Bana göre değil!

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in bugünkü köşe yazısıdır.

Önümüzdeki sezon için konuşmak erken ama biraz da çalışma yapmak şart… Final’de sık sık dillendiriyoruz. Neden şampiyonluk yaşayan oyunculardan biri kulüpte görev yapmıyor diye?

Bursaspor’da akla gelen isim de çok doğal olarak; Şampiyonluk kupasını kaldıran, efendi ve dürüst kişiliği ile tanıdığımız Ömer Erdoğan. Kaptan, yaptığımız sohbette çok açık ve net konuştu. “Evet başkan Ali Ay ile Sportif Direktörlük konusu bir ara gündeme geldi ama ben istemedim.

Çünkü Türkiye’de sportif direktörlük tanımı tam net değil. Ben yapım gereği pasif bir görevde bulunmak istemem. Nasıl sahada canla başla mücadele ettiysem, saha dışında verilecek görevde de aynı mücadeleyi göstermem gerekir.” dedi.

“Bizim görevde kaçmak gibi bir şansımız olmaz. Her zaman elimi taşın altına sokmaya hazırım” diyerek seçilecek yönetime mesaj veren Kaptan, farklı bir bakış açısı da ortaya koyuyor.

“İyi niyetli biri olmasam verilecek herhangi bir görevi kabul eder, maaşımı alırım. Ama bu işler bana ters. İçi boş görevler bana göre değil. Paul Le Guen geldiğinde de haber gönderdim.

Ama kendisi ikinci üçüncü yardımcısı olduğunu söylemiş. Bize de 3. ya da  4. yardımcılık yakışmaz” dedi.

Türk teknik adamlara da göndermede bulunan Ömer Erdoğan, “Malesef ülkemizde teknik adamların birçoğu kendilerini belli bir yere kadar geliştirebiliyorlar.

Avrupa futbolunu yakından takip ediyorum. Ben bilgi birikimimle farklı şeyler yapmak istiyorum. İlerleyen günler ne gösterir bilemem, bekleyip göreceğiz” şeklinde konuştu.

Bravo Esra hoca

İdealist olmak, farklılık yaratmak, zorlukların üstesinden gelmek kuvvetli bir karakter yapısı ve meziyet gerektiriyor. Esra Yiğit öğretmen de böyle biri. Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Keskin Köyü.

Esra hoca sayesinde bu köyün ismini öğrendik ve mutlu olduk. Esra hoca burada Fen Bilgisi öğretmeni olarak görev yapıyor. Olayı okumayanlar, izlemeyenler için kısaca özetleyelim. Esra Yiğit iyi bir Bursasporlu.

Öğrencilik yıllarında ÜNİTİMSAH’ta da görev yapmış. Ortak payda Bursaspor olunca bir anda ortaya güzel bir proje çıkmış. Esra hocanın isteği doğrultusunda harekete geçen Nilüfer Bursasporlu İşadamları Derneği (NİLBİAD) bu okulda öğrenim gören öğrencilere çeşitli eğitim araç gerecin yanında Bursaspor forması da göndermiş.

23 Nisan’da elimize okuldan güzel fotoğraf ve görüntüler geldi. Ve bir başka güzel haber de ÜNİTİMSAH üyelerinin Mustafakemalpaşa’ya bağlı Eski Kızıl Elma İlkokuluna yaptığı destek.

Bence Bursasporluluğun farkını ortaya koyan iki mükemmel örnek. Eğitimli gençlerimizin bu duyarlılığı sayesinde taraftarlık kimliğinin farklı bir evreye doğru yoğurulacağı inancındayım.

Yalnız ülkemiz için değil Avrupa’da bile ses getirecek hareketler bunlar. Tutulan yol doğru ve aydınlık bir yol. Emeği geçenlere hepsine helal olsun.

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. ali ay , btso adayına , remzi cinoğlu , osman çağalıkoç , ilhan uslu , mesut mestan , ahmet bozdemiri destekleyen ve oy verenler benim gözümde bursaspor düşmanıdır…bir daha söylüyom bu bir projedir bursasporumuzu kocaelispora çevirmek istiyorlar….Artık aklımızı başımıza almamız lazım….yoksa bursaspor diye birşey kalmayacak

  28
  20
  1. @VERDANT BURSAMM yorumuna yanıt olarak

   Boş yapma terbiyesiz Ahmet bozdemiri bu isimlerle nasıl aynı yere koyarsın saydığın adamlar içinde tek Bursaspor’a karşılıksız destek veren kişidir maddi manevi Ahmet bozdemir sen kimin yalakasısın yakında çıkar kokusu

   5
   47
  2. @VERDANT BURSAMM yorumuna yanıt olarak

   Ömer efendi konu Bursaspor ise 3. yada 4. hocalık önemli değildir.Görev geri çevrilmez.İşte senden bu yüzden bir halt olmaz.Nerede neyi hocalık olarak ispat etkinde görev beğenmiyorsun?Şimdi Mustafa hocayı daha çok takdir ediyorum.Adam altyapıdada çalıştı 3. Hatta 4. hocada oldu ses çıkarmayıp işini yaptı.Allahta ona geçen sene ve bu sene şerefli görevi nasip etti.Bu işler basına konuşup yalakalık yapmakla olmaz.Dürüstçe çalışmak lazım.Bence sen Es-Es’e yol al.

   6
   28
 2. Kaptan, bu taraftar seni de yuhalar , nasil ertugrul hocayi yuhaladigi gibi , nasil batallaya otobus basip kufrettigi gibi … Sen bekle bizim capulcu tayfa bir kendine gelsin toparlasin kendini hesaba ceksin sonra insallah o klubede sen gorev alirsin, simdilik bekle kaptan sular bir durulsun yoksa sen de kendini atese atarsin.

  20
  8
  1. @! yorumuna yanıt olarak

   bizim taraftar eski taraftar değil…..örn geçen sene erdem özgenç asist yapamadığı için adam ailesine küfür edilip duruyordu….şimdi ankaragücünde asist krallığına oynuyor….otobüs basıp 2 karakterli insanı batalla ve harunu dövenler….kubilay gol atamadığı için küfürler savruldu (bu çocuk avrupaya gitseydi orada kondisyon yüklerlerdi ve çok yararlı olur ama bizim medya , başkan ve taraftar bitirdi çocuğu) örn furkan soyalp ve barış yardımcıya kondisyon yüklense çocuklar iyi oynamaz mı türkiyede çok iyi kondisyon yükleyen yok bence avrupada bir ülkeyle anlaşılıp ordaki çocuklar türkiyeye gelsin bizim çocuklarda o ülkeye gidip oynasalar daha güzel olur diye düşünüyorum

   14
   2
 3. Ömer Erdogan ve Ali Tandogan`i mutlaka ikinci ve ücüncü yardimci olarak takima kazandirmak Yardimcilik haric biri U21 digeri U19 calistirmasi lazim. Böyle yavas yavas alttan gelen oyuncular takima monte edilir. bizim altyapidan baska kurtulusumuz yok.

  11
  4
 4. Bırakıp giderken düşünmediniz bursasporu sorumluluk verildiği zaman çektin gittin şimdi görev bekliyorsun gelme sakın

  8
  20
 5. Bu adamdan hiçbirsey olmaz kapıdan bile sokmamak gerekiyor zamanında bizi nasıl sattigini herkes biliyor ayrica Bursasporda 4. Hoca olmakta bir onurdur sana fazla gelir ömer bey

  2
  7
 6. Hadi ordan ya hep aynı hareketler kafası bandajlı resimler falan filan zamanında düşünecektiniz bursasporun menfaatlerini

  2
  4
 7. HİSSİ olmamak şart.ÖMER ERDOĞAN ın kaptan olması ya da olmaması değil adam çıkıp kendine göre fikrini ifade etmiş.Şahsiyetine laf edilen her kim olursa kızar ve gücenir.BURSASPOR’a ve gençlerimize faydalı olacak hangi teknik adam,yönetici olursa TAKDİR ETMEK,DESTEK OLMAK BURSASPOR aşkına layık davranmaktır.
  Ülkede altyapısına değer veren nadir kulüplerdeniz.S.Ligde altyapıdan çıkan en fazla oyuncuya yer veren iki kulüpten biriyiz.
  Doğrularımız var amma temel noktalarda da isabetli davranırsak olur bu iş.
  TARAFTARlığa gelince :Bir kişi taraftarım diyerek futbolcuya saldırıyorsa,sahaya yabancı madde atarak kulübün ceza almasına neden oluyorsa,maç esnasında oyuncusunun moralini bozacak tezahürat yapıyorsa,kulübün lisanlı ürünlerini almak yerine UCUZ diye korsan ürün satın alıyorsa yanlış yoldadır.Faydadan çok zarar veren KANSERLİ HÜCREDİR.TEDAVİSİ OLMALIDIR.
  Başarılı yönetim ve teknik adam MEVCUT ŞARTLARDA EN FAZLA FAYDA SAĞLAYANDIR.Hem sportif hem de mali açıdan.

  Öğretmen kızımızı tebrik ediyorum.KIZIL ELMA KÖYÜNE yardım elini uzatan tüm taraftarımızada şükranlarımı sunuyorum.
  BURSASPOR BAŞARILI OLMASI,YÜZLERİMİZİ GÜLDÜRÜP,SEVİNCE GARKETMESİ DİLEKLERİMLE.

  2
  3
 8. kaptan biz seni seviyoruz ama BURSASPORUMUZUN her görevi şahsen şereftir benim için ,senden , senin kıymetin tam bilinene kadar alt görevlerde de bulunmanı isterdim , gözden ırak olan kalpten de ırak olur derler.

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı