Başka Bursaspor Yok

Sancılı günlerdi yaşadıklarımız. Şampiyonluğu kazanarak Türkiye’de bir devrime imza atmış kulübümüz anlaşılmaz bir şekilde karalanmış, neredeyse suçlu ilan edilmeyle karşı karşıya kalmıştı. Bursaspor’u başarısız göstermek için her yol denenmişti o dönemde. Bugüne kadar hiçbir kulübün yaşamadığı olaylar Bursaspor’la ilişkilendirilme çalışılmıştı. Futbolcularımız deplasman yolculuğuna hazırlanırken, tesislerimize polis girmiş, evraklarımıza ve bilgisayarlarımıza el konulmuştu. Hepsi bir hiç uğruna ortaya atılan iddia sonucu başlayan mali soruşturma kapsamında başımıza gelmişti. Bu uğurda merhum başkanımızla ikinci başkanımız ve genel müdürümüz cezaevine girmişti. Kim bilir belki de şampiyonluğun bedeliydi tüm bunlar. Çünkü birilerinin düzeni bozulmuştu.

 

Yaşananlar tam iki buçuk yıl sürdü. Sayısız duruşma gerçekleşti. Ve en sonunda suçsuz olduğumuz kanıtlandı. Tüm sanıkların beraat kararıyla birlikte adalet yerini buldu. Aslında yargılanan 35 kişi değil, tüm Bursasporlulardı. Mahkemeden çıkan beraat kararı Bursaspor camiasının aklandığının ilanıydı. Her platformda dik duran Bursasporlular böylelikle tertemiz şampiyon apoletini adalet katında da takmayı başardı. O kirli oyunlara alet olanlar sadece ise kendileriyle baş başa kaldı. Hem de o küçük dünyalarında.

 

O dönemde karalama kampanyası güdenler Bursaspor’un adalet önünde de tertemiz ilan edilmesini bu kez görmezden gelmeye çalıştı. Gönül, adaletin yerini bulduğu, Bursaspor’un hiçbir şekilde mali bir yolsuzluk içinde olmadığının kanıtlandığı beraat kararıyla ilgili haberlerin gazete sayfalarında manşetten verilmesini istedi. Ama olmadı, yapılamadı. Bursaspor için bu büyük olay, küçük haberlerle geçiştirilmeye çalışıldı. Olsun, bizler belirli bir kesimin değil, tüm Bursaspor camiası için bu savaşın içinde yer almıştık. Ve ilk günden beri haykırdıklarımızı bugün de söylemekten geri kalmadık.

 

Mali soruşturmadan çıkan beraat kararıyla birlikte şu gerçek de bir kez daha kanıtlandı. Her ne şart ve konu olursa olsun, çamur at izi kalsın politikasıyla hiçbir yere varılmaz. Herhangi bir tutanağa dayanmayan, sadece söylemlerde kalan iddialarla karalama kampanyası gütmek kimseye yaramaz. Ortada bir başarı varsa o Bursaspor camiasının başarısıdır. Başarısızlıksa en başta oturan kişilerin sorumluluğu altındadır. Bursa’nın ortak değeri Bursaspor’sa herkes o bilinçle hareket etmeli ve o değere sahip çıkmalı. Çünkü, başka Bursaspor yok.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu