Başkan Banaz “İlk hedefimiz Bursaspor’u ligde tutmak!”

Bursaspor’da yapılan olağanüstü genel kurulda oy birliğiyle başkanlığa seçilen Ömer Furkan Banaz, mazbatasını Kongre Divan Başkanı İlhan Parseker’den alarak resmen görevine başladı.


Bursaspor’da yapılan olağanüstü genel kurulda oy birliğiyle başkanlığa seçilen Ömer Furkan Banaz, mazbatasını alarak resmen görevine başladı. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde düzenlenen devir teslim töreninde, Kongre Divan Başkanı İlhan Parseker, 2 yıl 4 ay süreyle göreve seçilen Başkan Banaz’a mazbatasını verdi. Törende Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder ile Hayrettin Gülgüler yönetiminden devir teslim törenine katılan yönetici Ömer Furkan Durmaz ile yeni yönetim kurulu üyeleri ve Divan Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

MAZBATAYI PARSEKER VERDİ

Törende konuşan Kongre Divan Kurulu Başkanı İlhan Parseker, Başkan Banaz ve ekibine yeni görevinde başarılar diledi ve “Artık bayrağımızı başarıyla dalgalandırma vakti geldi” dedi. Parseker, daha sonra görev yetki belgesini Başkan Banaz’a törenle verdi.

Geçici Divan Kurulu Başkanı İlhan Parseker yaptığı açıklamada, “Ömer Furkan Banaz ve yönetim oybirliği ile seçilmişlerdir. Kendilerini tebrik ediyoruz. Gerçekten zor bir dönemde Bursaspor’a talip olmak ve onu sırtlanmanın yükümlülüğü içerine girdiğler. İnşallah Bursaspor’umuzu içine girdiği girdaptan kurtarmak için büyük bir fedakarlık örneği gösterdiklerinden dolayı başta şahsı olmak üzere tüm yönetim kurulunu kutluyorum. Allah kolaylık versin. Bizim yapmamız gereken sahip çıkmaktır. Bursaspor’un şanlı bir geçmişi var. Bu şanlı tarihine ışık tutacak büyük bir mücadele verilmişti geçmişte. Bu mücadelenin yeniden göndere çekilme zamanı çok gecikti. Nüfus olarak dördüncü ama ekonomi olarak ikinci en büyük şehri olan Bursa’nın en büyük markası Bursaspor’u hak ettiği yerde görmek hepimizin beklentisidir. İnanıyorum ki bu yönetim çok şeffaf bir yönetim modeli sergileyerek Bursaspor’umuzu görmek istediğimiz yönetim modellerine ulaştıracaklardır. Kendilerini kutluyorum ve mazbatalarını takdim ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı. Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder de törende başkanımız Ömer Furkan Banaz’a başarılar diledi. Sakder, ” Bugünden itibaren yeni bir sayfa açtık. Şimdide kadar Bursaspor’a emeği geçen yöneticilik yapan herkese teşekkür ediyoruz. Bu zor dönemde göreve talip oldular. Bu yalnızca yönetim kurulumuzla bitmiyor. Tüm Bursa’nın bu takıma sahip çıkması gerekiyor. Ben tekrar tüm Bursa’yı Bursaspor çatısı altında olmaya davet ediyorum. Her zaman yalnızca Bursaspor’un olduğunu unutmadan herkesi Bursaspor’umuzun arkasından yürümeye davet ediyorum. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun.” açıklamalarında bulundu.

İLK HEDEF LİGDE KALMAK

Başkan Ömer Furkan Banaz mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Ben de divan kurulu başkanıma, divan heyetime, mevcut süreçte bizleri oylarıyla destekleyen genel kurul üyelerine, Bursa’nın tüm sivil toplum kuruluşlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş olmak üzere camiamızın ileri gelenlerine ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Bizler için çok sıkıntılı bir süreç başlıyor. Bugün itibariyle kolları sıvayıp Boluspor maçına kadar yönetim kurulu olarak yapmamız gerekenler var. Herkes bu konularla alakalı olumlu sonuçları bizden görmek istiyor. Biz de bu gayreti göstereceğiz. Biliyorsunuz mali tablolar yasal zorunluluk gereği açıklanmalıdır. Bazı süreçlerin şeffaf olmadığıyla alakalı olumsuz kanaatler var. İnşallah bizim yönetimimizde bunları hiçbir şekilde görmeyeceksiniz. Mevcut nasıl bir tablo aldığımız ile alakalı tüm Bursa kamuoyundan belirli bir süre istiyoruz. Konuyla alakalı bir çalışma yapacağız. Ramazan ayından önce inşallah kulübümüz sportif açıdan başarılı olur da bu süreçleri detaylı konuşabiliriz. Ana gayemiz Bursaspor’umuzu bu sezon ligde tutmak olacaktır. Bu süreçte bizlere destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Herkesten de azami gayret göstermesini istiyorum.” dedi.

43 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Vay benim Bursasporum vay, vay senin haline !
  Şampiyon olmuş kulübün ilk hedefi ligde kalmak hem de PTT 1.lig de…
  Bu açıklama yerine “misafir olduğumuz bu ligden bir an önce çıkıp, ait olduğumuz süper ligde kalıcı basarilar elde etmek” diye açıklama yapılabilirdi !
  Mesele vizyon ama o da biz de yok maalesef ! Demek ki hakkettigimizi yaşıyor, hakkettigimiz gibi yönetiliyoruz…

  63
  125
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Herkes hak ettiğini yaşar, çok doğru bir söz. Ve her zamanki gibi doğru söyleyen değil dokuzuncu, onuncu köyden bile kovuluyor.

   3
   3
  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Şuanki durum neyse onu söylemiş yalanmı düşme potasındayız hâlâ şampiyon olmuş bitti ogünler gerçekleri kabul etmemek gerçekleri değiştirmez

   5
   2
  3. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Lan eser 2 senedir . Hadi bursasporum uçcaz kaçcaz diyen sen gibiler yüzünden bu haldeyiz. Real ol biraz teneke

   5
   2
  4. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Peki ligde kalınca konvoy da yapalım mı sayin başkan !? Bu takımın daha önceki tek hedefi ligde kalmakti dogru, ama “süper ligde” kalmakti !!! “Şampiyon” hocamız Ertuğrul Sağlam da kufur edilip istifaya davet edildiğinde öyle söylemişti ! “Bu takımin taraftarı elinde kalem kağıt ligde kalma hesabı yapıyordu, Bursaspor küme düşmemeyi garantilediginde sevinçten konvoy yapıyorlardi” demişti ! Dediği de her zaman ki gibi maalesef gerçekleşti…
   Ama anladığımız kadarıyla şimdi yeni yönetimle level atladık yeni hedefimiz bir alt ligde 1. Ligde kalmak !
   Bu ah bize fazlasıyla yeter ! Emeğin geçenlerin Allah belasını versin…
   https://youtu.be/Ow4jW–ZOVo

   10
   9
  5. @Eser yorumuna yanıt olarak

   SIZ ONCE BI PUAN TABLOSUNA BAKIN
   SONRA ELIMIZDEKI TAKIMA
   BU IS OLURSA
   DAHA ONCE YAZDIGIM GIBI SAMPIYONLUK SENESI GIBI KIYMETLI OLACAKTIR
   UMARIM BU FUTBOLCULAR BAŞARIR VE BIZI YANILTIR
   AYRICA MACA GELIP ADAM GIBI DESTEK. VERMEZSEK
   SENEYE BURADANDA YAZAMIYACAKSINIZ
   CUNKU TV DE TAKIM SEYREDEMEYECEKSINIZ

   26
   3
  6. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Hayal satmaya gerek yok realist olmak gerek. Playoff şansımız kalmadı bu sene ligde kalıp önümüzdeki sene tahtayı açıp “EZE” gibi topçular bulup sonrasında misafir olduğumuz bu ligden çıkma vakti gelmiştir diye açıklama yapılmalı. Sana sonuna kadar katılıyorum ŞAMPİYON takımın hali gerçekten canımızı yakıyor…

   26
   9
   1. @yorum11 yorumuna yanıt olarak

    BAZILARILARIN!!! RESMİNİ GÖRMEK ZORUNDAMIYIZ YAW ??? KULÜBÜN VICIK VICIK SİYASETE BATTIĞININ İLANIDIR BU. BANA KİMSE AKSİNİ SÖYLEMESİN.

    3
    2
  7. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Senin düşüncen çok yanlış, bursam bu saatten SONRA zor kurtarır ligte kalmayı.
   Mucizelere kaldık..

   Artık parola olmalı..

   Sıfırdan başlamak, gemiyi bataktan çıkarmak.

   Başka parola olamaz.

   Allah yardımcınız olsun.

   İnşallah herşey yerine gelir.

   27
   2
  8. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Hay ben senin süper ligini!…….
   900 milyon borca, ve bunca kaosa rağmen halâ eski Bursaspor diyorsun yahu!
   Valla ben ömrümde senin kadar futbola bu kadar uzak olupta, bu oyuna bu kadar çok burnunu sokan bir ikinci kişi görmedim.
   Uleyn rahmetli yazıcıdan sonra ilk defa biri yalandan ve popülizmden uzak gerçekçi bir şeyler söylüyor, ama adamın muhatap olduğu yoruma bak.
   Bir de çuvalla beğeni almışsın.
   Yazık bu şehre ve kulübe yeminle…

   29
   8
   1. @9. Köy yorumuna yanıt olarak

    Çok guzel demissin Dünya borç var ! Evet doğru durumumuz ortada ! Peki bizi kim bu hale getirdi ?! Bugüne kadar hangi yöneticiden, kimden hesap soruldu ?! Borçlanmaktan korkmayın deyip borca teşvik eden bir belediye görevlisi daha vardı o zamanlar hatırlıyor musun ?! Kendi adamlarını yönetici olarak tayin eden ! Önce Stad yerine yapılacak diyen, sonra altından dere geçiyor deyip ismiyle birlikte yikip acemlere harbi dere yatağına dikip milyonlari harcayan ! Şimdi nerde o zat !?Neredeyse belediyeyi de batiriyordu ancak sadece görevden uzaklastirildi ! Yoksa bu proje taaa o zamandan bugüne kadar ilmek ilmek işlenen proje olmasin !
    https://www.bursa.bel.tr/haber/yeni-stadyumun-rotasi-acemlere-cevrildi-2129

    9
    9
  9. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Adam doğru demiş , ligde kalmak bile mucize çünkü takım hiç ümit vermiyor ortada oyun diye bişey yok ne atabiliyoruz nede tutabiliyoruz nasıl ligde kalacağız

   29
   1
  10. @Eser yorumuna yanıt olarak

   bu dediklerin daha sonra olacak inş arkadaşım. şu an el birliği ile batan gemiyi sağ salim karaya yanaştırmak ilk hedef. kabul etsek de etmesek de böyle!

   31
   3
  11. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Geçmişe mazi derler. Adam çok doğru konuşmuş. Hedef ligde kalmak degil mi? Başka hedef varda biz mi bilmiyoruz.

   31
   1
   1. @Ufuk1117 yorumuna yanıt olarak

    Bravo Renktaşim…o bile Zor gibime geliyor…

    Bizamlar, buraya yazmıştım, Bali ikinci ligte maçlarımızı naklen seyrederiz diye.

    Burdan düşer sez, tamemen ortadan kaybolmuş oluyor bursaspor.umuz..

   2. @Ufuk1117 yorumuna yanıt olarak

    Hedef ligde kalmak doğru ! Hatta ligde kalınca konvoy da yapın küfürle ıslıkla protestoyla istifa ettirdiğiniz Ertuğrul sağlam’ in dediği gibi…

    6
    4
   1. @Dance4Lifee yorumuna yanıt olarak

    İçinde bulunduğumuz durumu bilmeyen yok zaten ! O ayrı…
    Keske birlik bütünlük ve beraberlik sezon başında saglanabilseydi de bu durumlara dusmeseydik ! Restlesmeler bizi bu duruma getirmedi mi ?! Surecin buralara kadar gelmesine göz yumuldu ve sonra kurtarıcı gibi ortaya çıkıldı benim isyanım buna !

    27
    19
 2. Nereden nereye? Bir zamanlar şampiyonlar ligi müziği şimdi ise hedef takımı 2.ligde tutabilmek. Emeği geçenler Allah’ınızdan bulun.

  14
  1
  1. @BuRSalı yorumuna yanıt olarak

   çok haklısın kardeşim. Ali ay dedeleri ama kulübe para veriyor diye hep yalama tam yalama diyenler. mestan gelince mestan yazacak destan diye hep yalama tam yalama diyenler. emin başkanları gelince hep yalama tam yalama deyip 17 çöpü kulübe doldururken geçen sezon mustafa er ve gençlerin ne başarısı var diye naralar atanlar işte asıl onlar Allahından bulsun

   2
   2
 3. Emin’in çorbacıları, trolleri, botları, hani nerdesiniz amk? Alayınız sırra kadem bastınız. Yok olup gittiniz. Böyle rezillik olur mu? Bursaspor tarihinde ilk defa bir eski başkan, yeni başkana görevi teslim etmiyor/edemiyor. Ve mazbatayı yeni başkana kongre divan başkanı vermek zorunda kalıyor. Ah ulan dansöz Emin. Ne büyük sahtekarmışsın. Kongreye gelemediğin gibi, Özlüce’de görevi teslim etmeye bile gelemedin. Yancı Hayrettin’e zaten bişey demiyom, o zavallı bir kimse. Emin efendi dün kongrede büyük rezil edildi. Yönetimi oy birliği ile ibra edilmedi. Aklanmadı. Bursa’nın ve Bursaspor camiasının vicdanında mahkum sonsuza kadar mahkum oldu. Bundan sonra bu şehirde dürüst bir insan olarak gezemez diycem ama, nerde onlarda o yüz surat. Pişkin pişkin gezerler gene.

  12
  3
 4. Hayırlı ve uğurlu olsun.BURSASPOR başkanı olmak bir şereftir,seciyedir diyorum.Buna layık davranamayanalr ne acı günler ve yıllar yaşattılar bize.DUALARIMIZ,DESTEKLERİMİZ BU ŞAMPİYONUN DÜŞÜ-RÜLDÜĞÜ YERDEN KALDIRILMASI,ŞAHLANDIRILMASIDIR.

  Lütfen altyapıyı ihmal etmeyin.Hem ahlak,karakter ve teknik eğitimleirni verin hemde mali darboğazlardan çıkmamaız için bu cevherler iyi değerlendirilmelidir.

  3
  1
 5. Bu yıl ligde kalmak,moralleri yerine getirmek,camiayı kenetlendirmek,mali disiplini sağlamak için tavizsiz ve doğru planlama ile alacaklılara güven vermek gibi gibi güzel işler bekliyorum.
  Yine transfer hatası yapacak lüksümüz yokken 17 transfer yapp dahada yükü arttıran ve verdiği sözü yerine getirmesi için 40 milyon artı zararlarını tazmin etmesini bekliyoruz.

 6. Gerçekçi ve doğru bir hedef,
  Öncelık bu, ardından elbet diğer durumlar düşünülecektir. Tek değil öncelıklı hedef.
  Doğru anlayalım.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu