Barış’tan Bursaspor açıklaması

Kulübüyle hem sözleşme hem de maddi olarak iplerin kopması için Türkiye Futbol Federasyonu‘ndan bugün gelecek haberi bekleyen tecrübeli futbolcu, “Bursaspor’la her konuda anlaştık. Evraklarım şu an federasyonda. Gaziantepspor’la ilişkim bugünden itibaren kesilecek ve yeni kulübüm Bursaspor da transferimi resmen açıklayacak” diye konuştu.

BAŞKAN ARKAMDA DURDU

Tecrübeli futbolcu, “Bursaspor’a gelmemde başkanımız Ali Ay’ın büyük katkıları oldu. Sıkıntılı bir süreç vardı ve başkanımız arkamda durarak bana destek verdi. Kendisine buradan teşekkür etmek istiyorum. Bursaspor’u tercih etmemdeki bir başka önemli sebep de taraftar. Gerçekten Bursaspor taraftarı takım ve futbolcular için çok önemli. Geçen sezon tıpkı Gaziantepspor gibi Bursaspor da tehlike çemberinin içindeydi. Bursaspor, taraftarı sayesinde bu sıkıntılı günleri atlattı. Amacım Bursaspor’da kalıcı olmak. İleride de ‘Bursaspor’da sağbek Barış Yardımcı vardı. Uzun yıllar oynadı’ diye kendimden söz ettirmek istiyorum” diye konuştu.

Yeşİl Beyazlı takımdaki hedefini “Camiaya yakışan, kalıcı bir futbolcu olmak” sözleriyle açıklayan Barış Yardımcı, “Elbette hedefim var. Ben Milli Takım formasını giymek istiyorum. Ama önce takımım için elimden geleni sahaya yansıtmalıyım. Sonrası zaten gelir. Mert Günok’la Fenerbahçe A2 Takımı’nda birlikte oynadık. Bir de Sardar abiyi (Kurtuluş) tanıyorum. Yeni takım arkadaşlarımla birlikte geçen yılki korkulu günlerden çıkmak için değil, zirveye oynayan bir Bursaspor için mücadele etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Teknİk direktör Paul Le Guen hakkında internetten çok araştırma yaptığını belirten Barış Yardımcı, “Hocamız kendini ispatlamış. Elbette kolay değil Fransa gibi futbol kültürü olan bir ülkede üç kez şampiyonlak kazanmak. Önemli kulüplerde ve ülkelerde teknik direktörlük yapması bize büyük katkı sağla-yacaktır. Onun dene-yimlerinden elbette faydalanacağız ve kendimizi ona göstermeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu