Başkan Banaz “Kim geliyorsa gelsin!”

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yönetimin istifa etmesi yönünden yapılan tezahüratları hoş bulmadığını belirten Ömer Furkan Banaz, “Bursaspor’un kendi içinde yaşadığı sıkıntı söz konusuydu. 28 Şubatta seçildiğimiz ilk andan itibaren görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Amacımız, bu takımı ligde tutmaktı. Sezon sonunda maalesef küme düştük. Burada içinden çıkılası bir durum yok.

Buradaki işleri çözmek için gün yetmez. Elimizden gelen mücadeleyi ortaya koyduk. Bursaspor’un bundan sonraki süreçteki kulübün devamlılığını sağlamaya çalıştık. Bizim bu mücadelemiz anlaşılamadı.

Orada bir bizim adımıza kırgınlık var. Zamanından, ailesinden, parasından fedakârlık eden on üç tane adama çıkıp küfredeceksen, bu süre zarfında en büyük desteği aldığımız her daim kapısını çaldığımız belediye başkanına sallayacaksan, o zaman kardeşim yapacak bir şey yok burada.

Demek ki birileri diyor ki, ‘Siz gidin biz geleceğiz.‘ Biz de diyoruz ki, ‘Buyurun hodri meydan.‘ Genel kurul orada. Biz gidiyoruz kardeşim. Kim geliyorsa gelsin. Bildiği gibi yapsın. Ben görev icabı protokol tribünündeyim. Sağımdan solumdan küfrediyor. Ya kardeşim ben buraya küfür yemeye mi geldim ya? Ya bu kadar mücadele edeceğiz. Her şeyimizden feragat edeceğiz. Ondan sonra kendini bilmezler.

Bursaspor‘un B’sinden haberi olmayanlar, çıkacaklar orada küfredecekler. Ya kimse kusura bakmasın. Gelsinler onlar süreci nihayete erdirsinler.

Bizim kalmamızı isteyen böyle bir çoğunluk olduğu kanaatinde değilim. Varsa da onların sesi çıkmıyor. Burada önemli olan, yani o atmosferin içerisinde kendinizi bizim yerimize koyup bir değerlendirme yapmanızı sizlerden rica ederim. Yani yaklaşık on bine yakın taraftar var. Neyle karşı karşıya kaldığımız bizim tarafımızdan gayet net bir şekilde anlaşıldı.

Ve zaten bu davete hızlı bir şekilde biz icabet ettik. On beş dakika içerisinde kararı aldık. Hepimiz yaşadık oradaki ortamı. Şu an için bizim açımızdan böyle bir durum söz konusu değil. Bizim kararımız şu anda kesin.

Bursaspor‘un sahipsiz kalacağıyla alakalı bir tereddütüm yok. 15 Ekim‘e kadar birileri divan kuruluna dosyasını teslim eder. Teslim etmezse düşünülecek bir konu. Şu an için bizim böyle bir gündemimiz yok. Böyle bir sorun yaşayacağını zannetmiyorum Bursaspor‘un” dedi.

52 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. ayranları yok içmeye tahtırevanla ile giderler……………………………!!! Maalesef memnuniyetsiz taraftarımız var ve sanırımhep olacak ve daha kötüsü hep bu şekilde istemezük olacaklar….Bunlar muhtemelen rahmetli yazıcıya da sallamışlardır zamanında ,bunlar batalla ya da sallamıştır vs vs vs bunlar hep sallayan ama bir arpa boyu yol katedememişler ….!!!!

  Hadi bakalım yeni gelen savunur her yerde bizi yeni gelen bir para harcar ki 10ncu gün tahta açılır borçlar sıfırlanır hep böyle oldu şimdiye kadar bunda böyle olur dimi çok bilmişler…………………….!!!!

  98
  38
  1. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor’lular değerli şehrinin tüm saygıdeğer insanları bakın bazen toplumlarda deşarj anları olur geçtiğimiz hafta sonu da buydu sen koskoca şehir kimsenin gi ki çıkmadı 16 21 yaşında ki cocuklari tiyatro oynattirdik ne bu şehrin yöneticileri ne siyasileri ne başını ne iş insanları siz değerli yöneticiler Bursa herseyde kurban oluyor deneme tahtası yapılıyor 3 5 tane şerefsiz yedigikaba edenler mutlu oluyor koskoca Bursa şehri laf ebeligi yapıyor bakın evet futbol sadece futbol değil esenler Erok iyi takım lakin bu futbolcular bence tüm şehre su mesajı verdi koskoca Bursa bizi Diyarbakır da yalnız bıraktı alın size futbol dedi yönetim değil aslında Bursa istifa denilmeliydi

   9
   1
   1. @Gülbahçeli yorumuna yanıt olarak

    Yeni yönetim Bursaya Yeni Devrin Habercisi Olsun İlk İş FiFaya Dava Açmak Kimse Bursadan Büyük Degil Davamız da Haklıysak Adaleti Saglayana Kadar Kimsenin Peşini Brakmaya Niyetimiz Yok Futbol Terörü Nereye Uzanırsa Orayakadar Futbol Masada Degil Sahada Kazanılsın.

   2. @Gülbahçeli yorumuna yanıt olarak

    “Bursasporun B’sinden anlamazlar ama çıkar küfrederler”
    Taraftar profilini çok güzel açıklayan bir yorum.
    Bu kitle kendini evrimleştirmediği sürece Bursaspor’da huzur olmaz.

  2. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Sayın Banaz’a iki kelam etmek isterim.
   Öncelikle kendisi seçilmedi,şehrimizin belediye başkanı tarafından satın alınan bir grup kongre üyesi tarafından sectirildi.Geldigi günden bu yana iyisiyle kötüsüyle,şehrin belediye başkanına layık bir şekilde güzelce kukla rolünü oynadı.kendisine son başkan olarak oynadığı rolden kaynaklı teşekkür ederiz.Zaten bundan sonra da gelecek olan şey başkan değil.Kayyum.Bursaspor bitmiştir.

   64
   61
   1. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

    Adamın konuşmalarından Bursaspor’a karşı zerre aidiyet beslemediği net bir şekilde belli. Mikrofonun olmadığı ortamda Bursaspor’a ve taraftara ana avrat sövdüğü aşikar. Bu kulüp bu adamlara bırakıldıysa kapatılsın bitsin lanet olsun gitsin

    15
    16
    1. @Cevahir Bursalı yorumuna yanıt olarak

     Elinizi cebinize atin beyler.Acliktan nefesiniz kokarken ona buna sallamayin.Biz de taraftar olduk.Sizin gibi hakaret etmedik.Sadece Bursasporu sevdik..Siyasetinizin de ,zihniyetinizin de içine tüküreyim.

     5
     2
 2. Kendin diyorsun ,ligte tutmak için geldik ama başaramadık,yani başarısız oldunuz,ve bir takim insanlar sizi istifaya davet ettiler sizde kabul edip kongre kararı aldiniz,hala yok efenim gelsinler bakalim görelim,yok efendim bursasporun b sinden anlamazlar,yok herseyimizden feragat ettik,tamam onlar geride kaldi,ikide bir boyle duygu somurusune gerek yok,yaptiklariniz icin tesekkurler bundan sonrasi icin güle güle…

  88
  100
  1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Alinura salladıkları içinden görevden el çektiriliyor(Affını istiyor). Biraz omurgan olsa böyle açıklama yapmazdın.

   7
   16
    1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

     Sana demek istemedim omurgasızı. Anlamadığım şekilde bu yorumun altına geldi. Kusura bakma. Amacın alinur ve tayfasını eleştirmekti.

     1
     5
  2. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Hadi bakalım Tahsin bundan sonra seni görelim takım nasıl yönetiliyor borç nasıl sıfırlanır tahta nasıl açılır bu satın alınmış kongre üyelerine ve belediye başkanı tarafından getirilmiş kişilere göster de kapak olsun onlara.

   9
   14
  3. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Takımı ligde tutmak
   için geldik ama
   başaramadık.
   Türkçe meali
   BELEDIYE OLARAK
   BIZ BURSASPORU
   YOK ETMEYE
   AND ICMISTIK
   bunu başardık.

   13
   15
   1. @Efkarli yorumuna yanıt olarak

    Yok artık amk daha neler 😀 bursa küme düşmese üst lige çıksa emin ol belediye başkanı da bu işin içinde olduğunu gösterse oylarını ikiye katlardı. Bir daha secilmeyeyim diye Bursaspor’u yok etme kararı aldılar. Güzel bir bakış açısı aferin sana zeki efkarlı kardeş 😂

    5
    4
 3. Bırak bu işleri burfaş müdürü kimse size takım mağlup diye sallamadı siz ite köpeğe pkklıya hakkımızı savunmadınız maçtan sonra belediye başkanı çıkıp konuşsaydı ya niye ses çıkarmadı tabi reisinin oyları kaçar diye demi? Bize sizin gibi ezik adamlar lazım değil

  85
  55
  1. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   Ne olur bi gidin ALLAH aşkına siyasetinizdende kukla yönetiminizdende gına geldi rahmetli yazıcıdan sonra bi tane adam gelmezmi yahu bu ülkeyi bu siyaset nasıl bitirdiyse sizde siyaset ile BURSASPORU bitirdiniz tebrik ederim tüy diktiniz çakma başkanlar toplulugu….

   7
   9
 4. Yönetimi dinliyorum hak verdiğim noktaları var, taraftar yorumlarına bakıyorum diyorum lan bu adamlar da haklı. Nasıl oluyor da herkes Bursasporumuzu gözünden sakınır, iyiliğini isterken karşılıklı olarak bu kadar fazla zarar verebiliyoruz ?

  46
  3
 5. Sayın Banaz sizler bu tribünü arkanıza alıp belediye başkanını yanınıza alıp çıkmadınız mı yola bu yolda madem transfer tahtasını açamayacaksınız madem futbolcu alacaklarını ödeyemeyeceksiniz. eski yönetimden ne isterinizde görevden ayrılması için her şeyi yaptınız zamanında destek olacağız dediniz belediye ve Şehir ‘in önde gelenleri neden kıvırdınız neden Bursaspor başkanlık koltuğunu çocuk oyuncağına cevirdiniz. neden Diyarbakır’da sesinizi çıkartmadınız 16-18 yaşlarındaki çocuklarımıza taş atılırken sesiniz çıkmadı şimdi Bursa’da efeleniyorsunuz.
  Ya yönetim sizin kuklanız olacak olmayan Yönetim’de destek olmayacaksınız son 10 senenin sonucu BURSASPOR 2 lig te ama siz koltuk derdinde

  42
  19
  1. @emrah yorumuna yanıt olarak

   kardeşim adamlar tahta-takviye-transfer-şampiyonluk sözü vermediler ki.
   kardeşim adamlar küfür yemek için gelmediler ki.
   kardeşim adamların görevi üç-beş kendini bilmezin gönlünü hoş etmek değil ki.
   adamların dediği şuydu,
   ”’bu iş bizim asli görevimiz değil. ancak yumurta küfesi bizim sırımızda. ve ihale ne yazık ki bize kaldı. kulübü daha fazla aşağılara düşürmeden borçlarını ödeyebilir. kendini sürdürebilir hale getirip meraklılarına bırakacağız!”’
   siz bu haldeki bir Bursaspor’u gelecek herhangi bir yönetimin hemen şampiyon yapacağına mı inanıyorsunuz?!.
   varsa böyle süper kahramanlar bulun! getirin! biz de alkışlayalım!…

   12
   6
   1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    hemen şampiyonluk isteyen yok. ama o koltuk onlara kalmadı onlar o koltuğu istediler madem istemiyorlardı bundan önceki yönetimleri destekleyeceklerdi (kukla yönetim olmayacaktı ) Bu siyasiler kukla yönetim istediler sadece oda olmayınca onlara kaldı

    1
    4
    1. @emrah yorumuna yanıt olarak

     yahu adamları hala kukla diye aşağılıyorsun.
     adam ben futbolun piriyim diye gelmedi ki.
     zaten sportif kararları ismail ertekin- tahsin tam ikilisine bıraktılar. kendileri sadece kulübün ekonomisiyle uğraşıyorlar.
     çok yakında görürsünüz.
     bıraktıklarının daha ertesi günü kulüpte ne alt, ne de üst yapı kalacak.
     ama bunlar sizin umurunuzda mı?
     skor, sonuç, kin, nefret, öfke, istismar, siyaset gözünüzü döndürmüş…

    2. @emrah yorumuna yanıt olarak

     Ulan şu malum partide kim varsa gram sevmiyorum ama elektrik ödeyecek paran yok kime gider yapıyosun. Pislik dolmuş tribün eskş sevgi saygı yok gram zevk almıyorum tribündeki atatğrk düşmanı cahil ayıyı görmeye tahamül bile edemiyorum.

   2. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    Sarı çizmeli durumu tam açıklamış, bu durumdaki Bursaspora yönetici olmayı düşünen varmıdır acaba işbaşına gelecek zamanını verecek parasını verecek bir araba küfür yiyecek varmı öyle bir dünya.

    5
    1
 6. Her ne kadar belediye adamida olsa aslında başarılı idi ama kötü zamanda geldi. Futbolcuların alacakları ödendi yapılan ikinci yarı transferleri ara dönemin zorluğu açısından idare ederdi.Bandırma maçında çok sansizdik bandirma 4 kere geldi 4 gol attı. Kulübe 100 lira vermeyen adamlar ,yeni bir başkanin gelip 1 milyar para koymasını bekliyorlar. Kulüp para bulamaz bulsa bile yeniden toparlanma yıllar alır , sanki süper ligdeymisiz gibi çok cahilce hareket edildi.

  27
  11
 7. YAHU SİZİ EN ÇOK ELEŞTİREN BENİM…AMA BİR KEZ OLSUN YÖNETİM İSTİFA DEMEDİM…AYRICA KÜFÜR KONUSUNDA DA SİZİ ÇOK HAKLI BULUYORUM…BIRAKIP GİTMEK HİÇ YAKIŞMAZ…KONGREDE GÜVEN TAZELEYİN BAZI YENİ KİŞİLERİ TAKVİYE YAPIN VE GÖREVE DEVAM EDİN..ÇÜNKÜ BİLİYORUM Kİ SİZDEN SONRA BÜYÜK OLASILIKLA BİN BETER BİRİLERİ GELİR ANCAK. BU ŞEHRİN TARİHİNE BURSASPOR U BİTİREN YÖNETİM OLARAK GEÇMEYİN…ÖMÜR BOYU UTANIRSINZ..

  20
  12
 8. Bursaspor’u bitiren taraftarıdır, 2 gram beyni olmayan dangalaklar adam diye tribünde 15 yıldır kulübün anasını sikti afferin size Bursaspor’u el birliği ile bitirdiniz ne Ali ay ne emin adanur nede bu adamlar sizin kadar zarar vermedi

  12
  1
 9. sn. başkan,
  aslında size yaşatılanlarda bir tuhaflık yok. bizim camia işte böyle. ve ne yazık ki bu yüzden bu durumdayız.
  camianızı tanımamanız en büyük hatanızdı.
  ancak geçte olsa doğru yolu buldunuz.
  Bursaspor mu? o medyası ve taraftarıyla birlikte liglerden ve gönüllerden sizden çok daha önce zaten düşmüştü.
  sonuçta yapacak bir şey yok. istenmeyen yerde durulmaz. şeriatın kestiği parmak acımaz.
  sanmıyorum ama dilerim sizi istemeyenler alternatifinizi bulmuşlardır..!

  6
  1
 10. Çok bilmiş selim gelsin başa da görelim ordan bağırmak kolay gir içeri bakalım da gör bursasporun durumunu şuan o salladığınız belediye den başka kimse destek vermiyor kulube adam sahip çıktı diye mi köstek oluyorlar yoksa buadam ak partiden diye mi bu istifa sesleri yada çorba mı bitti yine???

  5
  6
 11. Herkez konusur taraftarin kufru de berbat nedir bu kufur olayi ama baskan bey biz konusmalara pek inanmayiz gorduklerimiz bizi yikti ezdirdiniz bizi sayiplenmediniz diyarbakirdaki gorntu kabuledilebilecek gibi degil terketiniz bizi bizi yikan bu

  5
  1
 12. Kapatın kulübü be kardeşim, kapatın gitsin bu kendini bilmez taraftar güruhu dağılsın gitsin..
  Sıfırdan başlayalım herşeye, aş olalım o zaman bu sanayi şehri desteğini esirgemez, hiç bir başkanında ne para koyma derdi olur nede yedi gitti derdi olur..

  5
  2
 13. Başta Amigo Selim olmak üzere herşeyi çok bilen bazı sözde taraftarlar binbir oyunla yediler Adanur’u.
  ÇÜNKÜ ADANUR’U ALİ NUR İSTEMEDİ.
  Şimdi arar hale geldik.
  İnşallah yeniden adaylığını koyar.

  4
  11
 14. Fazla söze gerek yok Bursaspor bitmiştir bizde yıllardır çapulcu sayılacak taraftar kitlesi hiç bitmemiştir herdaim olacaktır bunlar birilerinin paralı neferleri yazık çok yazık başkan haklı geceni gündüzüne katacaksın birde ana avrat küfür yiyeceksin buyurun cenaze namazına beyler….

  4
  2
 15. Suç sizde sayın başkan takım maddi olarak zor durumda diyosunuz kime ne kadar borcumuz var icralar neden geliyor bilgi yok sonra anlayın bizi kulup zor durumda anlamak icin birisinin anlatması lazım anlatan yoksa kimse sizi anlamaz

  3
  4
 16. Arkadaşlar çözülemeyecek durum yok
  * Baski yapilirsa tüm yöneticiler alacaklarini
  Silmek zorunda kalir total de; 350 milyon tl
  * Yine baski yapilirsa devlet kurumlari
  Alacaklarinin %90 kismini siler yapilandirmaya gider kalan kismi taksitle uzun vadede ödetir totalde;200 milyon tl
  *Elimizdeki petrol istasyonu iyi bir bedele satilirsa banka borçlari da kapanir
  Total de;150 milyon tl
  * Yine baski yapilirsa şehrin ileri gelen ve isadamlari her bir godoman 1 milyon tl bagislarsa 200 godoman 200 milyon tl tahta açilir umarim tahta cezasi kalkar
  * Diger alacaklari olan euro+usd kur+faiz
  Dava fifa masraflari derken asil borcun
  2-3 kat arttigi tüm futbolcularla bire bir görüşüp ikna edilip %50 indirime gidilebilir
  400 milyon tl totalde futbolcu alacaklari 250-300 milyon tl seviyesine getirilirse
  Gerek godoman destegi gerekse şehirde yapacagin ayaga kalk bursa gibi destek organizasyonuyla bunu 1 yila yayarak bu para toplanip tüm kurum kurulus profesyonellere olan borç ort. 3 yil icinde tamamlanir yeter ki bu organizeyi iyi yapacak bir baskan adayimiz olsun😉

  2
  1
 17. Şuna bir dur demeli her maç sonu ceza milyar borç varken bide fdk mıdır nedir bu gidişat hiç iyi görünmüyor

 18. Ben Banaz yonetimini tebrik ederim bravo bu şehirde güzide kulübe sadece soymak için gelen yönetimler bu takimi buralara getirdi.Kim bunlar söyleyelim recep altepe recep bolukbasi Erkan kuruştan ali ay Erkan kamat emin adanur yani İbrahim yazıcıdan sonra herkes suçlu bu çoluk çocuk taraftar grubu levent Kızıl yonetiminide gönderdi güzel olan sahip çıkan adamları gönderen kendini bilmez çoluk çocuk grubu var nasıl topcularin yaş ortalaması düştüyse

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu