Başkan Ali Ay bugün Ankara’daydı!

Yönetim Kurulumuz Ankara ziyaretinde, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekilimiz Hüseyin Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan  ile temaslarda bulundu.  

Başkanımız Ali Ay ziyaretlerin sonunda yaptığı açıklamada Bursaspor’un son durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

Başkanımız Ali Ay şu açıklamayı yaptı; “Sabah erken saatlerinde yola çıkarak Ankara’ya geldik. Öncelikle Sağlık Bakanımıza gittik. Sayın Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu bize çok yardımcı oldu. Kendilerine bizleri kabul ettikleri için çok teşekkür ettik. Bursaspor’un mali tablosunu aktardık. Bursaspor’un durumunu aktardık. Biliyorsunuz bizim hedefimiz var. Bursaspor’un borçlarını yapılandırmak. Kendisinden yardımcı olmasını istedik. Eksik olmasın kendisi yardımcı olacağının sözünü verdi. Ardından Gençlik ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan Bey’i ziyaret ettik. Kendisi bizi çok iyi karşıladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Stadyum ile ilgili gecikmiş borçlarımız vardı. Onlar ile ilgili bazı seneler için uzlaşmaya vardık. Onları da hallettik. Eksik olmasın kendisi de yardımcı olacağını söyledi. Bir sonraki randevumuz Sayın Bakanımız Faruk Çelik’leydi. Ancak maalesef biliyorsunuz Ziraat Bankası Genel Müdürü’nün kardeşinin  vefat etmesinden dolayı kendisi oraya gitti ve görüşemedik. Bir sonraki hafta kendisiyle inşallah görüşeceğiz. Sonra Maliye Bakanımıza gittik.  31.01.2016 tarihiyle vergi borcumuz ödeyemezsek, borcu yoktur yazımızı alamadığımız takdirde Batalla’yı da transfer edemeyeceğimizi tüm kamuoyu biliyor. Fatih arkadaşımız ve diğer arkadaşlarımız çok güzel bir rapor hazırlamışlar. Bu raporu kendisine takdim ettik. Kendisi de yardım edeceğini söyledi. İki gün içerisinde inşallah sayın vekilimiz Hüseyin Şahin’in yardımlarıyla bu işleri çözeceğiz. İnşallah Batalla’yı da transfer edeceğiz. Şunu belirtmek istiyorum gelecek hafta Ocak ayı ile ilgili yaptığımız tüm icraatları, basına açıklayacağız ki herkes ne kadar şeffaf olduğumuzu görsün.”

Hüseyin Şahin: ‘’ Bursaspor’un Emrindeyim’’

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekilimiz ve eski yönetim kurulu üyemiz Hüseyin Şahin ise yaptığı açıklamada yurtiçi yurtdışı nerede Hüseyin Şahin lazım olursa her zaman Bursaspor’un emrinde hazır olduğunu belirtti.

Şahin şu açıklamayı yaptı; “Öncelikle Pazartesi günü ben kulüp başkanımıza ve yöneticilerimize hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştum. Çünkü kongreye gelememiştim. Bursaspor’un içinde bulunduğu durumu daha önceden de yakından biliyorum. Sayın başkanımıza Bursa’da seçilmiş bir parlamenter olarak, Bursaspor Kulübü’nde yöneticilik yapmış, Bursaspor sevdasıyla büyümüş, yeşil beyaz renklere ailecek gönül vermiş taraftarı olarak Bursaspor’a hizmet etmek istiyoruz. Bursaspor’un yönetimin takıldığı yerde kamunun bize vermiş olduğu yetkilerle, kamu gücünü kullanarak Türk sporunun lehine, Bursa’nın lehine kullandırmak istiyoruz. Bugün çok olumlu görüşmelerde bulunduk. Sağlık Bakanımıza müteşekkiriz. Çok güzel bir ev sahipliği ile heyetimizi ve bizleri ağırladılar. Takıldığımız iki üç noktada da telefon trafiği ile önümüzün açılmasını sağladılar. Daha sonra Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan bey, Türk sporunun içinden gelen yakından meseleleri bilen bir isim. Çözüme yönelik hem bakanlık hem de parlamento nezdinden bize düşen görevlerde var. Yeni çalışmaların içerisinde olacağız. Sayın bakanımız da bu konuda çalışmalar içerisinde. Faruk Çelik bakanımız ile görüşemedik. Elim bir kaza meydana geldi. Kendi yakınının başına geldi. Kendisine başsağlığı diliyoruz. Allah sabırlar versin ama biz biliyoruz ki sayın bakanımızın gönül kapısı Bursa’ya ve özellikle de Bursaspor’a gönülden açıktır. Elinden geleni diğer bakanlarımız gibi fazlasıyla yerine getirecektir. Maliye Bakanımızın bizim ciddi süreli bir işimiz olmasından dolayı yakın ilgi ve alakası ve çözüme yönelik biran önce kendi kurullarına konuya havale etmesi bizleri çok mutlu etti. Ben buradan Bursaspor idari heyetinin şevkle döndüğünü düşünüyorum. Çalışmalarında arkalarında olduğu bugün hissettirmişizdir. İnşallah Bursaspor bulunduğu yerden çok daha iyi yerlere gelecek. Ali Ay Başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimizin 2.5 yıllık süreçte Bursaspor’u daha iyi yerlere getireceklerine eminim. Biz Ankara’da gerekli desteği vereceğiz. Yurtiçi ve yurtdışında nerede milletvekili olarak Hüseyin Şahin lazımsa ben her zaman Bursaspor’un emrindeyim.” 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu