Başbakan gibi düşünüyorum

TFF Başkanı Yıldırım Demirören şike davasına ilişkin şu açıklamaları yaptı: ''Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türk futbolunun bugün içinde bulunduğu durumdan çıkması için bütün kesimlere görev düştüğünü söyledi. Demirören, "Futbolu kötülemekle bir yere varamayız. Ama hep bunu yapıyoruz" dedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği yönetiminin 'hayırlı olsun' ziyareti sırasında konuşan Demirören, öncelikle şike konusundaki gelişmelerle ilgili haber ve yorumlardan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Yetkili kurullar konuyla ilgili incelemelerini tamamlamadan bu konu üzerinde kesinlikle konuşmak istemediğini belirten Demirören, "Medya da bu konuda sorumlu davranmalı. Ancak bazıları bu özeni asla göstermediği gibi sürekli bir kötüleme yarışı içinde görünüyor. Bu şekilde hiçbir sorun çözülemez" diye konuştu

BAŞBAKAN’IN AÇIKLAMASINA DESTEK Demirören, Başbakan R. Tayyip Erdoğan'ın Tahran gezisi sırasında şike konusunda Platini'ye Thatcher örneğini vermesine katıldığını vurgulayarak, "Başbakanımızın dediği gibi Margaret Thatcher holiganlar yüzünden beş yıl süreyle Avrupa'ya gitmedi de ne oldu? İngilizler kendi aralarında gayet güzel devam ettiler. Döndükleri sene de şampiyon oldular. Hem de marka değerleri arttırarak Avrupa'nın en çok izlenen ligi haline geldiler" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına katıldığını ifade eden Demirören, yönetici Arif Koşar, Cengiz Zülfikaroğlu ile yeni dönem ile ilgili düşüncelerini açıklarken, "Ben de Başbakanımızın düşüncelerine benzer konuşma yapmıştım. O zaman tepki ile karşılanmıştım. Ama işin gerçeği bu" şeklinde konuştu.

İNSANLAR FUTBOLDAN SOĞUDU Demirören, futbolun içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtarılabilmesi için bütün kesimlere görev düştüğünü belirterek, özellikle medyaya seslendi;

Aynı zamanda bir gazete patronu olarak ben de biliyorum ki, medyada sadece kötü haberler para ediyor. Ama futbolla ilgili olarak sürekli bunu yapmaktan vazgeçmeliyiz. Tam tersine futbolun güzelliklerini ön plana çıkarmak ve onları gündemde tutmak hepimizin çıkarınadır. Öteki türlüsü sürekli yapılıyor ve insanlar futboldan soğutuluyor. Bugün yaşadığımız durum budur. Biz el ele vererek futbola olan ilgiyi ve sevgiyi yeniden yukarılara çıkarmak zorundayız. Bu hepimizin çıkarınadır. En çok da medyanın yararınadır. Her gün kötülenen bir şeyi kim seyretmek okumak ya da dinlemek ister. Bu konuda artık gerçeği görmeliyiz."

 

Bursaport.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu