Babala TV’de Bursaspor – Amed tartışması!

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon programında bir Bursaspor taraftarının Bursaspor'un Amed ile oynadığı maçta yaşananların ardından yapılan paylaşımlar İşçi Partisi Üyelerine soruldu.

O anları videoyu 1:08:54‘te başlattığımız alttaki videodan izleyebilirsiniz.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Şöyle özetliyeyim. Genç gayet güzel sormuş ve en sonunda Bursa da oynanan maça tepki gösterdiniz de ilk yarıdaki maçta Amedsporlular Bursasporlu oyunculara saldırdığında niye hiç tepki göstermediniz diye sordu. TİP başkanı da tepki vermediysem benim hatamdır,eksikliğimdir deyip kendince günah çıkardı.

  İşte siz bu eksikliği aslında her seferinde kasıtlı olarak yapıyorsunuz. İlk yarıdaki maçta tüm bu solcu tayfa üç maymunu oynadı. Çünkü size göre Amedsporlular istediklerini yapabilirler. Onlara bol bol hoşgörünüz var ama Bursaspor a gelince karşılık veremezler. Verirlerse faşşizan,ırkçı olurlar.

  Neymiş Yeşil,Pala pankartları açılınca travmalar tetikleniyormuş. Kardeşim biz de pkk tezahüratlarına,paçavralarına tetikleniyoruz. Onu napcaz? Tabi orası umrunuzda değil aslında gizlemeyin söyleyin !

  105
  8
  1. @VATANDAŞ16 yorumuna yanıt olarak

   herşeyin farkında, seçim zamanı iyi hal gösteriyor.
   Bunlardan insan olmalarını beklemek aptallıktır….
   günün sözü
   EDEPSİZE edepsizlik EDEPTENDİR.

   11
   2
  2. @VATANDAŞ16 yorumuna yanıt olarak

   Aynen kendilerinkini hemen kapatıp noktayı vurdu.

   SONRA devamlı Bursa’da iki açılan fotoraflar üzerine neredeyse kitap yazdı.

   Ne güzel silip attı…ve bursamızın üzerine gitmeye tercih etti.Bunu Zaten 2010 ŞamPion olduğumuz senesinden beri devam ettiriyor Lar.

   Örtbas bunlar

   30
   5
 2. paçavraları ilk maçta açtılar ve canlı yayın yoktu. utanmadan o paçavraları özerk bölgenin bayrağı diye savunan kevaşeler var . o zaman soruyorum o paçavraları neden bursa maçında açıyorsun da diğer maçlarda açamıyorsun adiler

  52
  5
  1. @king yorumuna yanıt olarak

   Hanim ablasinin yaşadigi hassasiyetten bahsediyor ayni şey degil demeye getiriyor. Tabikidi ayni şey degil. Bizim tribunlerimizde Şehit ailesi yakini var yuzlerce. Abisi kardesini topraga koymuş adamlar apo sempatizani sloganlari duyunca ne hessidiyor diye dusunuyormus bu kelaynak acaba. Hassasiyet tek tarafli mi olucak. Ayni şehil tabikide degil. Benim askerim Senin Velevki katil dedigin itlerden daha degerli.Tribunler devlet gibi hareket etmek zorunda degil duygusal davranan illaki olucak.

   2
   1
 3. Hadi lan oradan Bursa’ya laf edip Diyarbakır’a laf söylemediği için samimiyeti ile özür diliyormuş. Sizin gibi kafaların hepsinin bu ülkeden temizlenmesi gerek orada apoya tezahürat edilirken sesin çıkmamış,marş ıslıklanırken sessiz kalmışsın burası yapınca leşçe oldu öyle mi? Leş sizin gibilere denir o takımın kafasıyla aynı kafadasınız

  46
  6
 4. hiç bir soruya cevap vermeyip hikaye anlatıyorlar. kişilerin sorularına tam cevap vermiyorlar ve sanki cevap vermiş gibi davranıyorlar

  30
  4
 5. Bu ve bunun gibiler ne den bu halktan oy almadıkları apaçık ortada çok yazık sanki bir pankartla sanki devleti bursa taraftarı ozamanki devleti yönetmiyormuş gibi yorumlar çok saçma siz ve sizin gibiler bursa için yok hükmündesin bursada türk bayrağı istiklal marşı okunur bu böyle biline

  26
  5
 6. Bari o bülümü kırpıp koysaydınız habere yazılı veya video olarak. 4 saatlik yayının tamamının linkini atmak pek açıklayıcı olmamış.

  17
  1
  1. @kosnük yorumuna yanıt olarak

   Bunların alayını topla Sinan Oğanın tırnağı olmaz adam dik durdu jitemin maaşını Texas mı verdi devlet mı verdi diyor ve apo posteri açana 2 maç verip 1 e indiriyorsun çünke orada bu ülkenin marşı ıslıklandı yuğlandı Bursa da desibel rekoru kırdı adamlar haklı diyor milliyetçiliği ayak altına alıcam diyenlerin bu kulübü kapamaması anormal olmuş dedi adam ince ince çaktı biz sevilmiyoruz istemiyoruz çünkü vatansever ve milletçiyiz

   25
   12
 7. Arkadaşlar sağ, sol ya da merkez görüşlü olabiliriz, muhafazakar, milliyetçi, dindar, liberal, laik, çağdaş, devrimci hepsi olabiliriz. Bizim ortak yanımız Bursaspor sevgimiz.
  Amed’in Diyarbakır’da yaptıkları çok yanlıştı. Devlet de buna engel olmadı, olamadı, cezayı da düzgün kesmedi, o da çok yanlıştı. Ancak kabul edelim, cezayı kendimiz keselim derken biz de yanlış yaptık. O beyaz toros ve yeşil kod adlının pankartlarını açmak yanlıştı. Sahaya rakip oyunculara attığımız maddeler yanlıştı. Ama bunların ardındaki gerçek şu ki, devletin adalet duygusuna güvenimiz kalmadı, kin duygumuzun esiri olduk, mantığımızla hareket edemedik, hesabı kendimiz kesmek istedik. Bize verilen çok ağır ceza da yanlıştı.
  Umarım bundan sonra siyasetten uzak, statta çok başarılı, trübünde dost fair play adayı bir takım ve taraftar oluruz.
  Burası kavga güdülerini tatmin etmek isteyenlerin değil, mutlu insanların takımı olsun…

  12
  6
 8. Sagolsunlar muhalefetin içine ettiler . Ülkede muhalif olmak PKK’lı olmak oldu boş laf salatasından başka birşey değil ne dediklerini merak dahi etmiyorum . Çünkü diyecekleri belli biraz demagoji biraz yalan . Bilmiyorduk ama ordaki insanlarin hassasiyetleri var geçmişte yaşadıkları var biraz sağduyu zart zurt . Kilosu kuruş etmez hiç birinin

  3
  1
 9. Bursasporumuz şampiyon olduktan sonra planlı,programlı ve kasıtlı bir tahrip,yıkım,çökertme devreye sokuldu.Aramızda sorun olan BJK taraftarının maça laınması ile başlayan,stada gelmediği,Görükle kampüsünde Holidayy İnn otelde olan takıma hükmen galibiyet veren federasyon,bu işi başlatan fetö suçlusu Harput dahil hangi bakanlara,hangi iktidara bağlıdır.Adalet bakanı hangi iktiddarın idi.Neden renkdaşalrımız ayalrca hapse kondu.
  Ya ülkede HAK-HUKUK-ADALET ve DEMOKRASİ kişi,parti,inancı vs.denemden uygulanır yada herkes işine geldiği gibi yontar.,
  Şampiyon olduğumuz sene D.BAKIR daki maçta atada çuval çuval taş stoklanırken acaba o tarihin vali,emniyet müdürleri ne izliyordu.Yine AMED maçında yayın yapılmayıp,evimizdeki maçta naklen yayını neden yaptık,yada yaptırıldı.
  Bir ülkede şiddet,cinayet ve ülke anayasasına,kanunalrına karşı silahla kim mücadele veriyorsa ,kim milleitn arasına siyasi ikbali uğruna neifak saçıyorsa,okula,kışlaya,camiye ve satada,salona siyaseti sokuyorsa o kişi devleitne,milleitne,dinine ve insanına zarar verendiir.

  2
  3
 10. Insallah beyaz toroslar yine g4lecek bütün terör yardakcilarinin leşleri bile bulunmayacak hale gelecek dualarımız bu yönde terörist insan değildir yaşam hakkida yoktur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu