Banaz “Transfer tahtasını kökten…”

İçinde bulundukları ortamın şartlarına göre hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Banaz,

“Bir an önce geri dönmek istiyoruz ama bu işin bir de reel tablosu var. 10 sene boyunca kulüp kaybede kaybede gelmiş. Kısa vade için net cümleler sarf edemem. Uzun soluklu bir süreç var önümüzde. Tahtanın açılmasıyla ilgili bir algı var ama ciddi bir maliyet var. Bu saatten sonra Bursaspor’un 1 lirasını bile kaybedemeyiz. Kalıcı gelir noktasında ise çalışmalarımız sürüyor. 70 milyon euro gibi bir borç görünüyor. Yabancı oyuncuların maliyetleri bile had safhada. 1. Lig’de de olsaydık öze dönme noktasında adımlar atardık” diye konuştu.

KÖKTEN ÇÖZMEK İSTİYORUZ

İçinde bulundukları ortamın şartlarına göre hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Banaz, “Teknik anlamda işin ehillerine takımı emanet ettik. Futboldan anlamadığımız yönünde eleştiriler de geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da destek verdi, bizler de can suyu sağladık ve futbolculara yönelik ödemelerimizi gerçekleştirdik. Camiamızın beklentisi ve taraftarımızın reaksiyonu belli. Bize inananlarla yolu yürümeye devam ediyoruz. Bursaspor’un gelirini henüz görmedik ve sıfır kabul ediyoruz. İpin ucu kaçmış ama bobini sarma imkanı da olmamış. Rakamları görmezden gelerek planlarımızı ona göre yaptık. Mevcut borçların getirdiği faiz yükleri var. Bunları kökünden çözmeyle alakalı gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   benim anlamadığım 2 ay önce basın toplantısında 1 milyar borş 140 milyonu tahta borcu var dedi başkan bugün 80 milyon euro 1.4 milyar 200 milyonu tahta borcu deniyor basın toplantısı izlemeye korkar oldum topçu almıyoz sponsorlar yardımlar falan borç düşer diye beklerken her konuşulduğunda yüzde 30 artıyor borç eee ne anlamı var o zaman gençlerle oynamanın çıraın takımı süper lige 1.5 milyar borç olsun daha iyi

   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Sen karagötlü diye hakaret ettiğin kişiler kadar edepli ve onurlu olsaydın keşke. Anladın mı paçavra..Taharet bezi kılıklı adam.Senin yerin çöplük..Çünkü çöp olan sen ancak oraya layıksın..

    20
    9
 1. Yani diyorki bu borç bitmez. Kökten çözecegiz yeni takım ile.. Muhtemeldirdirki 3.lige dusurup yeni takim ile başlayacaklar.

  Bursaspor öldü. Yaşaşın Bursa büyükşehir belediye spor

  53
  83
   1. @Teksas yorumuna yanıt olarak

    En iyi çözüm,çözülecek problem oluşturmamak,buna mani olmaya çalışmaktır.Çözülecek problem yaratanlar,çözümsüzlüğübenimseyenlerdir.

 2. Bursa AKPnin üvey evladıdır.. Almaya geldimi şehrin içini boşaltırlar, vermeye geldimi kökten çözüp kapıya kilit vururlar.

  23
  10
 3. ya arkadaşım bu başkana neden destek vermiyorsunuz ali ay a bölük başına mestan a bedava bilet için gece gündüz kapısında it gibi yatarken sesiniz çıkmıyordu belediyeye iş başı yapmak için rakiplerine lafları söylerken hiç bir şey yoktu ARKADAŞIM BURSASPOR LIGDEN DÜŞTÜ yeter artık parti kavgası yeter artık

  19
  3
 4. yazıcıdan bu yana ilk defa medya ve taraftarın gazına gelmeyen. kulübün gerçekleriyle yüzleşip buna göre strateji belirleyen ve hareket eden bir yönetim var.
  sonuç odaklı ve sabırsız çoğunluğa bazı şeyleri anlatmak çok zor.
  Allah yardımcıları olsun.

  18
  8
 5. Dogru soyluyor. 10 yil boyunca duse duse gelmis bu noktaya. 1 milyar ustunde borc var. Bunlara ragmen halen hizlica eski gunlerine donmeyi beklemek cehalettir. Ayrica paran yoksa niye geldin mantigini da anlamiyorum 1 milyar tl yi kim verecek bu kulube, var mi boyle bisey. Boyle bir kulubu halen liglerde tutmak bile zor. Sampiyon olsan hem bu ligde hemde ptt de , kazandigin para ile borcun faizlerini odeyemiyorsun. Haybeye gidiyor inanilmaz paralar. Ben sportif basarida acele etmekten ziyade , kulubu bu hale getirenlere hesap sorulmasi noktasinda acele edilmesi kanaatindeyim. Kimsenin babasinin ciftligi olmamali. Doneminde zarar getiren karsilamali bunu.

  17
  1
 6. Başkan kaç kişi ne kadar hibe etti bir de onu açıkla ağlama yeri değil orası. Eski yöneticiler paralarını bıraktı kim ne kadar hibe etti kalan borç neeee

  10
  3
 7. Kalıcı gelir diyor ilk önce takımın elinden
  Alınan oto parkları geri vermekle başlayın
  Teleferik. Park biletlerine takıma katkı payı
  Tekrar koyun elinden alınan benzinliği arazileri
  Geri almak için mücadele yapın lafla bu işler
  Olmuyor bu takım bir kurumun bir şahsın değil
  Bu şehrin takımı bu şehrin markası….
  .

  9
  3
 8. Bursa şehrinde yasağı olmayan bir kulübe yatırım yapılıp,transfer yapılıp süper lige kadar çıkarılsa,sonra gerekli transferler yapıldaktan sonra kulübün ismi bursaspor olarak değiştirilse nasıl olur.bu borçlar süperlig gelirleri olmadan kapanmaz diye düşünüyorum.satılacak oyuncuların değeri bile oynanan lige göre değişiyor.

 9. BURSA FK olmaktan başka şansımız yok.eğer borçlar sıfırlayıp yeni bir sayfa açılacaksa ve eski günlerimize geri döneceksek benim açımdan bursa fk olmamamız benim için bir sıkıntı yaratmaz sonuçta bursa fk da olsak bursaspor olduğumuzu bilecem zaten..

  1
  10

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu