Aytaç’ın yerine Shehu…

Teknik direktör Samet Aybaba'nın Aytaç Kara'nın boşluğunu hastalığını tam olarak atlatan ve son haftalarda yedek soyunan Abdullahi Shehu'yu sahaya sürerek dolduracağı belirtildi.

Shehu bu sezon yakalandığı hastalığı atlatmak için ağır bir tedaviyi geride bırakmıştı.

Nijeryalı futbolcu, ligin ilk yarısında Ankaragücü ile oynanılan maçta 90 dakika sahada kalmış, son iki haftadaki Kayserispor ve Beşiktaş maçlarında da toplam 48 dakika görev yapmıştı. Samet Aybaba sağlık ekibi ve yardımcılarına Shehu‘nun Çaykur Rizespor ile oynanılacak maça kadar 90 dakikayı çıkarabilecek düzeye getirilmesi talimatını verdi.

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Başkan tarihimizin en kötü ilk üç başkanı,kadro kalitesi tarhimizin ilk üç kadrosu lakin biz Bursasporluyuz biz Bursa da yaşıyoruz başkan da gider,futbolcu da biz ise her zaman olduğu gibi o stadyumdayız bıraklım başkanı da ,futbolcuların yetersiz olşunu da yanlışları da herşeyi bir kenara bırakalım eğer ki taraftar dernekleri gerçekten adı gibi ise Rize maçında o stadyum 35 bin taraftar olur ğere ki bizler akıllı taraftar isek başakan ile futbolcu ile hoca ile uğraşmayıp sevdamıza takımıza sahip çıkarı o maçı bizler alırız bu hafta ki maçta hani hep eleştiriyoruz ya herşeyi bakalım sen ben biz nasılız hani tirbün abileri ,dernekleri,oluşumları her türlü eleştiriyoruz ya bakalım biz ne kadarız yok öyle sanal Bursasporlu olmak bu hafta ki maçın önemini anlamayan akıllı Bursaspor lu değildir bakın arkadaşlar ben bu AA yüzünden kongre üyeliğinde istifa ettim,35 yıldır kombine alırım almadım ama bu hafta Rize maçına gitmeliyiz bazı akıl yoksunları düşelim diyor gerçek ,sakin ,akıllı Bursaspor taraftarı böyle lafları şaka olsun diye dahi söylemez .
  Bu arada maçta kına gecesi gibi kendin çal kendin oyna tezurahatları ile olmaz ve kendi futbolcuna asla moral bozacak tepki gösterme ya sezonun en kritik maçı beyler uyanın sosyal medya dan herkes başkan,herkes hoca,herkes futbolcu lütfen bu hafta maça hazırlanalım bu hafta Bursaspor sevdamız için görmeyelim başkanı zaten ben artık onu yok sayıyorum siz de öyle yapın kırkyalan kaçıp giden R den ne farkı var zaten son 3 lüyüde o getirmedi mi herneyse boşverelim bunları biz bu hafta ki maça odaklanalım herkes maça ,arkadaşına ,akrabana,komşuna söyle bu hafta maça hadi diyelim kendin gelmen yetmez çek kolundan gelsin

  37
  1
  1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

   Hepsine katılıyorum ancak AA yüzünden kongre üyeliğinin bırakılmasına katılıyorum. Kulübe üye olmazsak daha iyi yönetimleri nasıl seçebiliriz? Sonra sadece 1060’a kızar dururuz. Durumu olan tüm taraftar mutlaka kulübe üye olmalıdır. Güncel üye sayımız sanırım 4000 civarında bu bize yakışmıyor

 2. Shehu’dan ne bekliyoruz. 6 numara pozisyonunda iyi bir kesici olarak her zaman iş yapar. Badji ve Aytaç’ta öyle. Yanlarına Ramazan’ı koy ligin en iyi 6 no rotasyonlarından biri bizde. Ama 8 numara bir türlü oynayanlardan verim alamıyoruz. 10 numara unutun gitsin. Sonra zaten vasat özellikleri olan kanat ve forvet oyuncularına kızıyoruz. Bu adamlara kim pozisyon hazırlayacak, Shehu’mu? Maalesef Aybaba’nın kadro planlaması da iyi olmadı. Artık tek çare savaşarak kazanmaya çalışmak, ne kadar olursa

  11
 3. Eski teksaslı rumuzlu yazan arkadaşım ağzına sağlık.GÜN BİR VE BERABER PATİNAJ YAPIP,GERİYE KAÇAN ARABAYI İLERİYE İTME GÜNÜDÜR.
  HEPİMİZ DESTEK AMMA TAM DESTEK VERELİM.
  YÖNETİME,TEKNİK EKİP VE OYUNCULARA SON MAÇTAN SONRA HER TÜRLÜ ELEŞTİRİYİ YAPALIM.
  ,Bir ve beraber olursak, puan değerinde olan maçlarıda aldığımızda inşaallah sezonu kapatır gelecek içinde AA’yı iadesiz taahhütlü postalarız.

 4. Shehu’nun asıl pozisyonu sağbektir. Oyun disiplini yüksek ve savunma yönü kuvvetli olduğu için defansın önünde de oynar ancak mevcut formu ile ne Aytaç’ın yerini doldurabilir ne de 90 dakikayı tamamlayabilir. Tunay ve Atanasov’dan ofansif katkı alamazsak işimiz Lima’nın bireysel becerisine kaldı. Bataryamızın şarjı hızla tükeniyor.

  5
  1
 5. Eldeki değerlendiremediğimiz, şans vermediğimiz oyuncuları sanki yeni transfermiş gibi sahaya sürme vakti geldi bana göre.Özellikle bu maç özelinde badjinin yanında Alper Ademoğlu ve Atanasov ikilisine şans vermesi gerekir Samet hocanın.

 6. Transfer yapamayacağımıza göre bu zamana kadar değerlendiremediğimiz,oynatmadığımız oyuncuları yeni bir transfermiş gibi sahaya sürme zamanı geldi diye düşünüyorum bu hafta atanasov

 7. Artık bu takım temizlenmeli sezon sonunda:
  SANTİAGO VERGİNİ, AURELİAN CHEDJOU, IASMİN LATOVLEVİCİ, ONUR ATASAYAR,
  HENRİ SAİVET, FURKAN SOYALP, ABDULAHİ SHEHU, ALLANO LİMA, JANİ ATANASOV,
  JİRES KEMBO, TUNAY TORUN, YUSUF ERDOĞAN, DİAFRA SAKHO, UMUT NAYİR, BOGDAN STANCU,
  BOBAN JOVİC, ALPER ADEMOĞLU bu isimlerle sezon sonunda gerek maddi gerekse sözleşme bazlı olarak
  Tüm ilişkiler sona ermeli, maksimum 7-8 kaliteli yabancının olacağı yepyeni bir takım kurulmalı,
  8 ALTYAPI PATENTLİ OYUNCU, 8 YERLİ TECRÜBELİ, 8 YABANCI KALİTELİ DENGESİ ile daha iyi işler yapılabilir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu