Başkan adaylarının dikkatine!

Başkan adayları için kritik tarih 12 Mayıs. Noter onaylı 100 genel kurul üyesinin imzasını ile adaylık dilekçesi verilecek.

Cumartesi günü verilecek listelerde 13 asil ve 6 yedek yönetim kurulu üyesi, 3 asil ve 3 yedek üyeden oluşan disiplin kurulu, 3 asil ve 3 yedek üyeden oluşan denetleme kurulu, 4 asil ve 4 yedek üyeden oluşacak federasyon delegeleri olacak.

Sıkıntılı bir sürecin ardından ligde kalmayı garantileyen Bursaspor‘da gözler kongre’ye çevrildi. 19-20 Mayıs çoğunluk sağlanmaz ise 26-27 Mayıs tarihlerinde Bursa Büyükşehir Stadı‘nda yapılacak yeşil-beyazlıların Olağan Genel Kuruluna geri sayım sürüyor. Başkan adayları için kritik tarih 12 Mayıs. Adaylar noter tastikli 100 genel kurul üyesinin imzası ile adaylık dilekçesini ve listelerini cumartesi günü Özlüce‘de Divan Başkanlık Kuruluna verecek.

DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAK

Bu listelerde 13 asil ve 6 yedek yönetim kurulu üyesi, 3 asil ve 3 yedek üyeden oluşan disiplin kurulu, 3 asil ve 3 yedek üyeden oluşan denetleme kurulu, 4 asil ve 4 yedek üyeden oluşacak federasyon delegeleri olacak.

Bu arada denetleme kurulu için bağımsız adaylar da başvurularını yine Divan Başkanlık Kuruluna yapacak. Verilen listelerde herhangi bir değişiklik yapılamayacak.

Ancak adayların listelerinde herhangi bir üyenin ayrılması durumunda asil ve yedek durumuna göre dışarıdan bir isim listeye dahil edilebilecek.

GÖRÜCÜYE ÇIKACAKLAR

Şuana kadar Ahmet Bozdemir, Hüseyin Akdemir ve Lemi Keskin başkan adaylıklarını açıklayan isimler oldu. Mevcut başkan Ali Ay henüz aday olup olmayacağı ile ilgili açıklama yapmazken, yeniden aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Başkan adayları kongreden önce 14 mayıs’ta gerçekleştirilecek olağanüstü Divan Kurulu toplantısında görücüye çıkacak. Adaylar burada plan ve projelerini kamuoyu ile paylaşacak.

KAÇ ÜYE OY KULLANACAK?

Bursaspor’un toplam 5599 üyesi bulunuyor. Kongrenin ilk oturum olan 19-20 mayıs tarihleri arasında gerçekleşebilmesi için sayt çoğunluk (oy kullanma hakkı bulunan) olan 2197 delegenin genel kurula gelmesi gerekiyor.

Bursaspor‘un ilk kongrede 4392 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Oy kullanamayacak üye sayısi ise 1207. Kongre ikinci oturuma kaldığı taktirde askıda bulunan üyelerin bazıları oy kullanma hakkı elde edeceği için bu sayılarda değişiklik olacak. Bu arada Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda oy kullanımı için  kurulacak sandık sayısı 15 olacak.

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. 2 senedir küme düşmemeye oynatan ist takımı yenemeyen borçları bitirmeye geldim deyip üstüne koyan tabanca takım kurucusu bacak bacak üstüne atarak maç izlemeyi çok seven ali ay başkan olmasın yeter.

  19
  4
 2. Ali ay muhtemelen birşey bekliyor ya maddi bir kaynak ya batallayla alakalı birşeyler yoksa bu zamana kadar açıklardı diye düşünüyorum.Benim en çok merak ettiğim isim ahmet bozdemir.Takıma son zamanlarda sponsorluklar verdi en kötü zamanlarda aday oldu ve birçok vaatte bulundu ancak bunlarla ilgili geniş çaplı bir açıklama sunmadı.Noldu o durumlar gerçekten merak ediyorum sponsorluklar olsun transferler olsun .

  9
  3
 3. Oy kullanamayacak olan kullanmasin , 2.tura kalınca baziları kullanabilir ne demek ? Bu hiç şeffaf olmaz , kazandırılmak istenen kazandırılır, 1207 kullanamayacak oydan askıda kalan diye 500-600 tane blok oy atılsa seçime gölge düser, bence o 1207 kişi ya hic kullanmamalı yada baştan kullandırılmalı.

  6
  2
 4. Şampiyon olmuş takımın genel kurul üye sayısı bana göre cok az, 10 binleri bulması lazım, başkan adaylarına gelince Ali Ayı istemiyorum ortada 2 yıldan beri bir başarısızlık var, Lemi keskin liste kazandırır, Ahmet bozdemir gercekten iyi bir bursasporlu daha zamana ihtiyacı var, Hüseyin Akdemir de iyi bir Bursasporlu ondan projelerini açıklamalarını bekliyoruz, eski baskan adayı İlhan uslu da Hüseyin Akdemir in listesinden bekliyoruz, Mesut Mestan girmesin cok oy kaybetti, secimi kazanamaz…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu