Başkan Ali Ay: ‘6 yabancı yeter’

İlk olarak yayın ihalesiye ilgili fikirlerini paylaşan Ali Ay ‘Yayın ihalesi komisyonundayım. Bugün (dün) toplantımızı yaptık. Futbolun marka değerinin yükselmesi için neler yapılması gerekiyor onları konuştuk. İhalenin istediğimiz rakamlar seviyesinde olması önemli. Bu kulüplerin kurtuluşu olacak. 21 Kasım’da orada olacağız’ dedi. Türk futbolunda ciddi sorunlar olduğunu belirten Başkan Ay şöyle konuştu: 

MAAŞLAR BİZİ KESMEZ

‘Alt yapılara değer verilmesi gerekiyor. Eğer verilmezse türk futbolundan kimse birşey beklemesin. 14 yabancı çok fazla. Olan bizim çocuklarımıza oluyor. Kalitesiz bir sürü yabancı isim lige ayak basıyor. Bence 6 yabancı yeter. Federasyonun bu konuları daha fazla düşünmesi lazım. Sadece alt yapı antrenörlerinin maaşını vermek kesmek. Alt yapıya daha ciddi paylar ayrılmalı. Bursaspor olarak biz bunun için uğraşıyoruz’ 

ALLAH KORUDU

Serdar Kurtuluş’un sakatlığına üzüldüklerini ifade eden Ali Ay ‘Bu sezon sakatlıklar çok fazla oldu. Kurban kestirdik. Ulucami imamımızda gelip nazar duası okuyacak. Futbolda böyle şeyler oluyor. Serdar bizim sevdiğimiz bir kardeşimiz. Allah korudu, damarlarda bir problemi olsaydı ayağını kaybedebilirdi. 3-4 güne herşey netleşecek. Gerekirse tedavi için yurt dışına göndereceğiz. Rabbim şifa versin’ dedi. 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu