Başakşehir o penaltıyı tekrar atmalıydı!

Bursaspor'un dün oynadığı Başakşehir maçında yaşanan Video Yardımcı Hakem Sistemi tartışmaları durulmamışken çok tartışılacak bir yorum daha geldi.

Bursaspor‘un başının Video Yardımcı Hakem Sistemi “VAR” ile derdi bitmiyor ancak İstanbul sempatizanı eski hakem ve yazarların da derdi yeşil-beyazlı camia ile bitmeyecek gibi.

Başakşehir‘in Adebayor ile kullandığı penaltı hakkında yorum yapan eski Merkez Hakem Kurulu Eski Başkanı Mustafa Çulcu sosyal medya hesabı , Twitter‘dan şu açıklamayı yaptı “Bursa-B.Şehir maçında Adebayor’un penaltı vuruşundan önce Bursasporlu 4 numaralı Ertuğrul, ceza alanına giriyor (rakip oyuncu da giriyor) top, kaleci ve direkten dönüyor, Adebayor 2. kez vuracakken Ertuğrul hamlesiyle buna engel oluyor. Bu penaltı VAR’da kesinlikle incelenmeli ve tekrar olmalıydı.”

46 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   Evet arkadaşlar bugün maçı bende izledim Kayseri Konya maçını sukubicin golü ile bizim maçta babelin gölünde farklılık VAR 🐊diye;yorum farkı VAR!🐊

  2. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   maalesef adamına göre takımına göre ve var hakeminin inisiyatifine göre bazen ayaklar bazen ana gövde baz alınıyor olanda bize oluyor.

   1. @Ati yorumuna yanıt olarak

    Öyle bir kural var. Doğrudur. Ben başka penaltılara da bakıyorum. Hakemler buna dikkat etmiyorlar.

    Mustafa Çulcu Final programlarında yorumculuk yaptı. Çıkıp bunu söylemesi doğru değil. Olan olmuş.

 1. MUSTAFA SENİ SEVERİM AMA SANA 25 TANE PENALTI VURUŞU GÖSTERİRİM HEPSİNİN TEKRAR EDİLMESİ GEREKEN AMA SEN SÖZ KOSNUSU YALAKALIK OLUNCA ÖNLERE GEÇMEYE BAŞLADIN YAKIŞMIYOR SANA.

  122
  1
 2. Siyaset kanalı ,siyaset takımı ,siyaset hakemi ,bizim başkan siyasetin dayattığı başkan sonuç Bursaspor başarısız , bunu herkes biliyor ama herkes 3 maymunu oynuyor.

  53
  14
 3. kaza geliyorum demez !!!
  bursasporu astığınız yetmiyor, bi de kurşuna dizseydiniz!..
  o pozisyonlar her penaltıda binlerce oluyor tekrarlanmıyor. bula bula bursayı mı buldun?
  önceki haftalarda sen nerdeydin?
  sonlara doğru clıchy’in pozisyonunda eller arkada bağlı ama dirsekler açık. (tıpkı askerdeki rahat pozisyonu gibi) adam kurnazca vücudunun hacmını genişletip kendine avantaj sağlıyor. hem sizi uyutuyor, hem varı !!! kandırıyor.

  40
 4. Çıkmayalım sahaya. Tüm Anadolu takımları toplanalım çıkalım ligden kumda oynayalım ha? Balık baştan kokar demiyorlar boşuna. Kodumun İstanbul sempatizanları sizi. 2 tane baş kaldırabilen takım gördüklerinde bir yerleri tutuşuyor. Hemen devreye başka şeyler giriyor. Her yerde öve öve bitirilmeyen Akbil Belediye savunmada top çevirmeden başka hiçbir şey yapmadı maçta. Ama hiçkimse Bursa’nın yenen hakkını konuşmucak. Bu akşamda çıkar Ahmet Çakar yalakası konuşur. Tabi Anadolu takımlarını koruyan merciler yok. Feneri onu bunu eleştirdiğinizde gelen telefonlar bizi itin kıçına sokup çıkardığınızda bile gelmiyor size.

  31
 5. Ulan ulannnn ölüyü diriyi bıraktınız, gözü bize diktiniz, ya sen çulçu efendi, yıllarca Bursaspor yandaşı gibi görünüp Bursaspor sayesinde Bursadan ekmek yedin, şimdi bizansamı yaranmaya çalışıyorsun, vurun bakalım sahipsiz Bursaspora boyunuz uzar belki, bizanslı değilmisiniz topunuzun canı cehenneme..

  23
  1
 6. SAKHO’nun attığı gol iptal edildi.Ancak böyle pozisyondan daha net elle,faulle bize atılan goller iptal edilmedi ve verildi.
  Aytaç’ın yaptığı hareketin sayısını hatırlamadığım kadarını bize yapan takımlara penaltı verilmed.
  İSTANBUL MEDYASI önyargılı.Özel,TRT tv kanalları ise eyyamcı,yalancı,düzenbaz,sahtekar ve emek hırsızı yorumcuların istilasında.
  TFF,MHK,CAS,TAHKİM,PFDK gibi kurullarda ÖNYARGILILAR VE HABBEYİ KUBBE YAPAN EYYAMCILARLA DOLU. BURSASPOR delegesi olanlar da dahil o kurullarda şu an 3 maymunu oynamaktalar.
  GERİYE KALAN OYUNCULARIMIZIN ARZU,HIRS VE BECERİLERİ ile TARAFTARIN BU HAK YİYİCİLERE FIRSAT VERMEDEN HEP DESTEK TAM DESTEĞE DEVAM ETMELERİDİR.

  19
 7. Şu var sistemi oyuncuların eve gidiş gelişlerini de takip etmeli bence.
  Böylelikle 24 saat takip edip hata yapmalarını da önleyebiliriz.
  Maçlarda da olmadı bir daha bir daha ist takımlarına penaltı tekrarı yaptırırız. Daha da ötesi oyuncularımızın gol atmasını ve rakip oyuncuların ceza sahası içinde serbest kalmasını sağlayabiliriz.
  Acaba bu var sisteminin içinde bize karşı daha neler var.

  15
 8. Adam bi zamanlar OLAY’da ekmek yeyip bizim şehrin yalakalığına soyunmuştu,
  Pek sevmiyodum yaptığı yorumları, biraz tribünlere oynamayı seven bi tip
  Şimdiden Bizans basınında görev yapıyo demek, BUrsayla işi kalmadığı için
  Ekmek nerdeyse oraya yalakalaık yapmaya başlamış demek

 9. Bu Mustafa çulcu denen arkadaş küme düşürüldüğümüz sene rize lehine uyduruk bir penaltı verip rizenin yenmesini sağlayan kişi. Gerçi 8taş çok uğraştı yenilmek için belki en son kendi kalesine atardı o başka ama bu hakem müsveddesi ,baktı rize atamıyor ön alıp yalaklığını gösterdi . Belki o penaltı bu hakyiyeni mhk başkanı yaptı bilemem fakat bildiğim bir şey var,bu yerin birde altı var,bu alemin birde hesap alemi var . ALLAH CC hesabı elbet görecektir.

 10. Burada eleştirmek sorunu çözmez. Tepkimizi trt de veya özel kanallara aleyimize yapılan yrumlarda koyalım. Koyalım ki öyle rahat konuşamasınlar.

 11. İstanbul takımları gol atana kadar penaltılar tekrarlanmalı! Ayrıca İstanbul takımları öne geçene kadar da maçlar uzatılmalı!

 12. Bu çulsuzu kale almayın kendine piyasa yapmaya çalışıyor bundan bi cacık olmaz adam olasa ttf de olurdu yürü sen keni çalan söyleyen bjk maçında nerdeydiniz

 13. Sizin gibi zihniyet yüzünden Türk futbolu 100 senede geçse ilerlemez ve olmayacakta. İnsanları futboldan soğuttunuz. Yakında Milli takımın dahi taraftarı kalmayacak zaten. Şeref yoksunu TFF ve İstanbul yalakaları. Anadolu takımlarından da bir cacık olmaz zaten. Dirilişi yaparsa ancak Bursam yapar lakin öncelikle biz taraftarlar olarak bu ……lere fırsat vermemeliyiz. Aynı Tertemiz tek Şampiyonluğumuz gibi. Haydi Bursam haydi, yeterli biz isteyelim. Allah bizimle, biz bütün olursak.

 14. anlaşıldı. biraz daha sert davranmak şart. ali ay derhal cumhurbaşkanına çıksın spor bakanıyla görüşsün gerekirse ligde çekilir densin

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı