Başarılı olacak kadro oluşturamadık

SIKINTIYA SOKMAK İSTEMEDİK

 

Şampiyonlar Ligi'nde başarılı kadro oluşturmadıklarını, böyle bir yatırımlarının olmadığını ifade eden genç teknik adam, "Biz Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacak kadro oluşturmadık. Öyle bir yatırım da yapmadık. Biz Şampiyonlar Ligi'nin keyfini çıkarmaya çalışıyoruz. Ekonomik denge farkını da hep beraber biliyoruz. Ona göre transferler yapamazdık, yapmadık da. O kulvarda başarılı olalım diye, ekonomik anlamda sıkıntı yaşamak da bir yoldu. Çok büyük paralar harcayıp çok başarılı olacağınızın da garantisi yok. Biz bunu yaptık. Güncel başarılar yakalamak ve şirin gözümek adına yapabilirdik. Ama biz mantıklı, doğru olanı, buradan ayrıldığımız zaman gelecek insanları sıkıntıya sokmamak adına doğru olanı yaptığımıza inanıyoruz. Bu sezon Avrupa arenasında tecrübe sezonu olacaktır. Önümüzdeki sezon oynayacağımız Avrupa kupalarında daha büyük başarılara imza atacağımızı söyleyebilirim" dedi.

 

5 YAŞINDAKİ ÇOCUK DA GÖRÜYOR

 

Bir basın mensubunun, 'Takımdaki taktik ve oyuncu değişiklikleri ile ilgili maçtan sonra keşke dediniz mi?' sorusunu yanıtlayan Sağlam, "Değerlendirme kültürümüzü değiştirmek zorundayız. Maçı gördükten sonra, 5 yaşında çocuğa da sorun o da görebiliyor. Şunun yerine, bunu oynatsaydınız dediği zaman hak veriyorsunuz. Bir oyuncu tercihi yapıyorsunuz, o gün takıma daha fazla fayda vereceğine inandığınız için oynatıyorsunuz. Oyuncu değişiklikleri yaptığınız zaman, o şartlar altında takıma katkı sağlayacağı için yapıyorsunuz. Bazen olumlu katkı yapıyor, o zaman da hocanın kararı yerinde oldu, skora etki etti diyor. Bazen de olmuyor. Olmayınca da yanlış deniyor. Herkesin yaptığı hamleler doğru olsa kimse maç kaybetmez. Bizler de tabii bir tercih yapıyoruz. Maçtan sonra onun yerine bunu oynatsaydık demek kolay. Ama o an böyle bir şeyin gelişebileceğini bilmiyorsunuz" şeklinde konuştu.

 

ORASI FARKLI BİR KULVARMIŞ

 

Oyun anlayışını değiştirmeyi düşünmediklerini belirten başarılı teknik adam, "Bizim oyun anlayışımız değişmeyecek ama Valencia maçından sonra oyuncularımız olaya bakış açısını mutlaka değiştireceklerdir. Kendi potansiyelimizin çok altında bir karşılaşma oldu. Onun nedenlerini de konuşuyoruz. Oyuncularımızla tartıştık. Bir sonraki maçın bu karşılaşmanın bize vermiş olduğu tecrübeler ışığında daha iyi olacağına inanıyorum. İlk maç Şampiyonlar Ligi havasını teneffüs edebilme açısından sıkıntılı geçtiğini söyleyebilirim. Karşımızda da çok iyi bir takım vardı. Yapmış olduğunuz hatalar ligde tölere edilebiliyor. Böyle büyük takımlarla çok üst düzey oyuncularla oynadığınız zaman çok farklı şekilde yansıyor. Şampiyonlar Ligi çok farklı bir kulvarmış bunu gördük. Onlar için de çok önemli bir tecrübe oldu" dedi.

 

Kaynak:Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu