Banaz “Bursaspor’u bitirme planını kabul etmiyoruz!”

Bursaspor Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısı Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya yönetim Kurulumuz adına Başkan Ömer Furkan Banaz, İkinci Başkan Sinan Topuk, Yönetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Zahit Yanar ve Rıdvan Gültekin katıldı.

Başkan Ömer Furkan Banaz şöyle konuştu. “Değerli Divan Kurulu, Divan Üyeleri, Değerli Misafirler, Değerli basın mensupları ve ekranları başında bizleri takip eden saygıdeğer Bursasporlular. Göreve başladığımız günden beri Bursaspor’un gelir gider dengesini bütün şeffaflığı ile ortaya koymaya çalışıyoruz. Bununla birlikte alternatif gelir kalemleri planlamaya, uzun vadeli kalıcı gelirler oluşturmaya da çalışıyoruz. Fakat hepinizin bildiği mevcut borcumuz 13 yılda bu noktaya gelmiştir, 1 yıl gibi sürede borcu ancak tanımlayabildik. Bundan sonra hep beraber yapacağımız planlar ile Bursaspor’u yaşatacağız, 60. Yılımız Bursaspor’un bütün paydaşları için bir milât olmalıdır.

Bursaspor’u yaşatmak adına, şehir tarafından yalnız bırakıldığımızı üzülerek belirtmek istiyoruz. Ayrıca genele yayılmasa da alacaklarından feragat eden, borçlarını silen, kampanyalarımıza destek olan herkese de teşekkürü bir borç biliriz. Bursaspor’u 60. Yılında bütün değerleri ile yaşatacağımıza, değerli Divan Kurulu önünde tekrar söz veriyoruz. Üstümüze atılan ‘’bitirme planı’’ gibi yakışıksız ifadeleri asla kabul etmiyoruz. Bu mücadelemizde bütün paydaşları da safları sıklaştırmaya davet ediyoruz.

Bu hususla iç sahada oynayacağımız müsabakalarda taraftarımızın desteğine ihtiyacımız olduğunu belirtmek isterim. Taraftarımız bizim için 12. Adamın’da ötesinde bir destek kaynağıdır. Bildiğiniz üzere saha olayları, küfür ve yabancı cisim atılması gibi olaylardan 4. İhtarı almış bulunmaktayız ayrıca bu konular ile alakalı ciddi para cezaları da almaktayız. Fakat daha da önemlisi içinde bulunduğumuz ligde e-bilet olmadığından dolayı blok kapama cezaları yerine saha kapatma cezası verilmekte. İç saha maç takvimimizi hepimiz biliyorsunuz; önümüzdeki müsabakada bir ihtar almamız durumunda takip eden ilk iç saha maçımız seyircisiz oynanacaktır. Taraftarımız bizim en önemli itici gücümüz ve bu güçten mahrum kalmak istemiyor herkese önümüzdeki müsabakalarda daha da dikkatli olmaya davet ediyoruz. Ödediğimiz cezalar katlanarak artmakta kaynakların kısıtlı olduğu ortamda maddi cezalar belimizi bükmektedir.

Tahta yasağı ve FIFA tarafından aldığımız transfer yasakları içinde ciddi bir mesai harcamaktayız. Bu konu ile alakalı ilk aşama olarak KULÜP LİSANS işini çok şükür çözdük. Bundan sonraki gündemimiz ise Filiz Lisans problemini çözebilmek, tekrar hatırlatmak isterim ki bu aşamalarda çözülen dosyalar tahtamızdan da kalkmaktadır.

Çabamız hiçbir zaman popülizm yapmak olmadı. Tahtayı 5 dakikalığına açıp, Bursaspor’u daha büyük borçların altına sokmak istemedik. Tek isteğimiz Bursaspor’un bu prangalardan tamamen kurtulmasıdır. Kulübümüzün geleceğini, doğru bir şekilde inşa etmemiz gerekiyor. Yaptığımız her uzlaşmanın ödenebilir ve sürdürülebilir olması bizim için olmazsa olmazımızdır, bu aşamada bizlere kolaylık gösterenlere de ayrıca teşekkür ederiz. Benzer kolaylıkları Bursaspor’u yaşatmak adına diğer muhattaplardan da bekliyoruz.

Konuşmamı sonlandırırken önümüzdeki maçlarda tüm taraftarımıza tekrar sağduyu çağrısında bulunmak istiyorum. 60. yaşımızı kutlayacağımız 2023 yılı Bursasporumuz için her şeyin yeniden başladığı bütün şehrin tekrar Bursaspor çatısı altında buluştuğu bir yıl olması dileğiyle, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” dedi.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Konuşmuş yine kukla.Tabi ki de kabul etmeyeceksiniz! Niye edesiniz ki! Sizin iplerinizi elinde tutan kişi bitirmek için yemin ettiği için…

  25
  86
  1. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

   İstifa edince sen talip olsaydın keşke senin ipini tutan yok nede olsa kendine münhasır bir duruşun var ben desteklerim seni

   24
   15
  2. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

   Hadi ordan terbiyesiz bu kulübe kim hizmet etmeye çalıştıysa senin gibi andavallar hep köstek olmaya çalıştı bir bitmediniz senin bu kulübe 1 kuruş faydan oldumu ki b.k atıp duruyorsun

   29
   8
 2. sn. başkan konuşanların ağzı torba değil ki büzesin.
  geldiğiniz ilk gün söylemiştim.
  a- Bursaspor’u kurtarmak belediyenin görevi değil.
  b- spor camiasını tanımıyorsunuz.
  c- derdinizi anlatamazsınız. konuşanları susturamazsınız. en doğru işleri yapsanız da yaranamazsınız.

  ÇÜNKÜ;

  1- taraftarın % 30’u son derece sabırsız ve sonuç odaklı. oysa kulübün kulüp olabilmesi için zamana ihtiyacı var.
  2- taraftarın % 30’u futbolun etiğini-tekniğini ve gerçek taraftarlığı bilmiyor. bundan kaynaklı olarak arma-forma-renk aşkı, kentlilik bilinci yok derecede az.
  3- taraftarın % 30’u size muhalif siyasi. Mazallah başarılı olur da oylarınızı 2-3 puan arttırırsınız endişeleri var. bu sebeple her yaptığınıza karşı çıkıyorlar.
  4- geriye kalan, ve az çok sporun içinde bulunmuş % 10 luk bilinçli bir kesim de statta ve salonda yaratılan olumsuz ortamlardan dolayı oralara gitmiyor. gelecekten ümitlerini kesmişler. spora olan ilgilerini bitirmişler.

  2-

  17
  4
 3. La Fontaine den masallar..
  Bu takıma takviye yapılmazsa yön aşağıya alt liglere doğru olacaktır. Bu sene küme düşmezsen seneye düşeceksin

  7
  13
 4. Sayın Başkan verilen mücadelede
  Durum gerçekten içler acısı ama
  1.2 milyar tl Civarı borç şehrin
  destegiyle çözülmesi zor
  Yapilacak şey belli aslinda;
  1-Benzinlik satışı ile banka prangasindan kurtulmaliyiz (ort. 200 milyon tl)
  2-Sgk, vergi dairesi, emlak vergisi,
  Stadyum ve tesisler kiralari yapilandirilip
  Ort. 300 milyon tl borç ciddi manada kurtulabilirsin
  3-Yönetici alacaklari ort.500 milyon tl
  Ciddi pazarliklar neticesinde %70 silinebilir
  4-Özlüce tesislerinin tapusu kulübe verilirse yapilacak bir imar çalişmasi neticesinde anlaşilan inşaat firmasi ile yapi ve %50 paylaşim proje ile şuan ki borçlar ödenmiş olur elimizde kalan kaynakla yeni yatirim yapilabilir benzin istasyonu arsa alimi gibi

 5. Başkan iyi niyetli ve istikrarlı bir şekilde kulübe sahip çıkmaya devam ediyor. Bu zor zamanlarda bunu bir şans olarak değerlendirip eleştirilerimizde yapıcı olmamız gerek. İşin kolayına kaçıp kötülüyoruz ancak destek olup çözüm önermiyoruz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu