Banaz “TRT yan çizdi!”

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Faruk Banaz dün oynanan Amed - Bursaspor maçının televizyondan yayınlanmaması hakkında konuştu.

Ömer Faruk Banaz “Bu sıkıntının olacağı, maçın yayınlanmama sürecinden itibaren başlayan algı şehir nazarında doğru yönetilemedi. Açık ve net. Biz ev sahibi takıma dedik ki bu konuyla alakalı talebimiz var, dediler ki ben iç saha maçlarımı yayınlamıyorum, taraftar gelsin istiyorum.

Ekranlara taşıyınca taraftardan yoksun oluyorum. TRT Kurdi, deplasman maçlarını veriyor, iç saha maçlarını vermiyor dediler. 2. Lig’de işler böyle, ev sahibinin insiyatifinde. Biz de konuştuk, bu konuda gerekli insiyatifleri alamadık. Bunu yazılı verin dedik, son olarak yazılı olarak dönüş oldu. Federasyona talepte bulunduk, bu maçın algı seviyesi yüksek, milli maç arası var, ligde maç yok. İki şehrin kendi popülasyonunu düşünürseniz, maçın izlenme olanağı aşikar.

TRT çeksin, kim çekiyorsa çeksin maç yayınlansın. Biz yeter ki yayınlansın dedik, orada anlaşılamayan bir durum söz konusu. Bu konuyla alakalı TRT’ye, internet sitesinde bilgilendirmeyi yaptı, TRT bu konuda federasyona yazı da yazıyor, TFF uygunluğu da veriyor ama sonrasında bu süreç bir şekilde patlıyor.

Federasyon siteye koydu geri çekti, sonra ben yayınlayamıyorum dedi. Biz burasını anlayamıyoruz. Gerekli girişimleri yaptık, TRT yan çizdi noktasına kadar geldi konu. İlgili irtibatları kurup sorduk, sordurduk, geldiğimiz nokta bir şekilde budur.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @EmreYlmz yorumuna yanıt olarak

   ev sahibi istediği kanala veya platforma verebiliyor deplasman takımın her hangi bir kararı bakılmıyor veya tff ye. bunu yazarken düşündün mü
   ? düşünmediysen tamam eğer düşünerek yazdıysan komik dasasdasd.

   5
   4
  2. @EmreYlmz yorumuna yanıt olarak

   Aynen. Kimseyeyayınlatmayacaksın ve onları burda sadece trübündeki 42 bin kişinin gözü önünde s…keceksin. Başka kimsenin görmesine gerek yok. Çünkü biraz bağırtıv-caz.

   15
  1. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   trt geldiğinde, biz de yayına kapalıyız deriz… Gelsinler 40 bin kişinin önünde maçlarını oynasınlar…

   9
   1
  2. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   Yahu bu trt denen yandaş kanal hepimizden kesilen paralarla yayın yapıyor ama eyyamda 1 numara. Bizim deplasmanda Avrupa maçımızı yayınlamayan kanal bugün 15 taraftarı olan başakşehirakpsporun maçkarını baba kanalı trt1 den yayınlıyor. Bunlar gitmeden bizim zulmümüz bitmez.

   17
   5
 1. AMED SPOR YÖNETİCİLERİ MAÇI TARAFSIZ SAHADA OYNAYALIM DEDİ,HAFTALAR ÖNCE,Burda maçın tarafsız sahada oynanmamasını kim istediyse suçlu o dur

  12
 2. Faturalarda TRT payı kaldırılsın.Terör sevicisi kurum teröristi ekrana cikartanlar mektubunu okutanlar .Koskoca şehri karşına almaya götün yiyor madem sonuçlarına katlanacaksiniz.Bu devran dönecek yargilanacaksiniz.

  12
  3
 3. Başkan dediğimiz adamın partisi ülkeyi yönetiyor.
  Yandı keten helvam..
  TRT TFFnın ve diğer grupların rezilliği ortaya çıkmasın diye yayına hiç girmedi..

  6
  4
 4. E simdi olur ya onumuzde secim var bursa sehri yan cizerse ne olacak o sakiz gibi aziniza doladiniz trt kanalina mi tutunacaksiniz bu nasil.muagbet hic biyerde sozunuz gecmiyormus bursaya hic mi degeyerili bulmamis trt

  5
  5
 5. Bursa’da ki maçı sakın siyasi ranta kurban etmeyin. Maçı izleyecek kişi geliyorsa stada gelsin. Siz de biraz adam olun da hiçbir şekilde yayınlamayın tabiki hükümet taraftarsız olacak veya tarafsız sahada olacak demezse ki bizim de akıllı olmamız lazım. Feto de olduğu gibi bizi bir kaosa çekmek istiyorlar. Bunun üzerinden siyasi çıkar sağlayıp bize cezalar kesilecek olaylar nedeniyle onlara insan hakları. Çok dikkatli ve tertipli olmalı Beşiktaş olayları gibi kontrolsüz ve akılsız değil, olay cikaracaksak akıllı ve planlı yapmalıyız. Çünkü bu hükümet net olarak İçişleri bakanlığı nün bile yaptığı saçma sapan açıklama ile ne olduğunu, nasıl bir kumpas döndüğünü gösterdi. Sedat Peker açıklama yapınca aleyhlerinde veya başka bir kişi hemen suç duyurusu ve işlem. Peki bunlarda niye zaman hemen işlemiyor. Bundan daha aleni suç mu var?

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu