Aziz Behiç ile anlaşıldı

Bursaspor’da sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Aziz Eraltay’da mutlu sona ulaşıldı. Başkan Ali Ay’ın geçmiş yönetimin bir çok kez masaya oturduğu tecrübeli sol kanat oyuncusuyla anlaşmaya vardığı öğrenildi. Aziz’le 3 yıllığına el sıkışan Bursaspor yönetiminin kalan küçük pürüzleri gidermeye çalıştığı bildirildi. Yeşil beyazlı takımın en istikrarlı isimlerinin başında gelen ve Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun takımda mutlaka kalmasını istediği tecrübeli futbolcu için önümüzdeki hafta kamuoyuna açıklama yapılacağı belirtildi. 

HAMZA HOCA İSTEMEDİ

Aziz’le yapılan sözleşmenin detayları da ortaya çıktı. Ali Ay yönetimi ve Aziz’in menajerinin yapılacak 3 yıllık sözleşmeye ‘3 milyon Euro getirirse serbest kalır’ maddesini koydurmak istediği ancak Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun buna karşı çıktığı bildirildi. Hamzaoğlu’nun, Aziz’in ilerleyen süreçte daha iyi olacağını ve yıldızının daha da parlayacağına inandığı için sözleşmeye bu rakamı yazdırtmak istemediği öğrenildi. 

RAKAMLARI DÜŞTÜ

Daha önce formasını giydiği Avustralya’dan da talipleri olan Aziz Eraltay, Emre Taşdemir’le birlikte sol kanatta Bursaspor’un en güvendiği isimlerin başında geliyor. Geçen sezon yeşil beyazlı formayı 39 maçta giyen ve 2 asist yapan Aziz, bu sezon da kupalar dahil 17 kez sahaya çıktı ve 1 asist yaptı. Daha önce yapılan görüşmelerde Bursaspor’dan 1. yıl için 800 bin Euro, 2.yıl için 900 bin Euro ve 3.yıl için ise 1 milyon Euro talep eden tecrübeli futbolcuyla bu rakamlardan daha düşük bir ücrete anlaşma varıldığı da gelen haberler arasında.

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu