Aynı tas aynı hamam!

Bursa.com Spor Müdürü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Görülüyor ki ve tahmin ettiğimiz gibi maalesef Bursaspor’da değişen bir şey yok.

Eleştiriye erken başlamak istemiyordum; ama Başkan Ali Ay’ın İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde ki basın toplantısındaki açıklamaları açıkça gösterdi ki, bu dönem de geride bırakılan iki seneden çok farklı olmayacak.

Çünkü söylenen somut hiçbir şey yok.

Son iki yılda duyduğumuz şeyleri yine duyduk.

“Bursaspor hepimizin, birlikte başarmamız lazım, kaynak bulmalıyız, Belediye başkanımız ve Valimizle görüşüp destek alacağız, stadın ismini satarsak bu Bursaspor’un kurtuluşu olacak” gibi cümleler döküldü yine Başkan’ın ağzından.

Gerçekten bunları duymaktan fenalık geldi artık.

İnsanlar icraat bekliyor artık icraat. Gerçi pek çok kişi de umudunu kaybetti, herhangi bir olumlu icraat beklemiyor ya o da ayrı bir gerçek.

Başkan’ın gündemdeki diğer konulardaki açıklamaları da tabir-i caizse bomboştu.

Samet Aybaba’nın ücreti ile ilgili sözleri de buna iyi bir örnektir.

Hatta yorgunluktan olsa gerek birkaç gün önce söylediği şeyleri bile unuttuğuna şahit olduk.

Ali Başkan devam ediyor; ama yönetiminde önemli değişiklikler oldu.

Birçok taze kan görev aldı.

Bu durumda ister istemez bir farklılık bir sinerji bekliyor camia.

Ama nerde! Görülüyor ki aynı tas aynı hamam devam ediliyor.

Yeni katılanlara imkân mı verilmiyor, yoksa onlar da ortama uyum sağladı bilemiyoruz.

En basitinden personel maaşları bile eskiden olduğu gibi ödenemiyor.

Başkan Ay’ın yönetimine alacağı kişilerden maddi katkı talep ettiğini biliyoruz.

Dün bu konu soruldu kendisine O da “Yönetici arkadaşlarım beklediğim katkıyı vermediler” dedi.

İyi de para vermeyeceklerse neden girdiler yönetime?

Bizler ve bu yazıyı okuyan birçok Bursasporlu çok daha gönülden ve verimli çalışabileceğimiz halde, cebimizden maddi katkı sağlayamayacağımız için yönetimlere girme çabası göstermiyoruz.

Çünkü oraya girdiysen ‘gerektiğinde’ elini cebine atacaksın, atmıyorsan kusura bakma orada işin yok.

Ha, Bursaspor’a katkı sağlayacak önemli projelerin vardır o zaman tamam; Eee o da yok.

O zaman da tribünlerin o nükteli tezahüratında olduğu gibi “Sorması ayıptır neden geldiniz?” derler adama.

Personel maaşlarından bahsettik.

Bari gelir gelmez onu halletseydiniz.

Daha göreve yeni gelmişken bu kadar bir miktarı bile toplayamıyorsanız, bu iş üç sene nasıl sürecek?

Ben söyleyeyim kamuoyunun büyük çoğunluğundaki düşündüğü gibi sürmeyecek.

Daha baştan böyle başlanırsa süremez zaten.

Başkanı göreve devam etmesi için ikna eden ağır abiler de her zaman olduğu gibi kenara çekildiler. 

Tahmin ettiğimiz gibi destek falan verecekleri yok.

Daha vahimi sportif alan.

Sportif direktör konusu zaten ele yüze bulaştırıldı. 

Öte yandan bu takımı iki senedir ligde tutan iki isimden biri Pablo ülkesine döndü, diğeri Harun ise teklif gelse hemen satılacak; ama yerlerine gelecek ve o seviyede katkı sağlayacak oyuncu bulunabilecek mi soru işareti. Aslında soru işareti bile değil.

Açıkçası çok zor. 

Dolayısıyla transfer edilecek her ismin isabetli olması şart.

Başkan ve yönetimi acilen silkinip doğru adımları atmaya başlamalı.

Bakın bu işin şakası yok. Bu sefer cidden düşeriz.

 

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Bülent yorumuna yanıt olarak

   Kendi düşen ağlamaz. Rakip adaylar birleşseydi, bu adam olamazdı başkan. Problemi sadece Ali Ay’da aramayın, adam %30 oy ile başkan oldu. Geri kalan %70 saf gibi bölündü. Oyları boşa gitti.

   5
   8
  2. @Bülent yorumuna yanıt olarak

   ”aynı tas, aynı hamam!” çok doğru…
   ancak bu sadece yönetim için değil, medya ve taraftar içinde geçerli..!

   ”bakın bu işin şakası yok. bu sefer gerçekten düşeriz!”
   düşermiyiz?!. ne düşmesi? senin haberin yok herhalde sevgili yazar?
   gönüllerde ve zihinlerde zaten düştük..! bir alt ligde oynamak için BEYİN ÖLÜMÜNÜ! bekliyoruz sadece. o da büyük ihtimalle bu sezon sonu…

   emeği geçen, YÖNETİM! TARAFTAR! ve MEDYAMIZA! sonsuz teşekkürler !!!

   zavallı bursasporum. ne büyük çilen varmış…

   14
 1. Tarık kardeşim güzel yazı ama bizden başka okuyan ve dikkate alan yok yani yönetim ve başkan dediğin gibi aynı tas aynı hamam
  Kongrede oyumu kullanicam sıradayım yanımdaki adam beni ali ay için ikna etmeye çalışıyor. Istikrar diyor devam etsinler ..
  Gülüyorsun yani

  33
 2. Zamaninda cebinde 5-10tl olmayanlar simdi amigo olmuş haftasonlari madoda takiliyor altinda arabasida var ohh ne guzeel biz tribun olarakda bittik yonetime bosa kızmayin 🙂

  24
 3. Bu adamı bile bile arenaya süren akıl hocaları,ya bu taşın altına elini sokarlar,Yada, Bursaspor’u daha fazla rezil etmeden,istifa et Ali Ay sıkıntılı,bir sezon daha Rezil bir Bursaspor’u izlemek istemiyorum. Kongrede ikinci seçilen başkan adaylarına transferde çalışma şansı kalsın. Bi git artık duş yakamizdan.Yaptiğın konuşmalar bile itici geliyor artik.İnsanin parası ile rezil olması böyle birşey olsa gerek. Sen sayın Valimizi,Belediye başkanımızı para toplamak için değilde,ikinci olan başkan adayına hakkını iade etmek için git. Yoksa yolun sonu hoş değil. Benden söylemesi……..-???????

  18
 4. evine çoluk çocuğuna para götüremeyen bayram öncesi çoluğuna çoçuğuna birşey alamayan mahçup olan bu insanların vebali sadece ali ay ve yönetimin değil bütün bunlara rağmen onlara oy veren 1060 kişinin üzerindedir keşke ali ayı eliştirenlere kongrede yaptıkları efelikleri bursaporu bu hale sokan kişilere de gösterebilseler o efeler .

 5. Ben 2 senedir en çok duyduğum olay benzinlik arazisi başka birşey duymadım.Şimdide stad ismi erelde 3 sene boyunca bunu konuşur yeter artık onu seçen çorbacı kongre üyeleri Ali Ay kümeye düşürdüğünde bu takımı vicdan azabı duymayacakmısınız sizler canımızdan çok sevdiğimiz Bursaspor a iyilik değil yıllarını almakla beraber kötülük ettiniz.Şimdi Bursaspor hem mali açıdan hem de sportif başarısızlıkta kimse azını açmasın 3 sene boyunca Ali Ayı seçen siz Bursaspor düşmanları…İstanbul taraftarlarını nasıl sevindireceksiniz Bursaspor u küme düşürerek mi?.Bursaspor un sahibi bizler taraftar sizler kaybedeksiniz.Bursaspor taraftarları kimleri gönderdik hafızanızı yoklayın.Bursaspor BURSASPORLULARINDIR…Ayrıca Levent Kızıllada bir sözüm var sen git fenerbahçe basket maçlarına sen Bursaspora başkan yönetici olamazsın artık sen git Ali koçun yönetimine, Bursaspordan sponsorluklarınıda çek. senin gibilerine ihtiyacımız yok bizim senin işte Bursaspor başkanlığında sana neden tepkiler vardı İstanbul tarafına baktığın için; Kimse bir İbrahim Yazıcı olamaz kimseye taviz vermezdi Değil İstanbul tarafına Bursa daki büyük şehir belediye başkanını bile yaklaştırmıyordu siyaseti bile…Bursaspor geçmişiyle özüyle yaşanmışlıklarıyla birliktelikle başarılı olur…Siyaset, belediye başkanı, valisi,emniyet müdürü Bursaspor un içine çok girdi.Bursaspor profesyonel anlayıştaki insanlarla yönetilir, belediyeyle,valiyle,emniyetle,futbolu bilmeyenlerle yönetilmez.Bursaspor herkesin oyuncağı olmuş.Bursaspor kendi ayakları üzerinde duran kimseye muhtaç olmamalı.Şampiyonluktan daha önemlidir..

  8
  1
 6. Kendi menfaatini ülkesinin takımının önüne koyanlar ile dolu şehirimizde ülkemizde malesef. Erkan körüstanı da Recep bölükbaşını da Ali ay’ı da seçen üyeler aynı siyası bağlantılı üyeler ve hepinizin bildiği taraftar grubu ! Daha da kötü olmadan bir anca önce hareket geçmeliyiz yarın çok olur. Enkazı bizim üstümüzde kalır yine biz kaldırmaya çalışırız. Onlar kaçar gider…

  8
  1
 7. Peronel maaşlarını bile aylardır ödemiyon. Ah alıyon. Beddua alıyon. Nah kazanırsın sen maç falan. İlk iç saha maçında şenlik var. Dur bak sen.

 8. Ali Ay , sen futbolu sacede televizyondan izlemelisin. Yönetiminle beraber. Madem çözüm yolları bulamıyorsun neden tekrar Başkan oldun. Allahım günahımız çok diye bu belayı bize gönderdi eminim…

 9. Ali ayak olmayacağını göremeyenler var oy verenlerle yazıklar olsun kulüpte para yok ali para iştiyak en az 3 4 yönetici kaçacak ilgaz çınar ve sametle devam edip futbolcular geçen sene
  Antrenmana çıkmadılar bu sene maça çıkmayız herkese bizi rezil edecekler
  Küfürlerle dayanamayan b askanda
  Kongre deyip gidecek
  Kardeşi kardeşe düşman etmeden
  Toplayın bavulu
  S….. gidin

 10. BİR TEKLİFİM VAR;
  1-BURSASPOR’un bünyesinde ÇALIŞAN,MAAŞI DIŞINDA GELİRİ OLMAYAN(Maaşı maksimum 5000.tl)personele dağıtılmak üzere bir kampanya yapalım.
  2-BURSASPOR’a altyapı dışından hangi futbolcu ne zaman transfer edildi ise o oyuncuların borcunu da o dönemin yöneticileri ödesinler.

 11. Arkadaşlar boşuna yazıp çizip kızıyoruz istanbul takımları semt takımı biz koskoca bir vilayetiz ama boş lafta Başkan adayları çıkıp konuştular adam gibi birinin etrafında toplanıp güç birliği yapılsaydı şimdi bunlar değil alınan oyuncular ve hazırlıklar ve hazırlık maçları konuşuluyordu. Her başkan adayı yok 50 milyon euro yok kendimizden kaynaklı 90 milyon euro sponsorluk anlamında da 40-50 milyon euro gibi rakamlar telaffuz edildi bir kişinin etrafında birleşip bütün olsalardı kulübün borcu bile kalmaz kaliteli 5 tane transfer ve takıma yerli iyi oyuncuları alıp her sene kafaya oynardık ama ne desek maalesef boş hayırlı bir sezon geçiririz çok sıkıntılı geçeceği belli

 12. şehirde hep böyle calışma örnekleri oldu tofaş şampiyon oldu kapatılar filament voleybolda şampiyon oldu kapatılar bursaspor şampiyon oldu gömülmek üzere adam işsiz kalmış statan az toprak kalmış şampiyonluk eseri gururla orada gelecek nesilere yavrum bak burada şampiyon oldu bursaspor deyemiyecek druma sokuluyoruz onun yerine bak olum burası kıratağne gel piskivi yiyelim ancak deyebiliriz

  2
  1
 13. Oy veren çok sevgili taraftar gruplarına selam olsun yazıklar olsun resmen bursasporu sattınız neymiş efendim cebinden para veriyomuş vermeain kardeşim cebinden kazıklanmasın işi bilen adamlarla çalışsın bildiğim tek şey harbiden taraftarı satın aldıya helal olsun bu senede aynı geçer yada allah korusun küme düşersek bu adama oy verenler bir daha bursasporluyuz diye stada gelmesinler.

 14. Bu gece otobüs terminaline misafirimi karşılamaya gittim.STADIN TÜM IŞIKLARI AÇIK.
  Yeni yönetim parasız değildir.PARASI OLMAYAN GECE IŞIKLARI NEDEN YAKAR.

  Az sabret başkan elektriklerimiz kesilirse yönetim para vermiyor dediğine inanıcam.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu