Az kalsın iflas edecektik!

Başkan Ali Ay, Bursaspor gündemi ve çalışmaları hakkında Bursa.com Spor Koordinatörü Tarık Çapçı’ya açıklamalarda bulundu.

Ali Ay sözlerine “ Mali durumu şeffaflık sözümüzü tutma adına taraftarımıza duyuruyoruz. Diğer yandan gelir getirici proje çalışmalarımızı da sürdürüyoruz.  Hem mali konular hem de projelerden bahsetmek istiyorum” şeklinde başladı.

Ay konuşmasının devamında, “Bursa’da Bursasporlu sayısı çok az. Görüşme için iş yerine gittiğimiz kişilerde üç İstanbul kulübünün armalarını görüyoruz. Gönülden bağlı olmayınca tabii ki olmuyor. Bunun sıkıntısını hem mali anlamda hem de lobi anlamında çekiyoruz. İnsanlar bizim gibi hissetmiyor” derken, “Bu ay 40 milyon TL’ye yakın ödeme var. Bursaspor için kendimi riske atıyorum geçenlerde yine 1 milyon Euro katkı yaptım. Bunları sırf kulübümü düzlüğe çıkarmak için yapıyorum.  Bu şekilde maddi konularla ilgili açıklamalarım olduğunda eleştirilere neden oluyor; ancak bazı şeyleri neden yapamadığımızı başka nasıl anlatabilirim ki? Takımı az daha küme düşüreceklerdi eleştirisi yapılıyor. Evet geçtiğimiz sezon sportif anlamda sıkıntı yaşadık; ancak geçen sene biz olmasaydık, o ödemeleri yapmasaydık Bursaspor şuan iflas etmiş, batmış  bir kulüptü. Konunun bu tarafına kimse bakmıyor. Yani yapılan iyi ve doğru müdahaleleri de görmek lazım. Hep olumsuz tarafından bakmak çok yanlış. Kulübün mali yükü gelirlerine göre çok ağır her yıl 60-70 milyon açık veriyoruz. Sadece amatör şubelerin yıllık 12 milyon gideri var.  Birileri çok fazla hesap kitap yapmadan kurmuş. Biz de kulüp markası adına ayakta tutmaya çalışıyoruz. O şubelerde de başarıyı hedefliyoruz; ama sponsor desteğine de ihtiyacımız var. Diğer yandan  Bursaspor Tv var. Personel sayımızı da indirmeye çalışıyorum Çalışan giderlerinde, özellikle primlerde indirim yaptım. Ben geldiğimde yüzde yüz prim alanlar vardı. Yüzde yirmilere düşürdüm. Ekonomiyi düzeltmek için büyük küçük tüm masrafları disipline etmek lazım.”

STAT ÇEVRESİ DUVARLARI

Stat çevresindeki duvarları da kaldırmak istiyoruz. Bu haliyle insanlar stada yaklaşamıyor. Tüm engelleri kaldırıp bahsettiğim sosyal donatı alanları da kazandırıldığında Timsah Arena bambaşka bir yer olur.

TİMSAH KAFASI VE LED EKRAN

Başkan Ay, Timsah kafasında yer alacak led ekran ile ilgili olarak “Oranın geliri tabi ki Bursaspor’un olacak. Stat bizim kullanımımızda. Belediyeye her ay belli bir kira ödüyoruz. Led ekran devreye girdikten itibaren o kirayı ödemeyeceğiz. Zaten ihale de istenen fiyatı bizim kira miktarımız kadar. Kısacası taraftarımız endişelenmesin. O stadın tüm gelirleri bize ait olacak.” ifadelerini kullandı.

WATER GARDEN VE TİMSAH KAFASI  PROJESİ

Başkan Ali Ay Timsah kafası ve stat çevresi ilgili olarak da proje çalışmaları olduğunu söyledi. Ay “Burada ilk kez size açıklıyorum Stadı hareketlendirip sosyal bir alan haline getirmek için temaslarımız var. Öncelikle timsah kafası ile ilgili olarak alt kısmına büyük bir kafe restoran açmayı planlıyoruz. Camiamızın mensupları haftanın 7 günü gelip burada vakit geçirsinler istiyoruz. O kısma güzel bir Bursastore düşünüyoruz. Ayrıca stat çevresinde henüz kamulaştırılmamış Paşa Çiftliği tarafındaki arazilere de İstanbul’daki Water Garden gibi bir sosyal alan yapma projemiz var; ancak önümüzdeki kamulaştırma engelinin kalkması lazım. Geçtiğimiz günlerde Water Garden’a gidip gezdim. Bahsettiğim alanda uygulayabilirsek muhteşem olur.”

STAT İSİM HAKKI VE EMLAK PROJESİ

Başkan Ay stat isim hakkı ve emlak projesi içinde şöyle konuştu. “Bu iki gelir kaynağı için çok yoğun çalışıyoruz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Çok detay vermek istemiyorum; ancak gerçekleştiği takdirde şampiyonluktaki gibi katkı getirecek ve borçlarımız sıfırlanacak.”

BURSASTORE

Başkan Ali Ay açıklamalarının devamında Bursastore ile ilgili olarak şöyle dedi “Gelir kaynaklarımızdan biri de Bursastore; ama yetersiz. Bizim bir yılda kazanamadığımız parayı, İstanbul kulüpleri bir maçta elde ediyor. Bunu Beşiktaş maçında bizzat gördüm. Bu yüzden geçtiğimiz dönemlerde Fenerium’da görev yapmış bir isimden danışmanlık almayı planladım. Doğru koleksiyonlar çalışmak gerekiyor. İlk görüşmeyi yaptık. Bursastore’de yeni bir yapılanma gerektiğinin farkındayız.”

33 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Sadece 16 yorumuna yanıt olarak

   Siz ne biçim adamsınız anlamadım. Bu adamı nasıl takdir edersiniz. Cebinden verdiklerini akmayacak mı sanki. Bu sene de küme düşmemeye oynar bu takım. Küme düşsün daha diyenler de asıl o zaman iflası görürler. Bir an önce özümüze dönmeliyiz. Haa birde inşallah çok güçlü bir başkan gelir de bizi bu beş para etmez iğrenç stadtan da kurtarır

   4
   37
   1. @Parayokaliay yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim adam bağış yaptık diyor. Sen cuma namazı çıkışında yardım için verdiğin parayı geri mi alıyorsun da Ali Ay için o verdiklerini almayacak mı diyorsun? Bizim özümüz hiçkimsenin provokatif yorumlar yapmadığı, birliğin ve beraberliğin sağlanmış olduğu bir taraftar topluluğudur. Ne zaman İbrahim Yazıcı vefat etti, senin gibiler ortaya çıkmaya başladı ve taraftar profili bozuldu. Şu beş para etmez dediğin iğrenç stat dediğin şey çocuk oyuncağı değil; yerini, getirisini birçok kişi beğenmiyor ama yapılması için birsürü masrafa ihaleye vs. giriliyor. Ali Ay’ın beğenmediğim tarafları tabiî ki var ama adam en azından takım için olumlu bir şeyler yapma gayreti içerisinde..ve bana kalırsa burada eleştirilecek ilk kişi Ali Ay değil Bursa’ya ve Bursaspor’a en büyük kazığı atan Recep Altepe’dir.

    6
    2
  2. @Sadece 16 yorumuna yanıt olarak

   evet herkes başkana konuşuyor ama kimse de ”benim bu kulüp için yapacağım bir şey var mı?” diye sormuyor.
   kardeşlerim, o stat fullenmeden sermaye için BETON YIĞININDAN ! başka bir şey ifade etmez.
   başkan kim Allahaşkına. bugün var, yarın yok. bu kulübün gerçek sahibi, taraftar olarak biz değilmiyiz? o halde neden her şeyi başkana, siyasetçiye, iş adamlarına bırakıyoruz?
   şimdi avrupa da dahil canlı yayınlan bir ligde, 15 günde bir, 15 lira verip maça gitsek, orasını doldurup şölen alanına çevirsek yemin ediyorum, o sermaye, o stadın, başta isim hakkı olmak üzere cafesini, büfesini, otoparkını, restoranını, reklam alanlarını, locasını, kapısını, bacasını, camını, çerçevesini, kafasını ! ledini kiralamak için kolumuzu koparır.
   nasıl oluyor da bu kadar basit ve kolay gerçekeşebilecek şeyleri düşünüp hayata geçiremiyoruz şaşırıyorum…

   34
   5
  3. @Sadece 16 yorumuna yanıt olarak

   Aferin Sadece 16. Bursaspor’u seven ve kafası biraz çalışan her Bursasporlunun mevcut yönetime destek olması lazım. En azından eleştirmeyerek.

   68
   10
   1. @1963 yorumuna yanıt olarak

    Kafası biraz çalışan her bursasporlu bu yönetimin boş ve işe yaramaz bir yönetim olduğunu görmeli mecburiyetten kongreye kadar desteklemeli kongrede de hemen defetmeli ve kurtulmalıdır ayrıca siyasileri bursasporun yanına yaklaştırmamalıdır

    5
    37
    1. @ismail yorumuna yanıt olarak

     Senin kafan çok çalışıyor belli ki böyle bir haberden böyle bir sonuç çıkarmışsın. Adam gitsin de küme mi düşelim yani? Bunu mu istiyorsun?

     5
     4
   2. @1963 yorumuna yanıt olarak

    Destek konusuna katılmakla beraber eleştiri konusuna katılmadığımı ifade etmek isterim. Elbette eleştireceğiz fakat yapıcı olarak, çözüm önerilerini ortaya koyarak, kulübümüzün çıkarlarını düşünerek ve en önemlisi saygı duyarak.

    42
    3
 1. Mali durumun düzeltilmesi adına gösterdiğiniz bireysel çaba için sizi takdir ve tebrik etmemek mümkün değil. İnşallah dediğiniz projeler gerçekleşir ve kulübümüz bu sarmaldan bir an evvel kurtulur.

  53
  3
 2. Ne olursa olsun bu adam kadar iş bilmez, sürekli ağlayan bir başkan görmedim. ulan biz battıysak bu antalya, kayseri, akhisar, konya, karabük, alanya, sivas, malatya vb. ölmesi lazım. Bunların taraftarı bile yok. Sen Cengiz gibi, Çağlar gibi futbolcu çıkaramazsan, çıkarmaya çalışmazsan zaten batarsın. Sen twumasi, adengbero gibi adamları alıp parlatmaz 30 yaşındaki Ekoko’ya 1,1 milyon euro verirsen batarsın. Sen 30 yaşındaki Stancu’ya bonservis verirsen, Castro gibi bonservissiz adamı almayıp Badu’ya dünya kadar kiralama ücreti verirsen batarsın, Bilal, Furkan, Sercan, Merter gibi bitik adamlara 3 er yıllık sözleşme yaparsan batarsın, asgari ücretlileri işten çıkarıp Paçacı, Gerçeksi, Gedik gibi adamlara dünyaları verirsen altlarına da mercedes verirsen batarsın. Timur Noyan stad isim hakkını SİNPAŞ’a verecekti, göğüs reklamı OPEL almıştı, ama abiniz Maltepe önce Erkan’ı, sonra Recep’i, sonra seni başkan yaptı, ne bir stadı satabildiniz, ne vizyon bıraktınız. Lütfen artık çek git. Kimse bu ağlak adama acıyıp da kanmasın, bu işbilmez adamın teki, yönetim kurulu bile kurmayı beceremedi.

  16
  27
  1. @mithat yorumuna yanıt olarak

   Timur Noyan “Kimse bize kredi vermiyor” diye ağlanarak başkan adaylığından çekilmemiş miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum. Eğer Bursaspor’u düşünen biri olsaydı OPEL ile anlaşmanın yine yapılmasını sağlar, gönlümüzde yerini alırdı. Bir sonraki seçimde eninde sonunda seçilirdi.
   O bahsettiğin takımların kendi takımlarına zarar veren taraftarları da yok ona bakarsan. Saydığına benzer transferleri bütün takımlar yapıyor, ama daha sahaya çıkmadan futbolcuyu çöp hale getiriyoruz. Olcan Adın Galatasaray’dan ayrılırken bize geleceği haberleri dönüyorken futboldan çok anlayan(!) taraftarımız “GS’nin çöpünü mü alacağız?” diye veryansın etti. Adamın tek başına kazandırdığı puanlarla Akhisar bizden daha yukarıda bitirdi ligi. Aynı durum Kayseri’deki Güray için geçerli. Onun için de “Çöp” tabiri kullanıldı. Sezon başında da “Neden almadın?” diye hesap soruldu. Emin olun geçen sene yapılan o transferleri başka takım yapmış olsaydı, çok daha farklı yerlerde olurdu, ancak bizim taraftarımızda şampiyonluk sonrası oluşan hava artık takımı bozar hale geldi.
   Bu sene bile Le Guen’e iki haftada oklar döndü. “Le Güven” denirken, “İstifa etsin, gitsin” sözlerine evrildi. Bu mantalite ile kimse bir yere varamaz.
   Ne olursa olsun kongreye kadar takıma destek vermek bizim boynumuzun borcu, Bursasporlular olarak. Kongrede kim aday çıkıyorsa ona göre değerlendirilip destek verilir.

   22
   5
 3. Şu zamana kadar duyduğum en anlamlı açıklama.Umarım 2 gün sonra tam tersi şeklinde açıklamalarda bulunmaz.Tam destek verilecek türden geleceğe dair güzel söylemler, inşAllah eyleme de geçer.Bol şanslar..

  10
  3
 4. Renkdaşlarım,

  Bursamızın marka değerini artırmak adına bir önerim var. Bu sene Tofaş gerçekten eski günlerindeki gibi dinamik ve sürprizlere imza atabilecek bir kadro kurdu. Formalarının arkasında “Bursa” yazıyor ve Eurocup’ta mücadele ediyorlar. Bu da ne demek? Şehrimizin ismini Avrupa’da duyurabilme fırsatı demek. Stad reklamları ve sponsorluklar için bir fırsat yaratabiliriz demek. O nedenle site yönetiminden de bu konuda hassasiyet bekliyorum. Taraftarımız yıllardır futbolda, 3 yıldır da basketbolda gösterdiği o etkiyi Tofaş maçlarına giderek göstersin. Tofaşla beraber Bursa, Bursa’yla beraber Bursaspor tanınsın ve büyüsün.

  7
  14
  1. @alperc yorumuna yanıt olarak

   Tofaş bizim için yıllar önce alt lige düşme kararı aldığında bitmiştir. Hevesimizi kursağımızda bırakan takımın bu sayfalarda ve şehirde işi yok. Gitsinler Istanbul’a yerleşsinler…

   20
   4
   1. @frente crocodile yorumuna yanıt olarak

    Dostum ortada win win durumu var. Sadece Tofaşın hayrına iş yapalım demiyorum elbette. Böyle yaparsak, iflas ettiğimizde kaldıracak adam bulamayız. Şehrin marka değerini de artıramayız

    1
    6
 5. planlar güzel ama uygulamaya geçmiyor bizim stadın çevresi çok kötü yere beton dökülmüş araları yeşile boyanmış böyle bir çevre düzenlemesi olamaz stat çok güzel potansiyeli de var ama belediyenin saçma sapan yamaları yüzünden berbat bir hal aldı keşke mali gücümüz olsa da şu belediyenin yamalarından stadı kurtarabilsek

  6
  4
 6. çok komik gerçekten adam şurda iki sallıyor batıyorduk diye herkeste büyük başkan numarası başlıyor Bursaspor öyle kolay batmaz mali durumun böyle olmasındaki en büyük neden yönetimin beceriksiz olması geçen sene transfer rezaletini bu yönetim yapmadı mı takımı küme düşüren bunlar değil miydi sportif başarı olmazsa batarsın sponsor bulmayı beceremezsen batarsın saçma sapan transfer yaparsan batarsın gelelim bu seneye nasıl olduysa düzgün bir antrenörle anlaştılar transferi ite kaka ve eksik yaptılar takım yetersiz bu açık şekilde ortada almayı beceremedikleri adamlar da ortada birde üstüne elimizde patlayan hiçbir adamı gönderemedik bu da yönetim beceriksizliği dik duruş falan zaten yok söylenen yalanlar ve yapılmayanlar ortada bunlara rağmen büyük başkan oluyorsa söylenecek birşey yok bu kafayla bir halt olmaz

  4
  9
 7. Bence başkan çok farklı şeyler konuşuyor ve bu adama yüklenmekte yersiz ben mesela şöyle bir şey düşünüyorum Bursaspor kulübü taraftar fonu kursa 3 milyon Bursa nüfusu diyelim ki bunun 1 milyonu Bursaspor taraftarı ve gönüldaşları kişi başına aylık 1 tl fona yatırsa bu kimseyi etkilemez ama Bursaspor’a aylık 1 milyon tl gelir elde eder sizce böyle bir açılım yapılsa destek verir misiniz?

  3
  5
 8. AH BASKAN AH BU INSANLAR HER NE KONU DA OLSU N OLAYA KÖTÜ TARA FINDAN BAKI YOR LAR EN BÜYÜK SAMPIYON BURSASPOR VE SEN SANA BASINDINDAN BERI INANIYOR UM SAYGILARIMLA

  3
  6
 9. Bu adam gibi kaç tanesi cebinden bu kadar katkı yaptı. Yanlışları var ama bence 10 numara Bursa Sporlu.Gidince yerine kim gelecek .

  3
  7
 10. Artık ağlayan, mızmızlanan, sürekli negatif şekilde konuşan bir BAŞKAN istemiyoruz, Başkan dediğin bahanelere sığınmıcak, gittiği görüştüğü işadamlarının yanında ezilip büzülmücek, 3 büyütülmüşleri destekleseler bile ikna edip ekmek yediği şehre de destek vermesini sağlayacak, 180-200 MİLYON TL’lik bir pasta olan stadyum kompleksi ve çevresinin tüm eksiklerini giderip kullanılabilir bir marka stadyum şekline dönüştürecek, lig de İLK 5 oynayacak kalitede takım kurup tüm şehrin ilgisini çekecek bir BAŞKAN ADAYI arıyoruz, yook muduur şu 3 MİLYONLUK şehrimde, ilgililerin CV’lerini Ali Dedemize göndermesini rica ediyorum

  2
  5
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim adam kendi cebinden bağış yapıyor takıma. Takım yılda 60-70 milyon açık veriyor diyor adam. Sen de diyorsun ağlanan sızlanan başkan istemiyoruz. Hiç okumuyor musunuz bir habere yorum yapmadan önce o haberi? Takımın kendisinden önceki sadece iki yönetim yüzünden 270 milyon tl borcu var, artı bunun faizi var, kolay mı böyle bir açığı kapatmak? Ha bir de şunu ekleyeyim son olarak: yöneticilerin eksiklerini arayıp onları eleştirip duracağımıza kendimizi eleştirip düzeltmek daha doğru olur diye düşünüyorum.

   4
   2
   1. @PMB_10 yorumuna yanıt olarak

    Kendisi Erkan Körüstan yönetiminin 2. başkanı, hatırlatayım, o borçta çok büyük payı var. Ayrıca bağış yapmıyor euro üzerinden borç veriyor, tüzükte TL verip TL alması yazdığı halde, suç işliyor yani. Lütfen dürüst olalım, milleti salak yerine koymayın.

 11. Maalesef kulübü batağa sürükledi.
  Elde kadro yok .
  Verdiği tüm paralar borç olarak haneye eklendi.
  Geçen yıl düşmedik ama bu yıl düşürme adayı olarak görüyorum . Nedeni ise futbolcuların paralarını ödeyemez hale geldi. kadronun en önemli isimleri yabancı ve paralarını alamadıkları zaman ne olur düşünün !.
  yönetimi olmayan Bursasporumuzu Allah korusun diyorum .

  Lay lay zamanı hiç değil beyler. Geleceği görün günü bypass etmeye çalışıyor.

  2
  2
 12. Sayın başkanım Bursaspor’un içinde bulunduğu vaziyyeti çok güzel özetlemişsiniz ama şunu ifade etmeliyim ki sponsor bulma ve proje konularındaki hamleleriniz son derece yetersiz. Konyaspor THY ile sponsorluk anlaşması yaparken, efendim Trabzonspor QNB bankası ile anlaşırken biz niye Minareliçavuş tesislerinin hemen yanında bulunan Warmhaus şirketi ile anlaşıyoruz? Bu bir, ikincisi, Bursastore’dan bahsetmişsiniz, Bursastore’da çalışan personel profili siz geldiğinizden beri inanılmaz derecede bozuldu, eski Atatürk stadının yanındaki şubede 20 yıl boyunca çalışan bayan (ismini vermeyeceğim bilenler bilir) sizin yüzünüzden işinden çıktı. Üçüncüsü, yeni stadın içi hâlen bomboş durumda, bunun için neden bir şey yapılmıyor? Ve dördüncüsü, timsahın kafasındaki LED ekran olayı: mâlumumuz timsahın başı şehrin en işlek ana arterlerinden birine bakıyor. O LED ekran şayet tamamlanırsa o yolu kullanan bunca sürücü yola mı bakacak yoksa önüne mi bakacak o da ayrı bir soru işareti. Benim naçizane önerim oraya bir LED ekrandan ziyade sürücülerin gözünü almayacak uygun bir mekanizmanın (ör. üzerinde Bursaspor arması bulunan ve göz almayan bir cam) yapılması. Velhasılı Bursaspor taraftarları olarak sizden birtakım vaatlerinizi artık icraate dökmenizi istiyoruz.

 13. Iyi guzel de Bursastore de bir orjinal forma almak için bile 10 kez gidip geliyoruz o beden yok bu beden yok katkı tabii ki az olacak.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı