Baş “Sakatlıklardan çok çektik”

Türkiye Basketbol Ligi'nde 4 hafta sonunda 3 galibiyet alan Bursaspor Durmazlar'ın başarılı antrenörü Şemsettin Baş oynanan maçlar ve takımının son durumu hakkında bilgiler verdi

Zaman geçtikçe daha iyi bir takım olacaklarını bildiren Baş şunları söyledi;

“İlk hafta oynadığımız Petkimspor maçında şanssızlıktan ziyade sakatlıklar bizi çok etkiledi.Yunus o maça iki üç antrenmanla çıktı, Dejan Cuma günü antrenmana çıkıp maça çıktı keza Erbil yeni gelmişti ve Karlo’da hazırlık aşamasında sakatlık yaşamıştı 4 tane sakat 2 tane hazır olmayan oyuncu ile birlikte istemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Özellikle maçın ilk çeyreğinde çok iyiydik ancak rotasyona girdiğimizde sertliğimizi kaybettik ve oyundan düştük. İstemediğimiz bir mağlubiyet oldu. Ama zaman bizim lehimize ilerliyor. Zaman geçtikçe sakat ve formsuz oyuncularımızdan katkı almaya başlıyoruz. Zaman geçtikçe daha iyi olacağız. Zaten ilk haftadan sonra sahaya karakter koyup özellikle zor deplasmanlarda kazanmayı başardık.

Önümüzde 3 maçlık zorlu bir periyod var. Bu ligte her maç zor. Bildiğiniz gibi Ankara DSİ şampiyonluk adaylarından Bahçeşehir Koleji‘ni yenebiliyor aynı şekilde ligin yüksek bütçeli takımlarından Petkimspor sahasında İstanbulspor‘a kaybedebiliyor. Şimdi bir hafta içerisinde iki tanesi kendi sahamızda olmak üzere üç maça çıkacağız. Sakat oyuncularımızın dönmesiyle yavaş yavaş daha iyi duruma geliyoruz.

Ümit Türkoğlu bizim için gerek tecrübesiyle gerek sertliğiyle çok değerli bir oyuncu onu henüz takımla birlikte antrenmanlara almıyoruz acelemiz yok, öyle sanıyorum ki tam olarak dönmesi bir ayı bulur.

Gerçekten antrenörlük hayatımın en zorlu hazırlık periodunu geçirdim. Karlo, Dejan,Tuğberk, Yunus, Gökhan, Ümit, Ali sezon öncesi çalışmalarında sakatlık geçirdiler. Hepimizin bildiği gibi sezon öncesi yaz antrenmanları çok önemli ancak biz zorlu bir dönem geçirdik. Zaman zaman 6 kişiyle antrenman yaptık. Ancak en başta söylediğim gibi zaman ilerledikçe daha iyi olacağız.

Taraftarlarımızın desteğine çok ihtiyacımız. Çok yatırım yapan yüksek bütçeli takımlar var. Onların desteğiyle sahaya 6 kişi çıkıyoruz ve bu salon sporları için çok değerli. Umuyorum bundan sonra destekleri artacaktır.”

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Böyle maçlardaki taraftar olması çok önemli ve mağlup geçen sene ki taraftar desteğimizi hepiniz bilıyorsunuz ve bu sene de bunu devam ettirip şampiyon olup Süper lige çıkarız inşallah ama biletler pahalı gelıyor öğrenci veya başka birileri 10 lira vermek zor gelıyor zira geçen sene daha uygundu önemli olan bilet değil yani taraftar desteğiyle maç alıp kazanılan maçlarla klüp yine kazanır zaten 🙂

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu