

Sezon başı camiada oluşturan hava ile şehir bir araya gelmiş çeşitli kampanyalar ile Bursaspor’a destek olunmuş ve sezon başında 17 oyuncu Bursaspor’umuza transfer edilerek kadro planlaması yapılmıştır.

Aslında bu konu bugün neden burada olduğumuzun hem sorusu, hem de cevabı. 2010 yılından beri yapılan transferlerin sayısı 153… Şampiyon olduktan sonra yapılan hatalar örgüsü ve kurumsallaşamamanın getirdiği nokta bu.

Denk bütçe oluşturamamak.

Bitmek bilmeyen kongre arzusu adamcılık birazdan anlatacaklarım ile eğer ortada bir başarısızlık olduğunu düşünüyorsanız, biz hatamızı kabul etmesini biliriz.

Peki geçmişte yapılan hataları kim kabul edecek Bursaspor geçmişi ile ne zaman yüzleşecek?

Transfer yapılması imkansız olan bir tabloda üzerimizde hala transfer baskısı olması gerçekten akıl ve mantık ile izah etmek zor.

İmkanların sonuna kadar kıt olduğu dönemde göreve gelerek tahtayı açıp, daha önceden belirlenen oyuncuları kadromuza kattık.

Bütün oyuncular sözleşmelerini tek taraflı fesih etmeye çalışırken defalarca ikna turları yaptık, geçmişten gelen alacaklarını yönelik ödeme yaptık fakat istediğimiz sonuca ulaşamadık.

Biter dediler, lakin yaşatmak için bütün gücümüzle çabaladık ve yaşattık.

Bu varoluş mücadelesinde yalnız kalmamıza rağmen pes etmedik, yılmadık geldiğimiz noktada…..

Toplamda 270 adet tedarikçi borçlu dosyamız vardı bugün 85 adete düşürdük (yani almmış almış ödememişler)

115 adet Bursaspor’un alacaklı olduğu dosya vardı, takip ettik ve tahsil ettik sayısı 35’ e düşürdük

182 milyon TL’lik vergi cezamızı “borcumuz değil” 8 milyon 800 bin TL’ye düşürdük.

Transfer tahtasında bulunan 62 dosyanın 17 tanesini kalıcı olarak kapattık “bunlara ek olarak 9 dosya ile anlaşma yapılarak taksite bağlanmış ödemeleri yapılıyor, anlaşılan toplam dosya sayısı 26, toplam ödenen 41 milyon 494 bin 278 TL, bu anlaşmalar sonucunda 50 milyon 678 bin 984 liralık indirim alınmıştır

Davası devam eden futbolcu dosya sayısı 9, bu rakam mevcut 62 adet dosyanın içindedir sonuç olarak geldiğimiz noktada tablo bu, burada çırpınmak bataklıkta çırpınmaktan farksız.

Sabırlı, sakin ve itidalli olmak gerekiyor. bir an önce buradan çıkma baskısı maalesef karar vericileri hatalara sürükleyecektir. Geldiğimizden bu yana üzerinde itina ile durduğumuz birlik beraberlik buradan çıkış kapısının anahtarıdır. Birlik beraberlik anahtarın ta kendisidir ve bizce paha biçilemezdir

Bursaspor kişisel hırsların, intikam duygularının hesabının görüleceği bir yer konumunda olmaktan bir an önce çıkartılmalıdır kim olursa olsun birlik beraberlik yolu ancak bizi arzu ettiğimiz noktaya taşır.

Birlik beraberliğin karşısında hiçbir güç duramaz bu yolda fırtınalar, depremler, kazalar elbet olacaktır.

Bu tip felaketler bizi birbirimizden ayırmamalı aksine birbirimize daha da sıkı sarılmalıyız çünkü bizim birbirimizden başka tutunacak dalımız yok. Tutacak başka takımımız da yok artık bütün şehrin bu yükü omuzlarına alması gerekiyor başka Bursaspor yok.

Sizleri tüm kalbim ile selamlıyor, emekleriniz için kendim ve yönetim kurulum adına hepinize teşekkürlerimi sunuyor. Yeni gelecek yönetime de başarı dileklerimizi sunuyoruz.

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Realite yorumuna yanıt olarak

   FUTBOL CAMİASI’nda tam bir çökme ve yeme sistemi oluşmuş.
   iyi niyetli ve dürüstleri barındırmıyorlar.
   çok yazık….
   BAŞKAN TEBRİKLER yönetim kurulunuzu her zaman alkışlıyoruz…

  2. @Realite yorumuna yanıt olarak

   Meyve veren ağaç taşlanır başkan bosver. Bize iş yapan değil soyup soğana çeviren başkan lazım. Alinur ve sen iyi niyetle elinizden geleni yaptınız bu nankör taraftar iyi yapılanı değil göte kazık çakanı sever.

   24
   2
  1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Güççük Emrahdedi ki:
   3 saat önce, 15:32
   Siz kimsiniz be abi 😇
   Sizin lakabınız ne be abi ❓
   Size kimler diyolar be abi

   11
   3
  2. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor’lular taraftar taraftarligini şehrin ileri gelenleri kulüp e akıl ahlak çalışmak oldu mu hersey düzelir kimse kimsenin işine karışmasa herkes herşeyi herkesten fazla bilmese herkesim kendi cebinde gibi davravmis olsa deniliyor ki Bursa bu borcu öder peki ortada ki rakam 70 milyon dolar bakın 70 milyon dolar Bursa da ki kaç firmanın ihracat rakamı bakın kuyumcunun kilolarca altını var q gram verse ne olur ki demiş olsan verir mi amigolar tirbunde durur şehrin kravatlilari ahlak bilgi sevgi olur ise biz yeniden şampiyon oluruz amigolar bedava bilet istemez bedava otobüs ile deplasman yapılmaz bedava forma ile tirbunde show yapılmaz ise sen ben değil birlik beraberlik olur ise Bursaspor bir kaç mahallelinin takımı olmaktan çıkar ise herşey güzel olur

   12
  3. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Bundan sonra paraşüt süz 3.lig bir kenara yazın çok bilmişler yönetim istifa diye bağıran lar

   42
   10
 1. ADAM GİBİ AÇIKLAMA ANLAYANLARA BÖYLE TARAFTARA BAŞKANDA BULMAK ZOR HOCADA BULMAK ZOR TOPÇUDA BULMAK ZOR ÖNCE BU TAKIMI ÇORBACILARDAN SONRA HIRSIZLARDAN TEMİZLEYECEKSİN SONRA İŞLER KENDİLİĞİNDEN DÜZELİR BU YÖNETİM GİBİSİNİ ŞU ZAMANDA ZOR BULAR BU TAKIM HA YARIN ÜST LİGE ÇIKAR BAŞKANLAR ÇOĞALIR ÇÜNKÜ GELİRLERDE ÇOĞALIR

  21
  7
 2. haydi yürü birader, boş yapma, yol orada. normal şartlar altında hayatında göremeyeceğin bir mevkiye piyon olarak atandın diye senden laf dinleyecek değiliz. çok konuşmak istiyorsanız HERKESİN SORULARINI YANITLAYACAK ŞEKİLDE ağababan alinur gelsin konuşsun.

  adam akıllı bir yol haritası çizecek gücünüz olsaydı da onu açıklasaydınız. o zaman görürdünüz bu taraftar 5 yıl boyunca alt liglerde sürünmeye razı olur muydu, olmaz mıydı. hem plan proje sunmadan devam ettiniz, hem iktidarın gücünü bu takıma adam akıllı koklatmadınız, hem de takım hiç ümit vermedi.

  taraftarın tepkisinden kaçan iş insanları var da, sizin adaylara müdahalenizle başkanlıktan kaçan zenginler hiç olmadı mı? bu taraftar liderlerini belediyelerde kadro vererek kendilerine bağlayıp şımartanlar kimdi? geçmişle yüzleşmek diyorsun ya, gel bu durumla yüzleş biraz da. bütün dinamiklerin içine girip batırdınız, şimdi de “kent takıma sahip çıksın” diyorsunuz. bir siz aksınız, herkes kara değil mi?

  20
  46
  1. @haHahaHa yorumuna yanıt olarak

   Güzel yorum, katılıyorum. Gerçekler bazılarının hoşuna gitmemiş, (_) atmışlar. Hoşunuza gitmese de maalesef doğru.

   11
   10
 3. Syn Başkan, bu birlik ve beraberlik çağrısını yapmakta biraz geç kaldınız! Emin Bey in apar topar istifaya çağrıldığı günlerde de taraftarlara çıkıp hey Texas grubu, böyle bağırmayın, bu takımın birlik ve beraberliğe ihtiyacı var deseydiniz! İçinde bulunulan koşulları bilmiyor muydunuz?

  15
  20
 4. kafaya bak sanki son macında urfa kazanmasa ücüncü lige düşmeyecekmiş aranacak adamış küme düşürenler ne zaman arar druma dönüştü ondan bu druma gelindi bunlarda kacatıysa üzgünüm ama bu şehir futbolu sevmiedi bitirdi aha size örnek kacıyorlar cünkü yük oldu şehre ihtiyac ta kalmadı futbol taraftarına haketiniz bu samana sarılır denize düşen ötmeyin bu kafaya bu traş

  1
  5

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu