Başıbozukluk!

Sıkılmaya başladık artık! Yine aynı nakaratlarla bir transfer dönemini geçiriyoruz. “Acele etmiyoruz, hata yapmayacağız, oyuncu isimlerini açıklayamayız yoksa fiyatları artar” falan filan…

 

Geçen sene de bu açıklamalar yapılıyordu sonucunu gördük. Kadrodaki oyuncular ise rakiplerle flörtte.

 

Öncelikle Ertuğrul Sağlam transfer konusunda uyguladığı tüm metodları, yardım aldığı tüm kişileri değiştirmeli.Hoca, Bursa’da her şeyi başardı, ama bir türlü şu transfer işinde şehri rahatlatacak, havaya sokacak çabuk adımları atamadı, atamıyor. Hep söyledik; yardımcıların 15 günde bir Avrupa’ya veya Güney Amerika’ya göndererek 1-2 maç izletmekle sağlıklı isimler belirlenmez, Bursaspor’da forma giymiş ve yurt dışında bulunan eski dostlar görevlendirilse bütün Avrupa, sezon boyu Bursaspor’un merceği altında olur. Şu an olduğu gibi belirsizlik içinde olunmaz. Transfer döneminde Bursa’nın hevesini kaçırdıktan sonra “Şehirde bu sene beklediğimiz hava yoktu” diye serzenişte bulunmak haksızlık oluyor. Kentte homurdanma sesleri yükselmeye başladı.

 

Diğer yandan genç yıldızlar kendilerine talip olan kulüplere mavi boncuk dağıtıyor. Verdikleri demeçler ile mensubu bulundukları camianın büyüklüğünün farkında olamadıklarını gösteriyorlar. Biri, rakip takım tesislerine gidip transfer konuşmaya çekinmiyor. Sözleşmesi devam eden bir başkası kendisini isteyen kulüpten 17 numaralı formayı isteyecek kadar ileri gidebiliyor.

 

Kalitesi ve kapasitesi belli bir başkası kulübün opsiyon hakkını kullanıp sözleşmesini uzatmasına oturup dua edip, şükür namazı kılacağına “serbestim gidebilirim” mesajı veriyor.

 

Bursa’da doğan, Bursaspor’da yetişen bizim çocuklar, 2 yıldır Bursa’da olan ve öncesine kadar Bursa ile hiçbir bağı olmayan Turgay Bahadır kadar olamıyorlar ya, ona yanıyorum.

 

Turgay Bahadır Bursa’da kalmak, sözleşme uzatmak için hazır kıta bekliyor. Diğer yandan zerre katkı sağlamayan, görmeye bile tahammül edemediğim İnsua para kopartma peşinde.

 

Ülkesinin son milli maçındaki performansı ile ‘hayalet adam’ unvanını alan ‘Esmer Tweety’ Altidore “gitmek istemiyorum” diyor.

 

Dış transferde hala yaprak kımıldamıyor, bahsi geçen isimler kimseyi heyecanlandırmıyor. Avrupa’nın en zayıf liglerinden İskoçya'da topçu peşindeyiz. Nereden bakarsan bak, acilen bu belirsizliğe ve mevcut futbolculardaki başıbozukluğa müdahale etmek gerekiyor.

 

Bursa Gerçek / Tarık Çapçı ( tarikcapci@gercekmedya.com.tr )

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu