Başkan adaylıklarını nasıl açıklayacaklar!

Bursaspor’da 13 veya 20 Ocak’ta yapılacak olağanüstü genel kurul öncesinde başkan adaylığı başvuruları tüzük gereği 6 Ocak Cumartesi günü alınacak.

7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’na uyum sağlamak için 15 Ekim’de tüzük tadil kongresi yapan yeşil-beyazlı kulübün genel kurulunu eski tüzüğe göre mi yeni tüzüğe göre mi yapacağı hafta başında netleşecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na onaya gönderilen tüzüğün alınmasının ardından Divan Başkanlık Kurulu inceleme yapacak ve ardından kamuoyunu bilgilendirecek.

Daha önceki tüzükte başkan adayları için 100 üyenin imzası noterden isteniyordu.

Ancak son tüzük kongresinde noter şartı kaldırılmıştı.


WhatsApp’ta Bursasporluyuz kanalını logoya tıklayarak takip edebilir, tüm haberlere anında erişebilirsiniz.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. beyler şimdi ne olacak. recep günay başkanlığı bırakıyor. sizce davalar düşer mi?
  yoksa gelen başkan devam ettirir mi?
  hepsini geçtim bu davalardan bişey çıkar mı? düşünsenize çocuğum illokula gidiyor. baba sadece fb-gs ve tek tük aralarda bjk takımını tutuyorlar diyor. oğlum ben bursasporluyum deyince arkadaşları dalga geçiyormuş. bende oğluma bişey diyemiyorum

  19
  4
 2. İhsallah adamgibi başkan adayı cikarda Bursaspor zadde düştü butakimi taparlarlar birdaha böyle adamlar kulübü meskul etmez insanları birbirine düşürdü bu Recep günay denen adam aman birdaha kulübe böyle adamları yaklastirmayin

  13
  5
 3. hadi bakalım sırada ki gelsin..!
  daha doğrusu cesareti olan gelsin.
  kulüp an itibarıyla ateşten gömlek. dokunanı yakar.

  şahsen ben dünya kadar zamanım ve trilyonlarım bile olsa Bursaspor başkanlığına cesaret edemezdim. ama bu kulübün basını ve taraftarı olmasaydı o zaman işler değişirdi.
  hayal bu ya,
  işte o zaman kulübü alır, medya ve taraftarı devreden çıkarır. en az 5 yıllık bir planlamaya girer. geleceğin takımını hazırlar. kulübü kurumsallığa götürür. borçlarından arındırır. en geç altıncı yılımda 24 kişilik kadronun en az 12 si alt yapı orjinli olan takımı bir daha bu tür sıkıntılara düşmeyecek şekilde süper lige çıkarırdım.

  yani anlatmak istediğim,
  biz an itibarıyla ağır hastayız. aspirin (tahta-mahta!) tedavisi bizi kurtarmaz bize neşter, ameliyat, operasyon gerekli. bize akıl-mantık gerekli. bize plan-proje gerekli. bize birlik-beraberlik gerekli.
  ayağa kalkmamız, hoplayıp-zıplamamız için bize sabır ve zaman gerekli.

  yani diyorum ki
  kurtuluşumuz öyle sanıldığı gibi çok zor ve maliyetli birşey değil. sadece yolu biraz uzun.
  doğru planlamalar yapıldığında bu şehrin kaynakları bu kulübün kasasına zaten kendiliğinden akacak.
  bu da bu kulübün yedi sülalesine yeter.
  sıkıntı,
  bu uzun yolculuğun anlamını anlayacak.
  bu uzun yolculuğu göze alacak.
  bu uzun yolculuğa sabredebilecek bilinçte ve sayıda medya ve taraftarın yokluğu…

  12
  1
  1. @hıdır ben yorumuna yanıt olarak

   Ya benim anlamadığım bi ara Cavit amca gelmişti kulübe bi sıkıntınız var mı diye sordu ondan sonra koca Bursaspor kulübünu gariban recebin üzerine yıkıp gitti, sonra recep cokoprens almaya gitti dediler bende soruyorum şimdi Cavit amca nereye gitti? Cavit amcaaaaaa?

   6
   2
 4. Bu son olaylı maçtan sonra pek aday çıkacağını sanmıyorum. Birde bunun geleçek sezon Bursasporun 4 ligde mücadele edecek olmasından dolayı daha önce ben adayım diye adaylığını açıklayan ların da vazgeçeceklerdir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu