Banaz “300 icra dosyasını…”

Başkan Banaz, kasım ayında yaptığı açıklamada, üzerinde 300 icra dosyası bulunan araziyi satıp, her ay 3.5 milyonluk yani yıllık 40 milyon liralık bir faiz yükünden kurtulmayı hedeflediklerini söylemişti.

Bursaspor Kulübü, Batı Yakın çevre yolu üzerinde bulunan benzinlik arazisi ve dükkanların satışından elde edeceği gelirle öncelikle 104 milyon lirayı bulan banka borçlarını kapatmayı hedefliyor.

Başkan Ömer Furkan Banaz, Bursaspor Dergisi’nin ekim ayı sayısında benzinlik arazisi ve borçlarla ilgili yaptığı bilgilendirmede, “Bankalar ile görüşmelerimiz devam ediyor, fakat anapara ödemelerini gerçekleştiremediğimiz için borcumuz katlanarak büyümeye devam ediyor.

Mesela benzinlik arazisi üzerinde yaklaşık 300 tane icra dosyası var. Bu arazi aslında değerli de olsa şu an için kulübümüze eksi yazmakta. Bizim şimdiki amacımız bu araziyi satıp gelen parayla banka borcunu ödemek. Böylelikle her ay 3.5 milyonluk yani yıllık 40 milyon liralık bir faiz yükünden kurtulmayı hedefliyoruz” demişti.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ALİ yorumuna yanıt olarak

   sevgili başkan, bi-şeyler satarak kulübü kurtaracağınızı sanıyorsunuz.
   ama siz de haklısınız. çünkü kulübün medya ve taraftarı böyle istiyor.
   bunlardan medya algı! taraftar ise kitle gücü.
   bu iki güce karşı durmak dünyanın her yerinde çok zordur.
   bunları biliyor, ve kulübe talip olmamanız gerekiyordu.
   dolayısıyla donanımlı insanların neden? başkan adayı olarak ortaya çıkmadıklarını da.
   sonuç olarak 3-5 sene sabredip kurumsallaşmaya gitsek belki sonsuza kadar başarıdan başarıya koşacağız.
   ancak bu 3-5 senelik sürece sabredemediğimiz için şimdi sonsuza kadar sürecek kaos, kargaşa, üzüntü ve başarısızlıklar bizi bekliyor.
   ne diyelim,
   kendi düşen ağlamazmış…

   9
   18
   1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    Sen ne diyorsun adam iyi işler yapmak istiyor zaten benzinlik de 300yakın icra var bir halta yaramaz ne para kazanırsın nede kar edersin devamlı faiz işliyor bence iyi haraket destek vermeliyiz taraftar dedigin kendi bokunu temizledim Bursa’da medyamı kaldı medya olsun devam iyi işler olacak bizden tam destek

    3
    2
 1. Bursaspor’umuzun bugün kü durumu aşikar gerçeklerle yüz yüze onun için herkes Bursaspor un ekonomik durumunu düzeltmek ve alacaklıların fedakarlık yapıp ,alt yapıya yoğunlaşması gerekir.Şehrin önde gelenleri bir araya gelmelidir.Bursaspor bu şehrin en büyük markasıdır.Bursaspor un öncelik ekonomisini borcu en aza indirmesi.Bursaspor hepimizin gelin hep beraber birlik olalım.

  25
  4
  1. @1963 yorumuna yanıt olarak

   Bu sofracık, efendiler, ki -iltikama muntazır
   Huzurunuzda titriyor- şu milletin hayatıdır;
   Şu milletin ki muztarib, şu milletin ki muhtazır,
   Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun, hapır hapır.

   Yiyin efendiler, yiyin; bu han-ı iştiha sizin;
   Doyunca, tıksırınca, patlayıncaya kadar yiyin!

   18
   17
 2. 300 İcra dosyası bu arazide varken ve her ay bankalara olan borçtan sadece aylık 3.500.000.TL faiz yükü binerken yönetim huzur ve önüne net bakarak nasıl icraat yapar,.?
  Bu arazinin satışı ile banka borçları sıfırlanır inşaallah.
  Ayrıca bu sayıdaki icra dosyasının oluşmasına neden olan yönetici beylere sorarım.Siz kendi fabrika,işyeri ve evinize bu sayıda icra postası gelse ne yapardınız.
  YÖNETİME bir hatırlatma.Bu şehrin en değerli mevkilerinden birinde olan stadın çevresinden o demir korkuluklar ,beton duvarlar yıkılmalı ve kaldırılmalıdır.
  Stadın altındaki işyerleri,otoparkın açık-kapalısı hemen işletmeye açılıp gelir getirecek hale getirilmelidir.
  Bursasporumuzun bu borç sarmalında,icra dosylarının yüzlerce olduğu şu safhada yapılacak en doğru işlerden biride bu işyerlerinin kazanç getirici hale getirilmesidir.
  Bakın A.Osman Sönmez hastahanesi de açıldığında daha da yüksek getirisi olacak olan bu işyeri ve otoparkları buna dikkat ederek kiraya vermek,işletmesini planlamak gerekiyor.
  ALLAH YÖNETİME GÜÇ-KUVVET,ŞEVK VERSİN,DESTEK OLACAKLARADA DAHA ÇOK PARA VERSİN.,

  11
  4
 3. Bu sofracık, efendiler, ki -iltikama muntazır
  Huzurunuzda titriyor- şu milletin hayatıdır;
  Şu milletin ki muztarib, şu milletin ki muhtazır,
  Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun, hapır hapır.

  Yiyin efendiler, yiyin; bu han-ı iştiha sizin;
  Doyunca, tıksırınca, patlayıncaya kadar yiyin!

  8
  18
  1. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

   Ne milletinden bahsediyorsun burası Bursaspor sitesi parti yeri değil karıştırmışsın yanlış yerdesin gardaş.Şiirini başka platformda sitesinde yaz.

   12
   4
   1. @Teksas yorumuna yanıt olarak

    Hop, benden habersiz burlarda şiir mi yazılıyo gardaşş?
    Alın bi şiir de benden olsun.
    Geçme namahrem körüsünden
    Ürkütürsün vak vak’ları
    Amed’in damına çam diktim
    Git topla yaprakları.

 4. Bursasporda şu anda para edecek benzinlik var ne kadar acı ki futbol alt yapısıyla türkiyede parmakla gösterilen klup ne hallere düştü gerçekten para edecek futbolcumuz yok yazıklar olsun

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu