Baba Günok: ‘Oğlum çok başarılıydı’

Bayrampaşaspor karşılaşmasında kritik kurtarışlara imza atan Mert Günok’u izleyenler arasında babası, eski kaleci Mahir Günok’ta vardı. Uzun zamandır oynamadığı için oğlunu izleyemediğini belirten Mahir Günok, ‘Başarılı buldum. Kupa maçı onun için fırsat oldu. Mert’in kaledeki duruşu çok başarılıydı. İnşallah böyle devam eder. Çünkü Türk futbolunda kaleci sıkıntısı var. Harun Tekin, Volkan Babacan alıp götürmeleri lazım. Böyle devam ederlerse yıllarca kaleyi korurlar. Açığı kapatmalılar’ diye konuştu. 

Bana moral oldu

Babasının maçı izlemeye gelmesinin kendisine moral olduğunu ifade eden tecrübeli kaleci Mert Günok, ‘Bu tarz maçlar zor oluyor. Rakibiniz 3. Lig takımı olsa da konsantre olmakta zorlanıyorsunuz. Yenmemiz lazımdı. Yenilsek Bursaspor’un büyüklüğüne yakışmazdı. Zorda olsa kazandık. Kupa maçında hocanın gördüğü şeyler vardır. Daha dikkatli olmak lazım. Kupada yolumuza emin adımlarla ilerlemek istiyoruz’ diye konuştu.  

Mert Günok’un babası Mahir Günok maç sonrası Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun yardımcısı kaleci antrenörü Metin Mert ile bir süre sohbet etti.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu