Başkan adayları konuştu

Bursadabugün.com Spor Yazarı Serkan Yetişmişoğlu'nun köşe yazısıdır.

Cumartesi günü Divan Başkanı Galip Sakder‘e adaylık başvurusunu yapan Bursaspor‘un 2 başkan adayı Sinan Bür ve Raşit Barışıcı, medyada seçim startını pazartesi günü Bursada Bugün‘den verdi.

İki adayı da haber merkezimizde ayrı ayrı konuk ettik.

 

BAŞKAN ADAYLARI KONUŞTU

13-20 Ocak’ta yapılacak olağanüstü kongre öncesinde, kulüple ilgili düşüncelerini ve neler yapmak istediklerini konuştuk.

Resmen dolu dolu yeşil-beyaz saatler geçirdik.

Ligin ikinci yarısı için; sönmesin diye uğraştığımız yüreğimizdeki o umut ateşini biraz olsun harladık!

BARIŞICI SIR VERMEDİ

Önce Raşit Barışıcı, bizi ziyaret etti.

Geçen dönem de aday olan, ancak o meşhur imzalı toplantı sonucu adaylıktan çekilen Barışıcı, bu kez camiayı kucaklamak için güzel bir yönetim oluşturduklarını söyledi.

Yeni tüzük gereği, çarşamba günü 15.00 ilâ 17.00 saatleri arasında Divan Kurulu‘na verilecek yönetim kurulu listelerinin hangi isimlerden oluşacağını herkes merak ediyor.

Ancak Raşit Başkan, tüm ısrarlarımıza rağmen ser verdi, sır vermedi!

 

ŞEFFAFLIK, GÜVEN ORTAMI VE TAHTA

Barışıcı, şeffaf bir şekilde gelişmeleri medya yoluyla camiaya aktarıp, “güven ortamı oluşturmayı” amaçlandıklarını vurguladı.

Maddi kaynak konusunu sorduğumuzda Raşit Başkan,Dünya çapında çok iyi bir sponsorumuzla anlaşabilirsek o gün içinde tahtayı açarız” ifadesini kullanan Barışıcı, adını vermediği sponsor firmayla, seçimi kazandıktan sonra görüşüp anlaşmayı netleştirmeyi planladıklarının altını çizdi.

Zaten kongreyle ilgili Bursada Bugün‘e söylediklerini arkadaşlarımız haberleştirdi.

Haftaya, yönetimi de belli olduktan sonra yapacağımız programda, daha detaylı ve taze bilgiler alacağımızı tahmin ediyorum.

 

BÜR’Ü PROGRAMDA KONUK ETTİM

Ardından program konuğum olan Bursaspor‘un efsane kaptanlarından Sinan Bür‘ü ağırladık.

Yeri gelmişken belirteyim; “Başkanlar Konuşuyor” konsepti doğrultusunda, Raşit Barışıcı‘yı da haftaya 15 Ocak Pazartesi günü saat 16.00’da programda konuk edeceğim.

Bür‘ün söylediklerini “Bursa’da Spor” programında izlemişsinizdir.

Ben sadece bazı saptamaların altını çizeceğim.

 

KAÇIRMAK VE UNUTMAK!

Sinan Bür, ilk hedeflerinin mevcut kadroyu korumak olduğunu belirterek, “Genç oyuncuları elimizde kaçırmak, Bursaspor‘un geleceğini unutmak olur. Kendi evlatlarımızla konuşacağız ve maddi- manevi sıkıntılarını çözeceğiz. Bursaspor‘u bu sene bu ligde tutacağız. Mayıs kongresinden sonra diğer konulara el atacağız. Bize güvenenleri mahçup etmeyeceğiz. Seyircimiz de bu çocukların mücadelesini görünce, onlara güvenecek” sözleriyle, teşhisi koyduklarını ve hemen tedavi yoluna gideceklerini dile getirdi.

 

BURSA AYAĞA KALKARSA…

Tahtayı açmak için Bursa’nın ayağa kalkması lazım” diyen Bür, teknik ekipte, Bursaspor formasını giymiş, donanımlı isimlere yer vereceklerine dikkat çekti.

Efsane Kaptan,Vakıfköy’ü daha da güçlendirmemiz ve donatmamız lazım. Zaten altyapı ile ilgili bazı özel projelerimiz var” diye konuştu.

 

İNANÇ VE GÜVEN VURGUSU

Eski takım arkadaşı; rahmetli Orhan Özselek‘ten sonra Bursaspor‘un “2. Kaptan-Başkanı” olmayı amaçlayan Bür‘ün, “Biz çok inançlıyız. Yönetim olarak; çocuklarımıza, şehre ve taraftarımıza o inancı ve güveni vereceğiz. O güven ortamını tesis edeceğiz” sözleri de önemliydi.

 

SEÇİM PAROLASI: DİRİLİŞ

Sinan Bür,Bursaspor‘u diriltmeye kararlıyız. Parolamız ‘diriliş’ olacak” ifadesiyle de armayı ligin ikinci yarısında canlandırıp ayağa kaldırmak için tüm güçleriyle çalışacaklarını dile getirdi.

Tıpkı Barışıcı gibi Bür de yöneticilerini açıklamadı ve bazı iş insanlarıyla temaslarının sürdüğünü; seçilmeleri halinde de yönetimde, yedeklerle birlikte; toplam 17 üyeyle icraat yapacaklarını söyledi.

 

İKİ ADAY DA BUNA DİKKAT ÇEKİYOR

Günü özetlemek gerekirse…

Başlıkta da belirttiğim gibi, 2 başkan adayının da sık sık vurgu yaptığı ortak olgu; “güven ortamını oluşturmak!

Çünkü, iki isim de çok iyi biliyor ki;

Kulübün içinde bulunduğu bu durumun en önemli faktörlerinden biri de “güven bunalımın getirdiği olumsuzluklar zinciri“!..

 

GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ

Zira, görünen köy kılavuz istemiyor!

Yönetimin, oyuncusunu medyaya ve camiaya şikayet ettiği…

18 maçın 3 teknik adamla geçirildiği…

Taraftarın ve camianın, yönetimine büyük oranda güven duymadığı…

Maddi sıkıntıların yaşandığı bir ortamda “karşılıklı güvenden” bahsetmek zaten mümkün değil!

Sözün özü ile yazıyı noktalayalım:

Yıllardır tanıdığım 2 centilmen futbol adamının başkanlık yarışının, 20 Ocak’ta yapılacak kongrenin sonuna kadar fair-play çerçevesinde süreceğine inanıyorum.

Zaten Bursaspor‘a da bu yakışır.


WhatsApp’ta Bursasporluyuz kanalını logoya tıklayarak takip edebilir, tüm haberlere anında erişebilirsiniz.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İkiside tahtayı açarız diyemiyor paranız yoks olmayin aday gerek yok Recep günay dan farkınız ne olacak ben tahtayı acicam diyemiyorsaniz hiç aday olmayın yok bursa ayağa kalkacak yok dünyaca ünlü sponsor vs vs okadar zaman yok

  25
  8
  1. @Semih yorumuna yanıt olarak

   Raşit Barışıcı’nın dünyaca ünlü sponsoru özel uçağına binmiş, Bursa’ya doğru hareket etmiş. Aynı Recep Bölükbaşı’nın 7 sene önce kongrede dünyaca ünlü sponsorum Lacoste’un yöneticileri özel uçakla Bursa’ya geliyorlar, sponsorluk anlaşması yapacağız dediği gfibi. Ama o uçak 7 senedir havada. Ve henüz Bursa’ya inmedi .Üstelik Allahın zır cahili Recep Bölükbaşı, uçağın Amerika’dan kalktığını söylemişt. Oysa Lacoste’un uçağı ancak Fransa’dan kalkabilirdi, çünkü Lacoste Paris merkezli bir Fransızfirmasıydı. Ama Hırkız Recep hayatında hiç Lacoste giymediği için o Amerikan zannediyodu. Recep’in tişortlar, kazaklar falan hepsi Metro’dan.

   13
   3
 2. mayısta bu takım 3. lige düşerse ki tahta açılmazsa %99 ihtimalle paraşütsüz ineriz ek cezalar ile birlikte 3. lgde de tutunamayız o yüzden bize parası olan başkan lazım en azından mayısa kadar ayrıca Cavit ÇAĞLAR geldi ben somut hiçbir faydasını görmedim demek ki hatce recep gel gözük yeter dedi

  21
  1
  1. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

   Evet. Kapıda parası olan 10 tane büyük zengin, sanayici başkan adayı bekliyor, ama bu Allahsız Sinan Bür’le Raşit Barışıcı onları kulübe dah yaklaştırmıyorlar. İlle de biz başkan olucaz, parası olan adamlar sakın gelmesin diyorlar. Yazıklar olsun bu iki adaya. Diğer başkan adayları Cavit Çağlar, Levent Kızıl gibi isimlerim önünü tıkıyorlar. Mesela iki büyük zengin Bekir Ön’le Ersoy arka, pardon Saitoğlu’nu da onlar kaçırdı. Yoksa Bursaspor kurtulmuştu. Yazık oldu.

   9
   9
   1. @Fiko yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim Fiko, bu 2 adayın başkan olabilmek için 10 tane zengin adamı kulübe dahi yaklastirmadigindan emin misin? Nasıl oluyorda, 10 zengin adam Allahsiz dediğin 2 adamın etkisinde kalıyor? Bu zenginler yol yordam bilmiyor mu ki, 2 adamdan tırsıyor. Bu memlekette suç duyurusu yapılacak makam yok mu? Böyle bir durum söz konusu ise niye bu 2 adamdan şikayetçi olmuyorlar! Böyle bir şey olabilir mi? 10 zengin adamı, bu 2 adam nasıl yönlendirebilir? Bu gerçekse vay halimize!

 3. gerçekten de ”GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ!”
  ortada son derece skorcu, baskıcı ve sabırsız bir medya ve taraftar.
  bunlardan korkusuna ortaya çıkmaya cesaret edemeyen donanımlı ve güvenilir başkan adayları.
  dolayısıyla da sırf bu yüzden şehrin ileri gelenlerinin gelmeyen desteği ve kulübün kasasına akmayan kaynaklar.
  bir de bizim ”ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar!” misali olup-biteni buğulu gözlerle seyretmekten başka elinden hiç birşey gelmeyen çok az sayıda ki gerçek ve bilinçli Bursasporlular…

 4. Raşit Barışıcı söylemiyle bans
  Recep Bölükbaşını hatırlattı
  Olur da seçilirse bahsettigi sponsor
  Yalan olurda tahtayı açamazsa
  Vurguladıgı o güven ortamını
  Yakalayamaz bence
  Sinan Bür bana daha mantıklı
  Geldi hem futbolun içinden gelen
  Hem de yöneticilik yapmış bir isim
  Tahtayı kimse gelip şu saatte açamaz
  Kimse hayal kurmasın önemli olan
  Yeni cezalar almadan mevcut takımı
  Mayıs kongresine sag salim getirebilmek

  3
  1
 5. Görünen o ki her iki aday başkan da tahtayı açacağız demiyor, sponsorluk anlaşması ve Bursa ayağa kalkarsa tahtayı açacağız diyor. Birde eldeki futbolcuları koruyacağız deniyor. Arkadaşlar, tahta kapalı, transfer yok. Elbette evdekilerle yola devam edilecek. Başka seçenek var mı? Güven ortamı sağlanacak! İnşallah! Bizim taraftarımız maç sonunda skora bakar, skor lehimize ise işler düzelir. Skor kötü ise 2 hafta sonra yine kara tablo yazılır ve güven ortamı kaybolur. Bu futbolcularla yola devam etmek zorundayız, Tabela ya göre hemen karamsar olmamalıyız. Hedef, bu yıl ligte kalmak. Başka beklenti hayal olur.

  2
  2
 6. Sadece tim matavz a 60 milyona yakın borc var …sadece altınorduya gol atmis bir topcu yanlis hatirlamiyorsam….1 ve ya bir kaç golün bedeli 60 milyon ….kim gelip verecek ….adayların bundan …ve ya dahasından haberi var mı ?…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu