Başkan adaylığını koyacak!

Ali Ay, bence bu sezon sonunda yapılacak olağan genel kurulda aday olacak…

Konuya “pat” diye girdim ama şuan ki mevcut durum onu gösteriyor… Karşısına rakip çıkar mı, mutlaka çıkar, kazanır mı, her şey olabilir ama ben devam etmeyi planladığını düşünüyorum. Artılarını, eksilerini siz tartışın artık…

Asıl soru; mali dengeyi o döneme kadar nasıl ayakta tutacak?

Mesela bu ay, 30 milyon liranın üstünde bir ödeme olduğu söyleniyor… Anladığım kadarıyla, ailesi de artık musluğu kapatmış. Yani, 10 milyon Euro’da frene basmışlar

Takım iyi bir hava yakaladı, parasızlık umarım bu havayı bozmaz

Bir de, bizim başkanı çözmüş alacaklılar var… Paul Le Guen’in menajeri mesela; elindeki evrak zamanında ödenmeyince hemen icra takibine vermiş… Haberi gelince de, başkan ödemiş…

Buna benzer daha neler vardır…

Bakalım, para işini nasıl çözecek merak ediyorum…

Yoluyla
Orhan Güney

42 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ali bey tekrardan adaylığını açıklayacağı zaman ben bir kongre üyesi olarak, ilk olarak yeni listesinde kimleri almış onlara bakarak değerlendirme yapacağım. Ali beyin şu anki mevcut kadrosu ile devam etmeyeceğini ve yol arkadaşlarını değiştireceğini sanıyorum. Ayrıca diğer adaylarda çıkacaktır. Yine sezonun sonunda takımımızın ligi kaçıncı bitireceğide diğer etkenler. Kısacası kriter olarak baz alacağımız birçok sebep var. Doğru insanı secmek lazım Bursaspor için.

  63
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   kim peki? Yine her kongre zamanı olduğu gibi Levent Kızıl demeyin çünkü artık o herife yalvarılmasından bıktım, dediğiniz gibi Bursa’ya hizmet etmeye niyetli olsaydı çok önceden gelirdi.. Şu şartlarda Ali Ay kadar hem maddi hem de fiili olarak Kulübe zaman ayıracak fedakarlık yapacak bir başkan olduğuna inanmıyorum.

   64
   4
   1. @Omer Bisiren yorumuna yanıt olarak

    Ali Ay kongre üyeleri gözünde kredisini bitirdi. Şöyle ki şu an kongre üyelerinin çoğunluğu 4000 numaradan sonra başlıyor. Bunlar Levent Kızıl zamanıyla başlıyor. Yani dedeler, iki takımlılar, çağların adamları falan bitti. Bunu tüzük kongresinde de gördük. Bu yeni kitle genelde taraftarlardan oluşuyor, baya da bir ünitimsah üyesi var. Bunların rahatsızlıklarını gidermedi Ali Ay. Suat paçacı ve Mehmet Gerçeksi kovulmadı, Hüseyin Gedik kovulmadı, Özhan Pulata çok sahip çıktı, kendi yöneticisi Yüksel, Batalla ve Harun’a saldırttı, kulüpteki Bursasporlular kovuldu vb. Yani yapılmaması gereken ne varsa yaptı. Para işine gelince. Geçen sene çok yaşlı takım kurdu, kurduğu takım Trabzon sayesinde ligde kaldı. Ozan ve Bakambu gibi 2 genç adam parlatsa zaten bu paraları kendi ödemek zorunda kalmazdı. Hamza ve Mutlu ile bu işlerin olmayacağını heryerde kendilerine ilettik, kaale almadı. Yani kendi düşen ağlamaz. Şu da bir gerçek ki bu kulüpte Levent Kızıl ve Mesut Mestan’ın hatırı sayılır kongre üyesi var. Onların desteği önemli, Levent Kızıl geçen kongre bizzat duydum hepsinin b.ku aynı ama Ali Ay paralı, borcu kapatabilir demişti, desteklenebilir demişti.

    13
    3
   2. @Omer Bisiren yorumuna yanıt olarak

    Herşey para değil,koskoca Bursaspor kulübü ali ay,ın şahsi parasıyla nereye kadar yönetilecek.futbol aklı,proje aklı,ve vizyonu Ali ay,dan daha iyi olan,Bursaspor sevdalısı Murat yanıklar benim başkanlık adayım.tabi kendisi bu işe soyunursa.

    14
    5
 2. Nasip kismet bu işler..eyvallah cepten para verdin mücadelende var başkan ama transferler icin ekip sıfır.. nerde aç insanlar var hep çevrende toplanmis.. biraz bakinsan etrafinada ayiklasan onlari bu iş olucak.. yanliz bu Paul Le Guen’in menajerine taktim kafayi bebeye bak icraya veriyor utanmadan ayip lan.. bu menajerlerden ne cekiyoruz arkadaş..

  23
  8
 3. bu kadar borç ve futbolcuların alacakları. le guenin menajeri hemen icraya verebiliyor. işimiz çok zor. eğer futbolcu paralarını zamanında ödeyemezsek fazla umutlanmayın. dibi görürüz

  21
  1
 4. Böyle devam ederse adaylığını koymalı, tabi çıkacak olası adaylarida görmeli.takım için en hayırlısı olsun İNŞALLAH..

  13
  3
 5. Bu işte bir yanlışlık var ! Yaklaşık 2 yıldır geldiği günden bugüne,hep,bu ay 30 milyon ödeme var,bu ay 50 milyon ödeme var,düşünüyorumda böyle ödemeleri olan bir kulübün hemen hemen 3-4 katrilyon borcu olmuş olması gerekir !Oysa bizim borcumuz 4-5 yıla yayılmış,350-400 milyon tl.arası !Kombine 25 bin satmışsın,reklam gelirlerin eski yıllara göre çok daha iyi,kurduğun takım çok maliyetli değil ( Antalyanın aldığı bir topçunun maliyetine,sen bütün transferleri halletmişsin ),e galip geliyorsun,bir galibiyet 2.1 milyon tl.kısacası evet borçlu bir kulübüz ama öyle her ay 30-40 milyon karşılığı olmayan ödemesi olan bir kulüp olmasıda imkansız yahu ! Bence herşey olduğu gibi borçta çok abartılıyor,ha birde kredi çektin,bütün kredilerileri bir araya topldın,bir yılı geri ödemesizdi,yani şuan orayada fazala birşey ödenmiyor olması gerekiyor,vallahi ben bu işi anlamadım gitti !!!!! Başkası aday olmasın diyemi yapılıyor bütün bunlar bilmem !!!!!

  12
 6. Başkanlık derdine düşeceğine kulübe vizyon oluşturmayı kendine hedef seçerse kendisi için iyi olur. Takım iskeleti bu yıl oturacak seneye Agu ve Badu ayarında iki ortasaha (Agu ve Badu da olabilir ama bonservis yüksek), alternatif veya direkt oynayacak bir kanat ve güçlü bir forvetle önümüzdeki yılın planlamasını şimdiden yapmalı.

  10
  2
 7. komedi gibi bir taraftarlık var ya takım iki maç kazandı adam büyük başkan oldu adam geçen sene takımı küme düşürüyordu transferler lig başladı zor yapıldı söylemediği yalan kalmadı cebinden para veriyormuş vermesin gitsin kredi çeksin sanki bu verdiği paraları faizi ile geri almayacak para vermeyenler nasıl yönetiyordu takımı hikaye bunlar en komik durumda şu aynı ülke yönetimi gibi iyi şeyleri başkan yapıyor kötüleri yanındakiler onları oraya getiren başkanın hiç suçu yok böyle devam edin bu kafayla daha çok sürünürüz

  1. @ismail yorumuna yanıt olarak

   İşte bu noktada sorgulanması gerekenler taraftardır ve her Allah’ın günü bir başka yalanla taraftarın karşısına çıkan nankör basındır. Kendin de demişsin zaten; takım iki maç kazanınca adamı ilâh yapıyoruz, kaybedince hemen yönetim istifa diye bağırıyoruz. Bir başka cümlende de şu geçiyor; söylemediği yalan kalmadı. O yorumu yazarken hiç düşündün mü acaba bu adam gerçekten bunları söylüyor mu yoksa birileri çıkıp onun ağzıyla mı konuşuyor diye? Bana kalırsa düşünmemişsin ki böyle bir yorum yapmışsın. Tabiî burada amacım başkanı sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeye çalışmak değil; elbette onun da yanlışları var ama benim burada ricam yorum yapılmadan önce biraz düşünülmesi.

   1
   4
 8. bu yazı da inceden le guen e karşı kışkırtma var. alenen sokamamislar nifagi taraftar tepkisinden korkarak inceden veriyorlar. olası ard arda gelen bir kötü sonuç olsun neler yazacaklar kim bilir. yazıktır şu anlayışı şu kışkırtmalara pirim vermemek bilinclenmek lazım.

 9. Yorumlardan anlaşıldığı üzere, başkan geldiğinden beri ilk defa hak ettiği değeri bulmuş. Bu, her ne kadar maddi durum zor da olsa da, başkana ve yönetime moral verir. Umarım bu güveni GS maçında tribünlerde de gösteririz.

  2
  3
 10. Arkadaşlar merhaba.Benim bir sorum olacak.Benim maraton üstten kombinem var.Trabzon passoligi olan bir arkadaşım maça gelmek istiyor.Ben kendime bilet alıp ona aktarma yapabilir miyim? Eğer yapamazsam nasıl halledebilirim?Arkadaşım Trabzon passoligiyle maça girebilir mi?

  1
  4
  1. @Dağlı yorumuna yanıt olarak

   Maçlara gelebilirse olur, ama geçen seneki g.birliği maçında tüm stadtan yediği küfürden sonra kendisini göremedik. Onu sildiler hemşehrim, seneye yok, yeni dönem utancından sokağa çıkamaz o, ne istemesi ne maçı.

  2. @Dağlı yorumuna yanıt olarak

   Elâlem 2 senede stat bitiriyor, bizim stadın hâlâ kabası gözüküyor, zemini patates tarlasından beter, tribünleri Allah’a emanet; sen de çıkmış Altepe reis diyorsun, o herif bizi tüm Türkiye’ye rezil etti, bak Eskişehir’de, Konya’da, Antalya’da millî maç oynanıyor, bizim yeni statta daha bir Allah’ın millî maçı oynanmadı. Bedavaya maça giden biri olduğun çok belli ama bu takımı sizin gibi nankörlere yedirtmeyiz bunu bil.

 11. Bu adamin yanina iki is bilen dinamik yonetici ve bir tane futboldan anlayan sportif direktor lazim. Bu sartlar gerceklesirse devam edebilir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu