Başkan Banaz destek isteyecek!

Son 6 yılda 6 olağanüstü ve 2 olağan kongre kararı alarak 5 ayrı başkanın göreve seçildiği Bursaspor’da yaşanan mali problemlere çözüm aranıyor.

Son 4 yılda 2 kez küme düşen ve mücadele ettiği TFF 2.Lig’de de düşme hattına gerileyen yeşil-beyazlı kulübün geleceğiyle ilgili önemli kararların alınması bekleniyor. Tribünlerden gelen tepkiler üzerine olağanüstü kongre kararı alan Ömer Furkan Banaz başkanlığındaki yönetim, aday çıkmaması üzerine tüzük gereği en fazla 6 ay daha göreve devam edecek.

BARDAK TAŞIYOR
Kulübü idari ve mali yönden disiplin altına almaya çalışan Ömer Furkan Banaz yönetiminin önünde zorlu bir süreç bulunuyor. Yeşil-beyazlı takımın arzulanan saha sonuçlarını bir türlü alamaması da camiada endişe yaratıyor. Geride kalan 10 haftada oynadığı 9 maçta 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 5 yenilgiyle 8 puan toplayıp 16. sıraya demir atan Bursaspor’un özellikle Bayburt deplasmanında ortaya koyduğu kötü görüntü tepkilere de yol açtı. Ruhsuz futbol nedeniyle takım ve teknik heyet uyarılacak.

PERŞEMBE 18.30’DA
Bursaspor Kulübü tüzüğüne göre 3 ayda bir toplanması gereken Bursaspor Divan Kurulu toplantısı perşembe günü saat 18.30’da Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda yapılacak. Bu toplantıya katılacak olan Başkan Ömer Furkan Banaz, kulübün mali yapısıyla ilgili üyelere bilgi vererek çözüm yolları için camiadan destek isteyecek. Adeta Bursaspor’un fotoğrafının çekileceği bu toplantıda belirlenecek yol haritasına göre şehir dinamiklerinin harekete geçirilmesi hedefleniyor.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Adam ilk seçildiği dönemlerden beri, daha iyi yapan varsa buyursun gelsin yapsın biz de destek olalım dedi. Kimse çıkmadı, küfür kıyamet istifaya davet ettiler tamam genel kurula gidiyorum dedi yine kimse aday çıkmadı. Şaka gibi bir camia. Levent Kızıl’a küfür ettiler, rahmetli başkan İbrahim Yazıcı’ya da çok fazla küfür eden, sallayan, cimri diyenler vardı, ne zaman ki başkan rahmetli oldu, efsane başkan demeye başladılar iki yüzlüler. Bu ortamda kimse başkan maşkan olmak istemez. Parası olan adam akıllı adamdır durduk yere kendine küfür ettirmez. Amatöre kadar yolumuz var. Baş sorumlu da tribündür. Yaşım gereği benim hatırladığım, yozlaşmanın başladığı olay, Levent Kızıl’a küfür edip istifaya davet edilmesidir. Sen doğru adamları kulüpten kaçırırsan, hırsız uğursuz ya da işbilmez kim varsa kulübe dolar. Bu saatten sonra da kulüpten cacık olmaz. Çocukluğumuzda yaptık bi hata gönül verdik..

  129
  12
  1. @emre92 yorumuna yanıt olarak

   Bende çok iyi hatırlıyorum, Levent Kızıl, ın başkanlık döneminde Atatürk stadyumunda sezon açılışı vardı. Başkan Levent Kızıl konuşma yaparken tirübünlerden ıslık, yu halama, uğultu gibi çok garipsediğim sesler çıkmaya başlamıştı.Levent Kızıl konuşmasını güçlükle tamamlamıştı.

  2. @emre92 yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular yapılan yanlışları bilmeyen yok bu kadar borçlanmış hiç bir takım ayağa kalkamaz bakın maclarını YouTube dan yayınlanan geliri yok denecek kadar az olan şehir olarak takımından uzaklaşmış iken maça gelenler ceza aldırma yarışına girerken hiç kimse aday dahi olmaz iken hiçbir şey beklemeyin yok oluşa gidiyoruz gerçekler bunlardır bu kadar borç ile bitti herşey

   14
   1
  3. @emre92 yorumuna yanıt olarak

   sevgili kardeşim, olay aynen yazdıkların kadar ”AÇIK, NET ve BASİT!”
   ben de bir iki şey katkı yapardım ama bu yenmiş bir Kaymaklı Kemalpaşa Tatlısı üzerine turşu suyu içmek gibi olurdu.
   seni tebrik ediyor, siyaset ve ön yargıdan bağımsız olarak başta Köşe Yazarlarımız olmak üzere tüm taraftarımızın bu vizyona, bilince ve seviyelere ulaşmasını canı gönülden diliyorum…

   18
   1
  4. @emre92 yorumuna yanıt olarak

   Aynen katılıyorum gerçek taraftar çok acı çekiyor ve elimizden bişey gelmiyor gençecik çocuklara 1 maç kötü oynadılar diye aldığınız para haram zıkkım olsun diye kendince protesto ediyorlar bu takımda kim oynamak ister ki ne durumda olduğumuzun farkında değiller sadece sömürüyorlar çok yazık çok üzülüyorum sen kötü gününde destikleyeceksin ki küsmesinler daha çok formaya sarılıp mücadele etsinler.

   19
   3
  5. @emre92 yorumuna yanıt olarak

   Bu saatten sonra bu kulüpten hayır gelmez kapatın kulübü yildirimsporu yapın bursa fk devre arasi oraya biraz para harcayip borcsuz 2 senede süper lige cikalim ali ay da mestanda alır alacaklarini rüyalarinda baskada care yok taraftar 6 ay bagirir super lige cikinca 40 bin kisiye oynariz

   19
   7
   1. @Greenboys yorumuna yanıt olarak

    katılıyorum bu takım acı veriyor artık kahroluyoruz yıldırımsporu bursa fk yapalım borçsuz yolumuza devam edelim renklerimiz yeşil beyaz olduktan sonra bursamızın takımı olduktan sonra benim için sıkıntı yok en sevineceğim şeyde alacaklıların koca bi hıyar alacak olması olur

    6
    3
 2. Hiç çabalamayın. Daha şimdiden düştük. 2 sene transfer yasağı olan bu takımı, Vakıfköy’denheniüz olmamış şekilde A takıma gelen ve futbolcu sandığımız o çocuklar kurtaramaz.

  37
  4
 3. bu klübün tek kurtuluşu var zengin birinin gelip tek başına klübü satın alıp şirketleşmesi bize de ona destek vermek çok açık ve net. ne yazık ki bursaspor halkın takımı olamayacak.

  32
  5
  1. @king yorumuna yanıt olarak

   Dernek olmak zaten biz dahil birçok Anadolu kulübünü bitirdi. Kâr etme amacı yok birşey yok parayı kafasına göre saçıyor gelen Ancak güçlü bir başkan figürü olursa işler yolunda gidiyor. Öbür türlü gelirleri artırmak kaynak yaratmak için çabalayacaksın.Babanın çiftliği gibi davranamayacaksın.

  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Kaza geliyorum demez!
   Çoğu zaman düşünmüşümdür bu adam kafa yerine “gaz tenekesi! mi taşıyor? diye.
   çünkü çıkardığın gürültü teneke sesinden başka bir şey değil.

   9
   9
  2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Ben taraf tutmuyorum siyasete hiç girmek istemiyorum ama senin gibi düşünenler yüzünden bu durumdayız yok burfas müdürü yok onu oraya atayan falan filan eğer onlar olmasaydı şimdiye kulüp kapanirdi zamanında ozaman Ali tay da Mestan da alinur da belediyenin adamı senin mantiginla gidersek onlar daha çok sömürduler kulubu

   11
   7
 4. Ankaraspor maçında öne geçiyorsun oyunu buna göre şekillendirmiyorsun,tarsus maçında öndesin oyunu tutmak için elindeki belki de tek oyuncu Kubilay’ı oyundan alıyorsun,bayburt maçında sahaya çıkardığın takımda ne taktik var ne teknik.Acilen gitmelisin Tahsin Tam!👍🏿

  16
  2
 5. Size katılıyorum. Biz öyle bir taraftar gurubuna sahibiz ki, şimdi bir iş adamı takımı sahiplenmeye, borçları ödemeye talip olsa, tahtayı açmaya kalksa ne diyecekler belli! Kulübü soymaya, yemeye kalan malları götürmeye geldi diyecekler. Olumsuz eleştirip küfredeceksiniz, sonra da takım sahipsiz kaldı diyecekler. Su an ki yönetim tam da böyle geldi. Önceki yönetime istifaa diye bağıranlar dediğiniz oldu, işte bakın gelen yönetim ne yaptı. Başarısız oldular bırakıp gidecekler talip yok! Hani tribünler ( malum taraftarlar) sizi istemişti, sonuç ne oldu? Kocaman bir hayal. Tahta kapalı, şehrin dinamiklerini imdat çağrıları.
  Tahta açılamaz ve transfer yapılmazsa bu ligden de düşeriz. Ya yol bulun, ya yol açın ya da yol verin!

  6
  1
 6. torpilli oyuncu görmek istemiyoruz. O büyük Arma için oynacak o kadar oyuncu var ki bursamızda yönetim ve yardakçılar görmek istemiyor!!!!

  5
  4
 7. Hangi akıllı bu takıma para verir insanın aklından zoru olması lazım, takımda ruh yok bu kadar çapsız oyuncuya kim niye para versin en iyisi maçlara çıkmasınlar hiç olmazsa arma nın şerefini haysiyetini yerle yeksan etmemişler olurlar zaten edecekleri kadar ettiler.

  3
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu