Bakambu transferinden para gelecek mi?

Bir dönem Pablo Martin Batalla ve Burak Yılmaz'ın da formasını giydiği Çin'in Beijing Guoan Kulübü 2014-16 yılları arasında Bursaspor'da oynayan Cedric Bakambu'yu transfer ettiğini resmen açıkladı.

Çin Kulübü Beijing Guoan’un kasasından bu transfer için toplam 74 milyon Euro çıkacak. Bu paranın 40 milyon Euro’su Villarreal‘e, 34 milyon Euro’su ise Çin Futbol Gelişim Fonu‘na ödenecek. Cedric Bakambu ise yeni kulübünden brüt yıllık 18 milyon Euro alacak. Bursaspor Cedric Bakambu‘nun Yeşil Beyazlı Kulüp’ten ayrıldığı dönemde sözleşmesine özel bir madde eklemediğinden transferden herhangi bir gelir elde edemeyecek. Yeşil Beyazlı kulübün binde 5 oranındaki yetiştirme bedeli elde etmesi konusunda hukukçuların araştırmaları sürüyor.

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @teksas1963 yorumuna yanıt olarak

   O ücret tabi ki de adamın BRÜT ÜCRETİ, adam bu paranın muhtemelen yarısını Çin devletine vergi olarak bizzat kendi cebinden ödeyecek, ama bizim ülkemiz vergi cenneti olduğu için işçi asgari ücretten biraz yüksek alsın hemen %20-27-35’lik vergi dilimine giriyor ve maaşından kesiliyor, bizim futbolcu müsvettelerimiz ise aldığı ücretin %15’inden bir lira fazla vergi ödemiyo onu da futbolcu yerine kulüp kasasından ödeniyor, nasıl bir ülkede yaşıyoruz ben hala anlamıyorum, bu zengini koruyan sistemi

   18
   2
 1. Bu akşam keşke herkez stadda le guen in doğum gününü kutlar. Insallah bu akşam herkez takıma sahib çıkar le guen bu takımdan gitmemeli bu hoca önümüzdeki sezon zirveye oynayacağı takım kurdu bizim paralı medya dolar aşığı medya ve etrafındaki çok bilen şaksak cilar takıma zarar veriyor küme düşelim diye utanmadan birde teknik direktör ovuyorlar oneriyorlar. Böyle bu iş yürümez açık olmak lazım bizim medya dolarla çalışıyor doları görünce hac işaretini opuyorlar. Dua etsinler seneye le guen kalsın yoksa işimiz zor.

  24
  24
  1. @green street yorumuna yanıt olarak

   bence sonuç odaklı medya ve Sabırsız taraftar profili ile daha fazla uğraşıyoruz. Bu ikiliye en profesyonel yönetimler bile dayanamaz

   13
   4
 2. Bu kadar zor mu ya her kulubun satista koydurdugu sonraki satistan %10 %20 pay alinir maddesi.. yazik gercekten %20 koysak 8 milyon euro para gelecekti

  5
  6
 3. Hala adamın binde 5’lik bedeli ile niye uğraşıyosun, 200 bin euro için hukukuçulara para vermeye değmez,
  kazansan davayı zaten tüm parayı bu sefer avukatlara vereceksin, gereksiz boş muhabbetler zamanında
  en azından %10 satışından pay talep edecektin öyle gönderecektin

  2
  2
 4. Benim anladığım 40.000.000 € nun binde 5’i yani 200.000 € ki ben yanlış anlamış bile olsam 74.000.000 € nun binde 5’i bile olsa 370.000 € yapar. Bu paralara mı kaldı bu ŞAMPİYON kulüp. Hukukçularımız bunları araştıracaklarına transferlerde dönen komisyonları, yattığı yerden topa dokunmadan milyon € lar kazanan oyunculara yaptırımları araştırsınlar. Bence kulüp maddi ve manevi çok daha kazançlı olacaktır.

  2
  2
 5. Yahudi züğürtleyince eski hesaplar gözden geçirir, zannedersem yetiştirme bedeli madde koyulmadı bonservisi ile o zaman büyük bedelle transfer oldu.

  1
  7

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu