Barışıcı: Bursaspor’u küme düşürmeyeceğiz!

Bursaspor kulübünün cumartesi günü saat 14.00’te Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonu’nda gerçekleştireceği Olağanüstü Seçimli Mali ve İdari Genel Kurulu öncesinde başkan adayı Raşit Barışıcı www.olay.com.tr’de önemli açıklamalarda bulundu.

Bursaspor Başkan adayı Raşit Barışıcı , ilkelerinin güven, barış ve şeffaflık olduğunu; kamuoyunu sürekli bilgilendireceklerini söyledi. Takımın bu sezon küme düşmeyeceğini dile getiren Barışıcı, başta stadyum olmak üzere reklam ve sponsorluk alanlarından 300 ila 400 milyon lira arasında gelir sağlayacaklarını belirterek şunları ifade etti:

“Biz 6 aydır bir çalışma içindeyiz. İlk tespitimiz şu: Bursaspor’a karşı korkunç bir güvensizlik var. İkincisi Bursaspor’a karşı bir korku var, kapanacak mı kapanmayacak mı? Yola çıkmamız gereken üç alternatifimiz var dedik. Birliktelik, güven ve şeffaflık… Üçünü bir araya getirebilirsek başarılı oluruz. Güven her şeyden önce ekonomik güçle sağlanır. Her şeyden önce Bursaspor bu sezon kümede kalacak. Hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Biletlerde cüzi bir rakam, kimseyi üzmeyecek bir rakam olur. Onu değerlendireceğiz. Taraftarımızı oraya getirecek rakamların olacağını herkes bilsin.”

ERTESİ GÜN İMZALAYACAĞIZ

“Genel kuruldan kazanan taraf olarak çıkarsak hemen ertesi günlerde Türkiye ve Avrupa çapında bir iki firmayla sözleşme yapacağız. Sponsorluk anlamında her şeyimiz hazır. Bursaspor mayıs ayına kadar taraftarı, futbolcularımızı, Özlüce’de, Vakıfköy’de hizmet veren tüm arkadaşlarımızı mutlu eden bir ekonomik güçle bunu sağlayacağımızı düşünüyoruz. İnanan arkadaşlarla beraberiz. Her şeyiyle şeffaf olacağız, kamuoyuna açıklaya açıklaya gideceğiz. Hukuk Kurulu’nun başına çok değerli bir ağabeyimiz gelecek. Bursaspor’un lobi olarak güçlenmesi gerektiğine inanıyoruz. Finans noktasında kasada ağabey veya ağabeylerimiz olacak.”

MAYISA GÜÇLÜ GİTMEK İSTİYORUZ

“Bizim yönetimimizde Bursaspor başkan odaklı bir kulüp olmayacak. Bizler bazı mevkideki arkadaşlara hesabı sorabileceğiz. Onların verdiği hesabı da her ay sonu Bursa kamuoyuna açıklayacak bir şekilde düzenli olarak çalışma aşamasına geleceğiz. Arkadaşlarıma dedim ki, ‘Arkadaşlar genel kurulu alırsak hastayı yavaş yavaş sırtüstü yatıracağız, ondan sonra ayağa kaldırmaya çalışacağız’ Biz mayısı düşünürken 3 yıl sonraki mayısı düşünüyoruz. Bu mayıs bizi hiç ilgilendirmiyor. Çünkü hedefimiz zaten bu mayısa kadar götürmek. Yaptıklarımızla çok daha güçlü bir liste olarak mayısa gitmek istiyoruz.”

300-400 MİLYON TL GELİR

“Stadyumun hali içler acısı. Bursa’nın kalbi olan bir yer. Gece geçiyorsunuz karanlık. Gündüz geçiyorsunuz cansız bir ortam. İstanbul’dan, şu an Türkiye’nin en büyük açık hava reklamı ve led reklamlarını yapan iki firma destek oldular. Geldiler, planlamalarını yaptık. Özlüce dahil tüm reklam alanlarında çalışmalarımız hazır. Minimum senelik 300-400 milyon lira Bursaspor’a gelir sağlayacak reklam ve başka değerlerle hazır. Bursaspor tarihinde ilk defa bir kadın yöneticimiz olacak. Bursaspor’a kadın elinin değmesinde fayda var.”

ÖNCE MURAT HOCAYLA GÖRÜŞECEĞİZ

“Başımızda bir hocamız var. Önce onu dinlememiz lazım. Murat hocanın isteği, beklentisi, yapmak isteyip de yapmadığı şeyler varsa konuşacağız. Ondan sonra tabii ki kafamızda Bursaspor’u ve Bursa’yı, taraftarı mutlu edecek, ayağa kaldıracak birkaç isimle görüşüyoruz. Önümüze bakmamız lazım çünkü. Bursaspor için açılmış dava varsa takip etmek seçilmiş yönetimin görevidir. Başkanın işi olmaktan çok bu durum Hukuk Kurulu’nun işi olacak. Bursaspor tarihinde çok önemli bir kongre. Bursaspor’un geleceğine oy verilecek. Birlikteliğe, güvene, şeffaflığa sandıkta oy atarlarsa üyelerimiz mutlu olacaklar. Sinan ağabeyler de doğru bir yerdeler ama biz biraz daha fazla çalıştık galiba…”

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Öncelikle bu dönemde aday olan 2 ismede Helal olsun diyorum. İsim reklamı için olsaydı eğer adaylardan çekilen olurdu ki Sinan Bür’ün reklama ihtiyacı yok.

  Fakat bu seçim döneminde benim özellikle vurgulamak istediğim konu, Sinan Kaptan (davalar ile ilgili bir açıklama yapmadı, Bürsiad destekli imajı verilerek sahaya sürüldü gibi bir algı oluştu bende)
  Raşit bey ise davalar ile ilgili çalışmalara devam edilmesini istiyor diye biliyoruz. Resmi bir açıklama olmasada Recep Günay’a davaların takibi için çalışmalara devam etmesini istiyor diye bir duyum var. (Recep Günay başarılı/başarısız onu tartışırız ancak davalar devam etmeli kaç sene sürerse sürsün)

  İlave olarak Raşit bey’in bahsettiği 6 aydır üzerinde çalışıyoruz konusu bence çok değerli. Belli bir hazırlıkla geldiği izlenimi bırakıyor. Sponsorluklar için rakam telaffuz edilmiş ancak isim belirtilmemeside doğru bir yaklaşım.

  Ortak bir yönetim/birleşme söz konusu olurmu bu iki isim arasında bilemiyorum fakat. Bence isimler konusunda ayrışmaya düşmeden; özellikle Bursiad’ın ben kazanan aday kim olursa olsun desteğimiz olacaktır açıklamasını beklerdim.. Konuları isimlere ayrıştırmadan amaç Bursaspor ise eğer lütfen isme değil, kulübe destek olunsun.

  Bu arada, 5,5 yaşında bir erkek çocuğum var. Futbol delisi. 1 kez maça götürmüştüm, gönül istiyorki eski günlere dönelim. Bursasporu tutuyor, ama Sürekli 4büyüklerden sorular geliyor bana. Ona eski günlerden videolar açıyorum, şampiyonluk dönemlerini izledi gördü. Ve bana şunu diyor, ‘’Baba evet Bursaspor eskiden iyidi ama şimdi iyi değil olsun’’…..

  Bu son cümle sanırım herşeyi ve benim gibi gerçekten Bursasporu seven/düşünen/gönül veren/ menfaat gütmeyenleri tek çatıda buluşturuyor. (Bursaspor)
  Bende bu kulüpten nemalananlara hakkımı helal etmiyorum. Eserinizle gurur duyun…

  74
  3
   1. @Sem yorumuna yanıt olarak

    Sen futboldan biraz uzak kaldın sanırım. İstanbul’un semt takımları 2 3 Milyar tl arası sponsorlardan gelir elde ediyor. Bulunduğumuz lige göre güzel bir para kan yapar can yapar.

  1. @Dance4Lifee yorumuna yanıt olarak

   2 adayda bursasporu 3.ligten başka hiçbiyere götürmez tahta açılıp transfer yapılmazsa bu gençlerle averaj takımı olur düşeriz sonra kapatsınlar zaten kulübü kanser olduk bu kadar ızdırap bize yeter

   3
   13
  2. @Dance4Lifee yorumuna yanıt olarak

   önümüzde 2 adaylı bir kongre varken bunları konuşmak hoş değil ama, kulüp ve camia olarak ”dibinin de dibinde!” olduğumuz için bir mahzur görmüyorum.
   zaten bundan ötesi kulüp için kapıya kilit.
   bizim içinse ölüm…

   cesaretleri, hesapları, kitapları, niyetleri, hedefleri falan bir kenara her şeyden önce şehirde bir heyecan yaratmadılar.
   daha önce de yazdım. Bursasporu kurtaracaksa ”BEN ADAYIM! diyen değil, camianın ayağına gidip ADAYIMIZ SENSİN! dediği biri kurtarır”

   ancak bu ORTAK AKILLA, ORTAK ADAY BELİRLEME çalışmaları çok daha önce başlamalıydı. ne yazık ki biz bu süreci leyleğin ömrü gibi lak lakla geçirdik.

   sermaye ve siyasetten maddi destek,
   yerel medya ve taraftar guruplarından kayıtsız şartsız destek açıklamaları ve sözü almayan hiç bir yönetimin başarı şansı yok…

  3. @Dance4Lifee yorumuna yanıt olarak

   Adamın açıklamaları açıkçası içimi ısıttı bir umuttur derler ya neden olmasın sevgili sinan bür de mutlaka çalışma yapmıştır ama güvendiği yer busiad olduğu için ben busiad a hiç güvenmiyorum şimdiye kadar neredelermiş kendi içlerinden birini çıkaramamışlarmı öyle toplantı yaptık görüntüsüyle bu işler olmuyor rakam telafüz etmeleri lazım strateji sunmaları lazım izlenecek yol haritası lazım bir fotarafla bakın bursasporluyuz olmuyor sonra kenara çekilip bir iki güzel söz söyleyip karşıdan seyrediyorlar yinede bursapor için kim hayırlıysa o kazansın sinan abiyi çok severim ama oyum raşit beyden yana olacak DİP NOT ilk kongreye 55 kişi geldi diye bir yorum okudum koskoca bir yalan 22 kişiydik görevlilerle bile 55 kişi yoktuk ben istanbulda olduğum halde geldim bir günün bile bursaspor için ne kadar önemli olduğunu bildiğim için ama bazı arkadaşlar cumartesi olmasına rağmen çocuğu okuldan ben alacakmışım gelemiyorum yalanına sığındı bazılarınıda bursa il sınırı içinde gördüm telefonda şehir dışındayım yetişemem diyordu yalancılık hokkabazlık milletin içine işlemiş bu arkadaşlardan utanıyorum

   11
   6
 2. Sinan başkanla birleşin
  Sayın Barışıcı, ekibin bir kismi
  Sportif yönetime odaklansin
  Bir kismi da ekonomik kaynak
  Temin etme işi ile ilgilensin

  19
 3. Recep gunayi yanına alırsan kaybedersin receble işbirliği yapacak mısınız kaybedersin onu yanına yaklartirma kaybedersin

  14
  2
 4. tahta açılmazsa bu takıma her maç milyon euro prim verseniz bu takım maç kazanamaz küme düştük zaten abiler rüya görmeyin tarihimizin en önemli 20 günü tahta açıldı transfer yapıldı ok bi umut ama tahta açılmazsa bursaspor yok olur başımıza ne geldiyese 3 yıldır altyapı seviciliği yapan gençlere güvenelim diyenler yüzünden geldi.bu gençlerin hangine güvenicen

  10
  1
 5. Ya Raşit abi bırak, hep boş vaatsin. Takımın Mersin’e yenilceğini biliyodun, çıktın galibiyet için adam başı 20’şer milyon prim vaad ettin. Şimdi de takımı düşürmüycez diyon. Takım düştü. Tahtayı açamıycan, transfer yapamıycan. Kümede kalmak için 40-41 puan en az gerekiyor. Biz şu an puan silinirse 11 puandayız. Yani en az 10 maç daha kazanmamız gerekecek. Bu sezon 19 maçta sadece 3 galibiyet alabilen bu takımın, kalan 17 maçta 10 galibiyet daha alabilmesi mümkün mü? Anca boş boş konuşuyon. Konuya çok yabancısın be abi

  10
  15
  1. @Beko yorumuna yanıt olarak

   sen mersın macını ızledın mı.takım ıyı futbol oynadı macı net 5-2 alabılırdı.Yedıgımızı gollerde 1.golde kalecımız denız hatalı 2.golde oyuncumuz recep e yapılan faul ve kırmızı kart ama hakem tam tersını verıyor rakıp faul kullanıyor ve gol oluyor.Bence macı ızle oyle yorum yap.Hakkanıyetlı olsun yorumun.Bu zıhnıyet yuzunden u takım bu sevıyede cocuklar zaten bu yuku kaldıramıyor hep olumsuz yazılar ve olumsuz dusunceler yalandanda olsa prım acıklamak onlara olan guven mesajı verır.Ayrıca adam net ve kesın konusuyor bırılerı gıbı yapacagız edecegız bulacagız demıyor.Tek gercek bu kulubun paraya ıhtıyacı var.Rasıt baskan bunu net ıfade edıyor gercek bursasporlular guvenmelı ve desteklemelı.Sınan bur efsanedır saygım sonsuz ama ne paraları var nede bunları yapacak gucu umarım duyduklarım dogru degıldır ama ALİ ay dan davaları kapatmaları ıcın talımat ve para aldıkları soylenıyor sınan baskana yakısmaz bu saatten sonra bu rezıllıge bulasmaz ınsallah.Davalar BURSASPORUN KURTULUSU takıbı yapılmalı.

   7
   1
 6. Çok beyefendi birisi şahsen tanımam ismini fazla duymadım ama Sinan bür ve Raşit barışıcı bu taraftar gönderir ikiside iyi niyetli bursaspor daha iyi yerlere getirme girişimindeler korkum taraftarın ve medya başını yemeleri hala kötü yorumlar var parasızlar yönetimde bu kişi olmamalı gibi sözler söylüyorlar arkadaşlar elimizde 2 aday var sanki başka aday varmış gibi davranılıyor 250 firmadan yönetime talip çıkmadı işadamları çok bursada ama gelmek istemiyorlar nedeni ortada taraftar ve medya kime kusura bakmasın ailesine küfür edilmesine izin vermez.Ne olursa olsun sonuçta başkanları seçen biziz ailesine hakaret etmekle olmaz birazda kendimizi sorgulamamız lazım diye düşünüyorum.

  1. @Hüdavendigar yorumuna yanıt olarak

   Evet çok beyfendi birisi. Saçlar da takma peruk galiba. Erol Evgin gibi. Bi aralar köşe yazarı Mustafa Özkeskin de yapmıştı. At sırtına kelebek konmuş gibi.

   2
   10
 7. iyi hoş konuşmuşsun da satır araları facia…

  bir mi, iki mi?
  “Genel kuruldan kazanan taraf olarak çıkarsak hemen ertesi günlerde Türkiye ve Avrupa çapında bir iki firmayla sözleşme yapacağız”

  300 mü, 400 mü?
  “Minimum senelik 300-400 milyon lira Bursaspor’a gelir sağlayacak reklam ve başka değerlerle hazır”

  böyle konuşmalar “işkembeden sallıyor” düşüncesine neden oluyor maalesef!

  6
  2
 8. milletle kafa bulmayın la transfer yapılmazsa takım küme düşecek işte ne boş yapıp duruyorsunuz sanki biz ömrümüzde futbol izlemedik de bizi kandıracaksın hey Allahım

  4
  2
 9. transfer tahtasını kımse acamaz FIFA da dosyalar var hayalcı olmayın gerceklerı gorun.Şuan mevcut sporcular ıle yola devam edılecek 3.lige dusulse bıle o sebeple daha beter olmadan paralı yonetıme ıhtıyac var suan mayıs ayına kadar Rasıt bey en uygunu parası hazır ve sponsorları hazır.Kongre gunu elınızı vıcdanıza koyun Burada çalısan ınsanları dusunun.

  4
  2
 10. Nasıl yapacaksın onu küme düşürmeyeceksin nasıl yapacağım merak ediyorum Fransa fert tahtasını açamayacaksın niye aday oldunuz açamayacaksınız Recep Günay’ı Biz niye değiştirdik o zaman istifasını istedik

  1
  14
  1. @Erhan yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim fransa fert tahtası kesinlikle açılmalı haklısın.Hatta fransa fert tahtası açılmazsa dibin de dibini boylarız. He fransa fert tahtasını açmazsın ingiltere fert tahtasını açarsın ben ona da okeyim yani.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu