Başarı için kalite lazım

Bugün Manchester United, Manchester City, Arsenal, Liverpool gibi Premier Lig’de yer alan birçok takım şampiyon olmasa bile gelirleri hep standarttır.

Üstüne koyarlar, alta indirmezler.

Türkiye’de ise tamamen sportif başarı ile alakalı.

3 sezon önce ekonomik yönden kötüye gittiği için ‘Vefa’ adı altında oyuncuların maaşlarında indirime giden Beşiktaş bugün reklam gelirlerini iki-üç katına çıkardı.

Bunun tek nedeni başarı varsa reklamda, sponsorda var.

Kulübü doğru yönetmenin yanı sıra takımın ihtiyacı olan kaliteli oyuncuları iyi tespit edip bonsırvisli veya bonservissiz kadroya katmanız lazım.

Kadorsunda birçok yıldız barındıran siyah beyazlılar, bu sezon yaptığı 13 transfere 11 milyon 300 bin Euro kiralama ve bonservis ücreti ödemiş. Bu parayıda Mitrovic, Marcelo Guedes ve Adriano’nun bonservisleri ile Aboubakar ve Talisca’nın kiralama ücreti olarak ödemişler.

Fabricio, Utku Yuvakuran, Ersan Gülüm, Atınç, Caner Erkin, Gökhan Gönül, Ryan Babel, Gökhan İnler ve Demba Ba bedelsiz olarak kiralık veya bonservisyeriyle transfer edilmiş.

Bir iki oyuncu dışında da yüksek ücret alan yok.

Diğer kulüplerin çok çok altında.

Başkan Ali Ay’ın da eğer göreve devam edecekse iyi düşünmesi lazım.

Yeniden küçülme metoduyla yola çıkarsa önümüzdeki sezon da aynı tablo bizi bekliyor diyebiliriz.

Başarı kaliteli oyuncularla geliyor. Para da o şekilde.

Kim olursa olsun sponsorları ve taraftarı tribünlere çekmek için önümüzdeki sezon iyi bir takım kurması şart. 

Erkan Sağlık

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu