Banaz “TRT yan çizdi!”

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Faruk Banaz dün oynanan Amed - Bursaspor maçının televizyondan yayınlanmaması hakkında konuştu.

Ömer Faruk Banaz “Bu sıkıntının olacağı, maçın yayınlanmama sürecinden itibaren başlayan algı şehir nazarında doğru yönetilemedi. Açık ve net. Biz ev sahibi takıma dedik ki bu konuyla alakalı talebimiz var, dediler ki ben iç saha maçlarımı yayınlamıyorum, taraftar gelsin istiyorum.

Ekranlara taşıyınca taraftardan yoksun oluyorum. TRT Kurdi, deplasman maçlarını veriyor, iç saha maçlarını vermiyor dediler. 2. Lig’de işler böyle, ev sahibinin insiyatifinde. Biz de konuştuk, bu konuda gerekli insiyatifleri alamadık. Bunu yazılı verin dedik, son olarak yazılı olarak dönüş oldu. Federasyona talepte bulunduk, bu maçın algı seviyesi yüksek, milli maç arası var, ligde maç yok. İki şehrin kendi popülasyonunu düşünürseniz, maçın izlenme olanağı aşikar.

TRT çeksin, kim çekiyorsa çeksin maç yayınlansın. Biz yeter ki yayınlansın dedik, orada anlaşılamayan bir durum söz konusu. Bu konuyla alakalı TRT’ye, internet sitesinde bilgilendirmeyi yaptı, TRT bu konuda federasyona yazı da yazıyor, TFF uygunluğu da veriyor ama sonrasında bu süreç bir şekilde patlıyor.

Federasyon siteye koydu geri çekti, sonra ben yayınlayamıyorum dedi. Biz burasını anlayamıyoruz. Gerekli girişimleri yaptık, TRT yan çizdi noktasına kadar geldi konu. İlgili irtibatları kurup sorduk, sordurduk, geldiğimiz nokta bir şekilde budur.

2 Yorum Onay bekleyen 11 yorum var

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu