Banaz: Amatöre gitsek bile FK olmayacak

FIFA’dan 2 dönem kalıcı transfer yasağının geldiğini anımsatan Başkan Banaz, bu sürecin çözüme kavuşmadığı sürece tahtanın açılmasının kesinlikle söz konusu olmadığını vurguladı.

Bursaspor’un durumu ile alakalı Avrupa’da bir emsalin bulunmadığına işaret eden Başkan Banaz, “Bir tek Ankaragücü örneği var. Burada Ankaragücü, FIFA’nın yazılarına hiç bildirim yapmamış, biz FIFA’nın tüm yazılarına cevaplar vermişiz. Ankaragücü’nün mevzusunda futbolcu 35 yaşında, 1,8 milyon Euro alacağı var, futbol hayatıyla alakalı sportif cezaya yönelik bir gündemi yok, ununu elemiş, eleğini asmış, bizim oyuncumuz 27 yaşında. Luka Capan’ın avukatıyla görüşmelerimiz oldu, her yolu denedik. Oyuncu, sportif ceza imkanı doğabileceği için bu konuya sıcak bakmıyor. Mesele ‘tamam’ dedirtebilmekti, çok zorladık, ret geldi. Futbolcu sportif hayatı devam ettiği için yanaşmadı. Parayı peşin almak istiyor, avukatıyla pazarlıklar yaptık, şu an beklemede.” dedi.

Servet Yardımcı ile görüşüldüğünü ve bu noktada FIFA ile arabulucuk için harekete geçildiğini kaydeden Başkan Banaz, “CAS’ta sürece başvurduk, 50 bin frank başvuru için yatırdık. Sayın Servet Yardımcı bu işi çözdük derse, transfer cezası kalkıyor. Burada bir yanlış anlaşılma var; CAS’tan haber bekleniyor dendi, CAS’tan değil FIFA’dan haber bekliyorduk. Ücretlerimizi yatırdık, bunun öncesinde görüşmelerimiz 50’yi vermeden konuyu çözelim amacındaydı. FIFA arabuluculuğu kabul etsin, futbolcuyla da anlaşınca CAS süreci olmayacaktı. Bu haber gelmedi, FIFA’dan olumsuz yanıt geldi. Her yolu deniyoruz, her yolda bir engel karşımıza çıkıyor.” diye konuştu.

İlk yarıda sportif açıdan kötü bir tablonun göründüğünü belirten Başkan Banaz, genç oyuncuların entegrasyonunun bir türlü istenilen seviyede olmadığını dile getirdi. Başkan Banaz, “Bir türlü koordinasyon sağlanamadı. Oyuncularla birebir görüşmeler de yapıyorum. Gençlerde sıkıntı olduğu teşhisi netleşti, Profesyonelliğe adım atıldı ancak mental açıdan hala o yetişkinliğe erişilemedi. Burada bir realite var, bunlar genç oyuncular. Antrenmanlarda çok coşkulu, özgüvenleri yüksekler ama sahaya çıktıklarında kendi gerçeklerini görüyorlar. Baktığınızda Çağatay sürecin içine dahil oldu, Özer Hurmacı geldi, Hasan Sabri Karaca iyileşti, Hasan Ayaroğlu’nu da düşünürsek, 4 transfer yapmış gibi olacağız. 19 haftalık tecrübe oldu, inşallah bundan sonrası daha iyi olur.” dedi.

Sezon başında hedeflerin yüksekte olduğunu ve büyük bir güvenle sezona başlanıldığını belirten Başkan Banaz, “Sezon başında Özer ile konuştuk, Tahsin hoca görüştü. 10-15 dakika katkı sağlarım, teknik açıdan da yardımcı oluruma gelmiş konu ama Tahsin hoca hayır dediği için o denklem çalışmadı. Bu duruma hiç kalkışmayalım, ihtiyaç yok moduna geldi durum. Özer yine gelmek istediğini belirtmişti. Başlarda beklenti yüksekti, teknik heyetin de beklentisi takımın Play-Off oynayacağı yönündeydi, Çağatay da sezonu takımdan 20 gün önce açtı, tek başına idmanlar yaptı, özgüveni yüksek. O zamanki kararların arkasında en az 5-6 sıra üstte oluruz bakış açısı vardı, ancak gerçeklerle bu durum örtüşmedi.” şeklinde konuştu.

Şu an borcun 1 milyar 257 bin TL olduğunu söyleyen Başkan Banaz, borcun önemli bir kısmının yabancı para cinsinden olduğunu ve döviz kurlarındaki değişimlerin, toplam borca da direkt olarak etki ettiğini kaydetti.

Askıya alınan akaryakıt ve iş yeri satışlarıyla ilgili konuya açıklık getiren Başkan Banaz, “Sistemin hatasından dolayı, tüzel kişi olduğundan bildirim gitmemiş, buna istinaden başvuru oldu, durduruldu, Burada yanlış bir algı var, biz benzinliği satmaya çalışıyoruz şeklinde. Biz istiyoruz ki, satışı olacak gayrimenkulün bizim kontrolümüzde satışının olması. İcradan heder olmaması. Yoksa benzinliği satmalıyız diye bir gündemimiz yok, neden satalım? 2026 yılının 11. ayına kadar burada bir petrol şirketinin hakları var, elde edilecek 10 yıllık gelir peşinen alınmış harcanmış bitmiş gitmiş. Biri gelecek, parayı verecek ancak 2026’dan sonra buradan gelir elde edecek. En az 150 eder diye konuşuyorlar, yarın buradan gelir elde edilmeye başlansa evet eder ama elde edemiyoruz. Genel kuruldan bunun için yetki aldık, böyle gayrimenkul var, icradan gidecek, bu icradan gitmesin de bu konuda insiyatifimiz olsun, yönetim de fırsat doğarsa değerlendirsin diye yetki aldık. Keşke dursa, mülkü olsa işlese.” dedi.

Yönetim olarak ellerini taşın altına koyduklarına işaret eden Başkan Banaz, silinen yönetici alacakları ile birlikte 100 milyon TL’lik bir borcun bertaraf edildiğini söyledi. Kimi borçların ödenerek, kimi borçları da sildirerek bu konuda tasarruf sağlandığını kaydeden Başkan Banaz, yeni yasa ile birlikte artık işlerin ciddileşeceğini ifade etti.

Başkan Banaz şöyle konuştu;
“Bu tablonun realitesini ortaya koydukça, camianın inancında kırılmalar gördük. Gerçekleri konuşup, reçeteleri net bir şekilde ortaya koyduk, bir çok insanın elini taşın altına koyması, güven aşılanması mantığındaydık fakat bu negatif yansıdı diyebilirim. Çünkü konu, ‘yaz bana 3 milyon, 299 kişi bul, ben 300. kişi olurum’a geliyor. Herkes denize taş atmak gibi değerlendiriyor, 1 milyondan ne olacak, zaten bitmiş saçma sapan bir yere gidecek diye düşünülüyor. Genelde olmayacağı ile alakalı bir inanç var. En büyük sorunu burada yaşıyoruz. Oysaki yasal düzenlemeyle beraber inanılmaz sorumluluklar geliyor. Artık kimse kafasına göre imza atamayacak. Ben de diyorum ki; şehir bunu bir kez daha yapacak, bu işi kurtardıktan sonra zaten ayağını yorganına göre uzatmak zorundasın. Para mı yok, 2. Lig’de oynamaya devam etmek zorundasın, paran varsa da yukarıya devam edeceksin. Zaten gelir giderden dolayı artık 900 bin Euro’luk saçma sözleşme imzalamaya da izin verilmeyecek, şu anki en büyük engel yabancı oyuncularla Bursaspor’un ilişkisinde. Bursaspor’un artık yabancı oyuncularla sonlandırılması lazım, yerlilerle anlaşman çok daha kolay. Yabancıları ortadan kaldırman demek filiz lisansı açman demek, bu da Bursaspor’un hayat döngüsünü devam ettirir. Özlüce’yi de Milli Emlak’tan çözerek tahsisi alacaksın, geriye kalan asgari ihtiyaçları göğüslemek olur ki şehir de bunu yapar zaten.”

Son olarak kulübün devamlı olarak eksi ürettiğini belirten Başkan Banaz, “10 bin üye hedefi koyalım, yarım asgari ücret para alsan yıllık 40 milyon eder. Çok rahat kafaya oynayan bir takım kurulabilir. ‘FK’ gibi bir gündemimiz yok, hiçbir şekilde de içime sinmez. Şampiyonluk, parayla satın alınabilecek bir şey değil, ben 40 yılda bir kez yakalamışım, amatöre gitsek bile. Sezonun ikinci yarısı başlıyor, önümüzdeki 2 maçtan galibiyetle ayrılabilirsek çok farklı bir atmosfere girebiliriz. 2 bine değil 20 bin kişiye oynamalıyız.” ifadelerini kullandı.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Zaten amatöre gidiyoruz bunun en büyük suçlusu akp li belediyeler ve siyasi oyunlarıdır bu asla unutulmamalı seçimlerde kendi yandaşlarını kazandırıp bursasporu bitirdiler seçimde karşılığı muhakkak verilecek

  87
  51
  1. @Abizüttün yorumuna yanıt olarak

   abizüttün AKP kadar taş düşsün başınıza nedir lan bu herşeye aynı yanıtlar .Bursaspor 20 yıllık kulüpmü bi geçmişine bak.47 yaşında adamım BURSASPOR hep sağdan soldan yardımlarla döndü.Sizin gibilerde hep salladı.Bir kuruşta destek olmadanYanlış yönetimleri getirerek bişey yapmak isteyenlerede hep küfür.

   9
   23
  2. @Abizüttün yorumuna yanıt olarak

   Bırakın şu siyaseti Ali ay ile Emin akp limiydi. Kulüp bunların zamaninda düştü. Ali ay a 350 milyon borç var. Yemek isteyen herkes yiyiyor zaten , transfer hataları ve ödenmeyen futbol cu alacakları bizi bu hâle getirdi. Yüksek bedelle alınan bütün transferler şüphelidir.

   49
   31
   1. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

    Ali Ay ı akp seçtirdi ikinciye daha ne anlatıyorsun. Tribün grupları liderleri elemanların akp destek verecek uçacaz hikayeleri ile oy verdirdi. Emin de akp li zaten. İşin komik tarafı sen bunu yazıyorsun bir dolu da buna inanan var.

    10
    9
   2. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

    emin adanuru bilmem ama ali ay akplinin daniskasıdır adaşı alinur aktaş onu tekrar başkan yapmak için 1060 kişi finans etti

    10
    2
   3. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

    Neliydi saniyorsun ? Belediye baskani akpliler icinde bile sevilmeyen herifin teki. Adamlarin ulkeyi getirdigi hal belli bursaspor seneye borcu 2 milyar eger gelirlerse. Degisim sart Atatürk ilke ve inkilaplarindan bukadar sasan bir adamin pesinden bunca sene gidilmis olmasi bile ulkenin cahilliginin gostergesi, tabi sunuda unutmamak lazim kazandigi tek buyuk sehir belediyeside burasi rezillik ortada. Bu sehirde ilk once insanlarin degismesi lazim

    10
    3
    1. @BB16 yorumuna yanıt olarak

     Saçmalığın daniskası. Atatürk ilke ve inkilaplarının peşinde koşan İzmir takımları neden sürünüyor acaba. Yoksa Atatürkü saçma sapan siyasetlerinize aley edip her evden pkk partisine oy verip ülkenin ve atatürkün kurduğu cumhuriyetin yıkılmasına mı çalışıyorsunuz. Siz var ya siz…

     4
     9
  1. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

   Başkanım, öncelikle kararlılıkla ve azimle Bursaspor’u ölüm döşeğinden kurtarmaya çalışmanızı yürekten takdir ediyorum. Bursaspor’un kurtuluş reçetesi Özlüce tesislerinden geçmekte. Tesisler Bursaspor’a bağlanırsa Bursaspor içinde bulunduğu bu komadan çıkacaktır. Sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin en değerli arazilerinden birinde Bursaspor tesisleri var. Şehrin en elit semtinde, dibinden tramvayın geçtiği, Biaport gibi şehrin en lüks yaşam merkezinin karşısında antrenman tesisi olmaz. Olmamalı. Doğanın kanununa aykırı. Futbol dediğimiz insanlar altlarında iyi kötü lüks araba olan insanlar. Tesisler şehir dışında bile olsa sorun teşkil etmez. Şehir dışına antrenman tesisi yapılırsa takım birşey kaybetmez. Önemli olan nerede antrenman yaptıkları değil. Niteliği, kalitesi önemli o antrenmanın. Sonuç olarak Özlüce tesislerinden Bursaspor tarihinin en büyük gelirini elde edebilir. O arazi lyi almak için ülkenin en büyük holdingleri sıraya girecektir. Umarım bu konuda adım atarsınız. Kurtuluş Özlüce tesislerinden geçiyor başkanım

   1
   3
  2. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

   Başkan doğru söylemiş ! Bursaspor Fk olmayacak, Bursaspor yok olacak ! Yerine Bursa Büyükşehir Belediyespor olacak ! Açın gözünüzü…Belediye güdümünde yeni takım kuracaklar! Stadının adı bile çoktan hazirlandi ! (Büyükşehir Belediye stadyumu)

   24
   37
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Eser bi ok bildiğin yok kuru sıkı sallıyorsun sürekli. Millet sizin olmayacak fantezilerinizi okumak zounda değil. Emin e hep yalama tam yalama dedin iş yapmadığı halde. Seni Allah gönderdi emin yazdın. Şimdi iş yapmaya çalışan insanlara hayalinde gördüklerini yazıyorsun. Şizofren misin yada amacın siyaset mi.

    2
    2
   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Olursa BURSA FK olur , Erzurum un yaptığı komikliği biz de yapmaya kalkmayalım . LIVERPOOL FC ,
    ( Liverpool futbol kulübü ) , LİVERPOOL SPORT FC değil . EVERTON FC , ( Everton futbol kulübü) , EVERTON SPORT FC değil .

 2. Cocuk sen kimsin ? Sen ne zaman kulubun anahtarini aldin ki istersem kilitlerim gibi konusuyosun ? Figuran oldugunu unutma bir daha.

  Kimse para vermek istemiyor diyosun. Emin baskan 50 milyon koydu tek seferde aninda sehir de bir o kadar topladi sen bi basla bakalim biz su kadar para bulduk tahta icin sehir de destek versin de bak bakalim cig gibi nasil buyuyor. Sen anca laftasin yazik.

  31
  64
  1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Sizin gibi dar görüşlü insanlar yüzünden bu durumdayız.Açıklayacak olursam ilk önce adama çocuk diye hitap etmişsin adam üniversite muhasebe bölümünü bitirmiş ve burfaşta yönetim kurulu başkan vekili insanları bu şekilde küçük göremezsin yaşın kaç bilmiyorum ama yazdıklarınla akıl yaşın küçük olduğunu gösteriyorsun gelelim asıl konuya bakın bunu bu sitede birçok defa yineledim kimse babasının hayrına bu zamanda birşey vermez milyonlardan bahsediyoruz bu parayı şahsen bu argocu sürekli ceza aldıran sıkıntılı taraftarlar eğlensin kötü söz söylesinler diye harcamam giderim o parayı muhtaç insanlara veririm üstünede hayır duası alırım bu taraftar para versende vermesende arkadan tonla kötü söz söylüyor sence hangisi mantıklı ve ben bir taraftar olarak başkanın kulübe para vermesini uygun bulmuyorum çünkü her türlü fazile alıyorlar (ali ay 350 milyona yakın mesut mestan altın ve dolarla birlikte 150 milyona yakın emin adanur 60 milyon) kulüp kendi geliri olması lazım bunlara ama birçok gelir getiren yerlere ali ay çöktü dereçavuştaki arsalara ve benzinliğe(40 kişide var benzinliğe çöken) bakın alinuru , ömer furkanı ve diğer kişileri tanımadan etmeden kötü sözler kullanmayın ve yargılamayın çoğu kişi bu akpli veya bu chpli diye söylenen var arkadaş bunun partisi mi var genel olarak sol kesim(doğruyada veyanlışada yanlış diyor)(sağ kesim yapmaz ama sağ kesimde doğruya doğru yanlışa yanlış demiyor) akp ye çatacak yer arıyor ben öyle düşünmüyorum eğer turgay erdem ,mustafa bozbeyde aday çıkarsalardı ben desteklerim sonuçta hangi görüşte ve inançta olursa olsun bursasporu yalnız bırakmıyorsa çalışıyorsa arkasında olurum ve sevirimde bursadaki il ve ilçelerimizdeki belediye başkanları hepsi desteklese böyle bir sıkıntı yaşanmıyacak ama çoğu desteklemiyor(anca seçim zamanı atkı takarlar).Seni ali ay döneminden beridir bu sitede görüyorum genellikle muhalif birisin birkaç kişilerle birlikte bazende iyi yorumların olmuyor değil ama düşüncelerin yanlış Not: araştırdım 15 milyon tl ödemişiz ceza ali aydan emin adanura kadar bu sene gene 1.sıraya yerleşirmiyiz bilmem süper ligde en çok ceza alan 3 kulüpten biriyiz 2 defa 1. olmuşuz 1. ligde 2 sefer üst üste 1.olmuşuz en çok ceza alanlar ise fenerbahçe , beşiktaş , trabzon malatya ,galatasaray ve ankargücü , akhisar , karagümrük , adanademir ,erzurum en çok ceza alanlar bunlar almayanlar ise altınordu , gençlerbirliği , başakşehir ,ankara(osmanlıspor) ve istanbulspor taraftarımız ne yapar bilemem ama biz veya yönetim bu kötü sözler söyleyenlere birşey yapmaz ise bu durum devam eder çok ahlaksız bir nesil var ortada tabi bazıları hariç örf , adet , edep, haysiyet vs duyguları çocuklar aşılamak lazım am yapılamıyor bu 10 yaşındaki çocuk okulda birbirlerinin annelerine bacılarına sövüyorsalar bu durum bizlere çıkar Allah Teala bizi afetsin durum vahim ama buna bir önlem alınmıyor japonyada olsun adamlar okulda örf , adet , temizlik ve ahlak dersi alıyorlar her sınıf 1 ayda 1 sefer okulda temizlik yapıyorlar bunu burda yapsalar sen çocuğumu nasıl çalıştırırsın diye kavga ederler ama o çocuğa temizlik aşılanıyor , örf ve adetleri öğretiyorlar ,ahlak dersleri veriyorlar burada aman ben çektim çocuğum çekmesin diye diye sımartıldığından böyle durumlar oluyor bakın dövmek çözüm değil ama çocuğun yaptığı hatanında bir bedeli olduğu gösterilmeli en sevdiği şey elinden alırsanız çocuk farkına varır tabi ilk çocuğu uyarırsın ama bu uyarıyı dikkate almıyorsa üstte yazdığım gibi bedeli olduğu gösterilmeli bizde bu malesef yok şimdiden sağlıcakla kalın sevgili renktaşlar

   4
   4
  2. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor’lular taraftar olmak başka yönetici olmak başka yöneticilik de bilgi ahlak çalıskan güç gereklidir bakın bizler taraftar olarak ne zaman ki kulüp ten nemalanmaya çıkar işlerine kulüp u yönetenler ile olmaya başladık tirbunleri gruplara amigolara bıraktık o zaman dan bu yana dususteyiz lütfen herşeyi bilmeyelim herşeyde de haklı olmak için uğraşmaya lim bu şehir sadece borçlardan dolayı uzak durmuyor camia da amigolar herşeyi herkesten iyi biliyor zengin ler güç sahibi insanlar dukalar Selim ler tanseller mehmetler gibi asalak belalı her türlü kötü alışkanlıkları olan sözde Bursaspor’lular ile uğraşmak istemiyor

   19
   2
  3. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Neden lafta olsun sonuç üretmeye uğraşıyor yabancı oyunculardan geldi başımıza gelenler olması gereken bu 10 sene önce olması gereken buydu hatta İnşallah Özlüce yi alır A.ş olma yolunda gideriz 1 milyar borcu var kulübün lütfen çalışmaya uğraşanların yanında olalım eleştiri çok kolay storeden 1 forma bile almayanlar sürekli ahkam kesme peşinde.yok olmak istemiyorsak destek olmalıyız mevcut durumda başkan adayı dahi yok

   21
   4
 3. Sorun şehir futbol takımına sıcak bakmamasi bıktılar başkan hatalarını kapatmaktan ki federasyonda her dönem üst seviyede şehrin futbolunu temsilen yönetici var hangi probleme el atilar hakemler dorarken bile ilgi yok cevapları sadece bursasporu temsilen orada bulunmuyoruz cevabı bursasporu amatöre kadar sürükler senin katkın bukadar teşekürler ne fk si bırakta kalıcı olarak amatörde kalsın futbolu istemeyen şehir futbol seyretmesin okadar basit

  10
  3
 4. Yahu bu yönetim kulübü devir aldığında küme düşme potasında değildi ne diye aldılar daha iyi olacak ti bu arada emin iyi demiyorum.playof vaadi ile aldıkları takımı birde üstüne transfer yaparak düşürdüler yetmedi bu sene içler acisi ama kimse görmek istemiyor elestirilince hemen sen biliyormusun yok biz bir şey bilmiyoruz herşeyi siz biliyorsunuz.actirmayin kutuyu soyletmeyin kötüyü çok bilen savunucu beyler.

 5. Emin i niçin eleştirelim adamın kendi ağzıyla beyanı var Bursaspor bana kadar düştüyse vay haline dedi…
  Sonra da kıyıda köşede kalmış son paralarını da batırıp bir de başımıza Çapanoğlu Çapan ı musallat etti…

 6. Kocaelispor örnegini unutmus baskan.
  Onlarin da transfer yasaklari, 1 dünya borclari vardi, amatöre de düstüler, fakat fk olmadilar düstükleri yerden ciktilar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu