Bahram Muzaffer Timsah oldu!..

1986 doğumlu Ahıska Türkü olan Bahram Muzaffer, Bursaspor’u seçmesindeki en büyük neden olarak boks antrenörümüz Abdülkadir Ünsal olduğunu belirtti.

 

Bahram Muzaffer transfer ile ilgili olarak şöyle konuştu; “Böyle büyük camiaya gelmekten dolayı çok mutluyum. İnşallah bundan sonra yeşil-beyazlı forma ile büyük başarılara imza atarız. Hocalarımızla beraber Bursa’yı ve Bursaspor’u en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.

 

İlk olarak hedefim bu ay Erzurum’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası, ardından Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonası’na hazırlanacağız.

 

Ünsal: “ Çok önemli bir sporcu”

Antrenörümüz Abdülkadir Ünsal ise Bahram’ın transferi ile ilgili olarak şunları söyledi; “ Bahram Bursa’nın yetiştirmiş olduğu önemli sporcularımızdan birisi. Kendisi ile 12 yaşından bu yana birlikteliğimiz var. Çok önemli dereceleri var. İstanbul’dan Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi kulüpler kendisini istedi ancak o Bursaspor’u tercih etti. Bahram, Bursaspor’u ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecektir” dedi.

 

Bahram Muzaffer’in Kariyeri

 4 Ağustos 1986 tarihinde dünyaya gelen Bahram, Ahıska Türkleri'den. 1.88 m boyunda ve 81 kg ağırlığında bulunan sporcu. 12 yaşında boksa başladı.

 

Bahram 19 yaşında 2005 Avrupa Boks Şampiyonası'nda 75 kd’da gümüş madalya kazandı. 2006 yılında Üniversiteler Dünya Boks Şampiyonası'nda 2.oldu. Aynı yıl Avrupa Kupası'nda şampiyon oldu.

 

2008 yılında Pekin’de düzenlenen Olimpiyatlarda ülkemizi 81 kg’da temsil eden Bahram çeyrek final oynama başarısını gösterdi. Aynı yıl Üniversiteler Dünya Şampiyonası’nda 3.oldu. 2009 yılında Üniversiteler Avrupa Şampiyonluğu’nu elde etti.

 

2010 yılında Başbakanlık Kupası Şampiyonluğu , 2011 Avrupa Şampiyonası’nda 3.lük ve son olarak 2012 Londra Olimpiyatlarında ülkemizi temsil etme başarısını gösterdi. 

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu