Aykut Akgün’den sitemli veda

Bursaspor Kulübü'nün sözleşmesini feshettiği Aykut Akgün sosyal medya hesabından bir veda mesajı paylaştı.

Aykut’un veda mesajı şöyle;

Değerli BÜYÜK BURSASPOR taraftarı;

Bugün iki buçuk senenin ardından veda etme zamanı. İki buçuk sene içerisinde Bursaspor Kulübü ile iyi kötü günlerimiz oldu ama hiçbir zaman bu arma için çalışmaktan ve emek vermekten vazgeçmedim. Geçen sene kulüpçe yaşadığımız zor şartlara rağmen Bursasporumuzu ayakta tutmaya hepimiz gayret ettik ve nitekim başardık.

Kulüp yönetiminin “Artık kadroda gençleştirmeye gideceğiz, söylemi doğrultusunda yollarımızı ayırmak için masaya oturduğumuzda yönetimin talebine ve isteğine saygı göstererek çok kısa sürede masadan el sıkışarak, karşılıklı anlaşarak kalktık. Ama ne yazık ki kulüp yönetimi 4 gün sonra beni arayıp çeşitli bahaneler öne sürerek yapılan anlaşmayı bozdular ve benden farklı talepleri oldu, ben ise saygımdan ötürü o talepleri de kabul ettim ama bu yapılan koskoca BURSASPOR‘un şu anki yönetimine yakışmadı. Zira masadan el sıkışarak kalkmıştık o gün.

Sözleşmeyi feshe gittiğimde kulüp başkanına ve diğer iki yöneticiye, bu yapılanların doğru olup olmadığını sorduğumda ise karşı taraftan herhangi bir yanıt alamadım ve sadece bakakaldılar. Yaşamış olduğum bu olaydan sonra, aslında bu sene bir şeylerin neden yolunda gitmediğini bir kez daha anlamış oldum. Her mağlubiyet sonrası ortalıkta günah keçisi veya suçlu arayacaklarına keşke kendilerini hesaba çekseler.

Son olarak ise, bütün bu yaşananlara rağmen Bursaspor taraftarına, hocalarıma ve bütün kulüp çalışanlara çok çok teşekkür ettiğimi iletmek istiyorum. Temennim inşallah Bursaspor‘un en kısa zamanda hak ettiği yerde bulunmasıdır.

Saygılarımla,

Aykut Akgün

44 Yorum Onay bekleyen 2 yorum var

  1. @Mavi yorumuna yanıt olarak

   Taraftarımıza çok üzülüyorum. Çok cahiller ne futboldan anlarlar ne empati yapmasını bilirler ne eleştirmenin sınırını bilirler. Akpye oy veren bir şehrin taraftarı olduğu için çok ta şaşırmıyorum gerçi. En çok küfür ettiğiniz oyunculardan biriydi Aykut ve şimdi yorumlara bak ne kadar komik 🙂 Utanmadan hala daha yönetim istifa diyen var. Daha geçen gün başkan twitterdan içini döktüğünde o kadar borcu kapat çalış çabala transferler yap tahtayı aç bilmem ne yap bir sürü yükün altına gir ama yine de yaranama her hatada sanki dünyanın sonuymuş gibi bir tepki al demişti. Ben ne başkanı ne de hocayı tamamen başarılı bulmuyorum ama cidden siz bir sussanız her şey daha da güzel olacak. Ay Körüstan Bölükbaşı yönetimleri varken çıkartacaktınız o sesinizi. Şimdi değil. Klubün sahibiymiş gibi tavır takınmayı bırakın artık. Eminim buradan atıp tutanların çoğu bırakın forma almayı maça bile gitmiyor. Hala hocayı gönderin diyenler var hala transfer şart diyenler var. Hala yönetim istifa diyenler var. Destek olmasını öğrenin. Ben zaten şimdi eksiye boğulacağım çünkü bu kadronun bu ligin bir tık üzerinde olduğunu göremediğiniz için söylediklerim size boş gelecek. Açın da bir oyuncularımızın kariyerlerine bakın. Özellikle yaramaz dediğiniz o yeni transferlere nerelerde oynamışlar. götü boklu tr nin 2. liginde mi oynayamayacaklar ? Olay transfer hoca kadro falan değil. Biz bir olamıyoruz maalesef. Bu arada o kupa maçında OYNAYIN LAN diyen beyin yoksunlarını da Allah bildiği gibi yapsın. Ankaragücü maçından sonra toparlanıyoruz dediğimizde de aynı kişiler oynuyordu. Bu olay moral motivasyonla hırsla istekle alakalı.

   35
   46
   1. @Erdem yorumuna yanıt olarak

    Hayır sana sovsem yayınlanmayacak dovsem elimde kalırsın . Utanmadan akp ye oy veren bu şehrin taraftarından utanıyorum vs yazmışsın be denSiz !!! İnsanlar senin ile aynı görüşe mi sahip olmak zorundalar ? Utanıyor isen defolur giderSin . Ben seHrimdeki hiç kimseyi siyasi gorusu icin yaftalamam ama senin gibi hadSizlerin bu kulüpte yeri yOk .

    6
    3
    1. @Eser yorumuna yanıt olarak

     Eser yorumunda eksiklik var, hop dostok tom dostok, emin başgan seni Allah gönderdi yazmıyorsun ne zamandır.

     5
     1
    2. @Eser yorumuna yanıt olarak

     bozacının şahidi şıracı.
     bu kulübün siyasetler üstü bir kurum ve her görüşten taraftarı olduğunu unuttunuz. bu taraftarı yok o partili, yok bu partili diye diye böldünüz.
     o kuş beyninizle adaletin ve bilginin merkezine kendinizi oturtup diğerlerini tu-kaka yaptınız.
     ve tüm bunların sonucunda koskoca şampiyon kulübü 3-5 bin kişiye oynayan takım haline getirdiniz.
     futbolun eleştiriye açık bir oyun olduğundan haberiniz bile yok.
     aferin size! tebrikler size! ne diyeyim, Allah sizi bildiği gibi yapsın.

     7
     1
   2. @Erdem yorumuna yanıt olarak

    AKP’ye oy veren şehirin taraftarına şaşırmıyormuş. Lan ne kadar da dangalakça konuşuyorsun. Bunun AKP CHP ile ne alakası var. Her şeye de siyaseti bulastirmasaniz şaşarım. taraftarın hepsi AKP’li sanki. Şu bozuk zihniyetinizi değiştirin bir an evvel. Herkes yanlış bir tek sizin gibi düşünenler doğru demi!…

    21
    6
    1. @M.DUNDAR yorumuna yanıt olarak

     Aynen çok doğru söylüyorsun insanların özgürlüklerine karışacak kadar zekide değiller akıl sahibide değiller…

     6
     1
   3. @Erdem yorumuna yanıt olarak

    Keşke açmasaydı şu transfer tahtasını da genç oyuncularla orta sıralara oynamaya devam etseydik, 100-200m TL kulübü zarara uğrattı hem de sonuç ortada küme düşmemeye oynayan bir takım. Biz de bu durumu eleştiriyoruz diye senin gibi yarım akıllılardan nasihat dinlemek zorunda kalıyoruz. Geçen sezon kurulu kadroyu bozmanın, Mustafa Er’i göndermenin hesabını vermez bize. AKP’yle CHP’yle yada siyasi bir oluşumla hiçbir ilgisi yok bu durumun o sizin kuruntunuz. Sen üzüleceksen kendine üzül çünkü karşı tarafı siyasete alet olmakla suçlarken kendin düşmüşsün bu çukura; siyasi düşünce olarak kendine yakın görüyorsun diye yapılan yanlışların farkına varamıyorsun. Kimseyi de bu akılla cahillikle suçlama.

    25
    6
    1. @bugaboo yorumuna yanıt olarak

     Tahta açılmasaydı bu sefer neden açılmadı istifa diyecektiniz. 100 m tl zarar emin başkanın değil ülkeyi yönetenlerin suçu. Dolar 13 euro 16 ne bekliyorsun? Asgari ücrete iyi topcu varsa getir oynatalım. Geçen sezon bizi ipte tutan ne kadar sevmesem de ali akmandı. o gittikten sonra takım gol atamadı ne anlatıyosun sen? Senin hocan geçen seneden beri kendini geliştiremedi şimdi gitsin kırşehirsporu çalıştırsın. Son zamanlarda sizin gibi ali ayın satılık trolleri sayfalarda millete eksi veriyor ama boşa. Ali denen şahıs bir daha bu kulübün kapısından giremez

     7
     7
     1. @Koris yorumuna yanıt olarak

      ”Senin hocan geçen seneden beri kendini geliştiremedi” bir de böyle bir şey saçmalamışsın. İlk beraberlikte mi anladın bunu_
      Ali’yi çıkarıp, oynatıp, geliştiren kimdi peki? Kendi vefasızlığıymış para kazandırmadan gitti orası ayrı.
      Hatırlarsan Covid olaylarıyla birlikte gerileme başladı, rotasyona oyuncu bulamadı adam kaç hafta 16-17 yaşında çocuklarla çıktı maça ama görüyorum ki bunu yazdığınıza göre Ali gibi sizde vefasızsınız. Mustafa Er’e yapılan bu saygısızlık, vefasızlıktan sonra bu durumlara düşmeleri çok normaldir ama olan bize oluyor işte 1.ligte ligin maddi anlamda en değerli kadrosuyla 15. sıradayız bu da sizin başkanınızın başarısı.

     2. @Koris yorumuna yanıt olarak

      Sürekli kendi kurduğun şeyleri öyle oluyormuş gibi söylemen gerçekten komik. Devletin başındakiler yaptı herhalde transferleri Matavz denilen adamın aldığı ücret ne kadar biliyor musun? ben bilmiyorum tam açıklamıyorlar çünkü, ama şeffaflar. 5 tane transfer gerekirken 20 tane transfer yapıldı, senin konuşmana bakılırsa herhalde talimat RTE den geldi. Bakanlardan biri de Pertev denilen adamı musallat etti başımıza herhalde?. Asgari ücretle oynayan topçu var mı demişsin, geçen seneye dön bak nerdeyse hepsi o fiyatlara oynuyorlardı senin başkanının yaptığı transferlerden daha iyi yerde bıraktılar takımı.
      Bir de tahta açılmasaydı bu sefer neden açılmadı istifa diyecekmişim? xd benim gözümde (ne kadar sevmesem de) Kamat bundan daha iyi başkandır en azından borçlandırmadan gitti, ön görüm şudur ki; bunlar aldıkları borcun 2 katıyla bırakacaklar.
      Sizin gibi akılsızlar yüzünden Ali Ay’a bu kadar tahammül edildi zaten o zamanda adam o kadar -10m Euro – para verdi gibi şeyler söyleniyordu. Ali Ay’ın satılmış adamı diyorsun da beni tanıyor musun? Bir kere ağzımdan Ali Ay hakkında olumlu bir şey duydun mu? Ama senin yazdıklarına bakılırsa senin kimin satılık adamı olduğun hemen belli oluyor.

      2
      1
 1. Adam söyleneceği söylemiş zaten. Bursaspo’da bu sen işlern neden yolunda gitmediğini bir kez daha anlamış oldum demiş. Yönetimin dansözlüğünden bahsetmiş. El sıkıştıktan sonra nasıl kıvırdıklarının altını çizmiş. Çok yazık Bursaspora çokk

  27
  1
 2. Aykut, emeklerin için teşekkürler, yönetimden acemi hareketler, onlarda Bursaspor menfaatlerini korumaya çalışıyorlar. fakat bu başkan, ekip lideri muhabbeti sıktı. Sezon sonu kongreyemi gidilir, tüzükte i değişiklik olur bu iş düzelmeli. Emin Adanur başkan, H. Gülgüler 2.başkan olmalı.

  26
  10
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Ne Emin Adanur’u yaa. Bu saatten sonra? Bunlar kulübü çocuk oyuncağına çevirdiler. Maskara ettiler. Verdiği sözü tutmayan kıvırcık adamdan başkan mı olur? Ama bakın söylüyorum. Çok yakında Bursaspor artık futbol aklı ile yönetilecek. İnşaatçıdan başkan, internet kameramanından İdari menejer olmayacak. Bilgisine ve geçmişine güvenilen adamlar gelecek ve onlara aynı güveni duyacak olan tüm Bursa sanayicilei de bu oluşuma para ve her türlü desteği verecek. Kulüp inşallah düzlüğe çıkacak. Ve bi daha bu tür, kirli sakallı, kısa paça pantalonlu, çorapsız ayakkabı giyen zıpçıktı adamlar bu kulübü yönetemeyecek. Stadın şeref tribünündeki yönetici koltuklarında eskiden olduğu gibi liyakat sahibi, saygın adamlar oturacak. Yazın bunu bir bi yere. Yakında görürsünüz.

   12
   1
 3. Bu kadar öngörüsüz ve amatörce yönetim sanırım daha önce hiç görmedim. Aykut, Bursaspor’un neden bu durumda olduğunun özetini yapmış aslında. Yine bu yönetim 2 gün sonra Aykut’a gel tekrar takıma katıl derse de hiç şaşırmayalım. Ha bu arada bu takımın bir kukla teknik direktörü de var. Hiç sesi çıkmayan, yönetim ne derse yapan. İki gün sonra gönderilirken başarısızlığının sebebini de bu yönetime fatura edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

  24
  1
  1. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

   Eminciler.😂 Çook iyi yaa. 🤣Ama aslında çok kötü. Yazık onlara yaa. Eminci olmak nedir ya? Hadi Tayyipçi falan olursun, anlarım. İşin bi mantığı vardır, ülkeyi kötü yönetse bile bi karizması vardır, Tayyipçi olur gidersin. Ama Emin’cilik nedir ya? Üç kuruş sakal alıp çorbayı içmek için böyle insanlara internet yorumuyla destek vermeyi sürdürmek ne kadar ucuz ve acınası bir hâl. Allah kurtarsın o esaretten. Ne diyim.

   9
   3
  2. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

   Emin atar şimdi bi tıvit. Kulübü karıştırmak isteyen dış güçler var falan der. Sonra bu hafta gider bi de Denizli koyar, pazartesi günü döner, Denizli’yi de hain ilan eder. Bu iş böyle.

   10
   1
 4. “Artık kadroda gençleştirmeye gideceğiz” demek para vermeyeceğiz demektir. Hatta mümkünse oyuncu satıp az zarar ile kurtulmaya çalışacak demektir. Dert gençleşmek olsa MUSTAFA ER gönderilmezdi. Yine söylüyorum bir kişi sürekli fikir değiştiriyor ve her sefer bir öncekinin tam tersini söylüyorsa o kişi ”DOLANDIRICI” dır ! Taraftar Mustafa ER diyor seçilmek için Mustafa Er diyor, taraftar tahtayı aç diyor tahta açılıyor, taraftar sportif direktör istiyor hoop isimler ortaya atılıyor, taraftar stad altı dükkanlar diyor, dükkanlar kiralanıyor…

  17
  2
 5. Yönetim malesef hem sezon başı takım planlaması hem td değişiklikleri hem sezon devam ederken aniden “gençleştirme” çıkışı yaparak sözleşme fesihlerine gitmeye başlaması, hem futbolcu ödemeleri hem mali yönden hem sportif başarı anlamında yani HER Anlamda sınıfta kalmıştır. Geçmiş yıllarda da kötü yönetimler görüyorduk ama bu derece bir kaos ve karmaşa hiç bir dönemde görmedik. Malesef devre arası olağanüstü genel kongre yapılıp yeni bir yönetim seçme vakti gelmiştir. Yönetimi destekleyen arkadaşlar yine bu yönetime oy verebilir kendi düşünceleridir, yönetim zaten iyi görüşüyorsa yine başta kalır, o nedenle sıkıntı yapmalarına gerek yok. Ama giderse de saygı duymak zorundalar. Bu yönetimle devam edilebileceğini ben artık düşünmüyorum.

  11
  1
 6. Aykut yolun açık olsun formayı giydiğin sürece elinden gelen mücadeleyi sahada gösterdin emeklerin için tskler söylediğin kelimeler Yönetimin çok zaaf halleri olduğunu gözler önüne serdin tıpkı bugün ku Ismaıl Çokcalisin sözleşmesini tek taraflı fesh etmesi gibi bunun nedenleri arastirilmali çok amatörce yönetiliyor şuan Bursasporumuz

  10
  1
 7. HİÇ BİR FUTBOLCUYA KÜFÜR ETMEM SANA DA ETMEDİM AYKUT…AMA FUTBOLUNDAN HİÇ HOŞNUT KALMASAM BİLE 2 YILDIR YAPTIĞIN ABİLİK İÇİN TEŞEKKÜRLER…YOLUN AÇIK OLSUN….

  7
  1
 8. Muhtemelen alacaklarına karşılık ödeme vadesinde kolaylık istediler. Kulübün durumu ortada Aykut kardeşim hepimiz fedakarlık yapacağız hiçbirinizin parası kalmaz endişe etmeyin !

  4
  25
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Senden hatıra kalan bi gol var şimdi aklımda kendi kalene doksana tavana taktığın gol bir de üzerine sitem ediyorsun faydanızdan çok zararınız oldu bu takıma ben de sana sitem ediyorum

   3
   16
  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Sorun o değil ki okuduğunu da mı anlamıyorsun, adam zaten yönetim hangi şartı sunsa kabul edecek. Sen 3 gün önce senin sunduğun şartlarda anlaşıp 3 gün sonra bunu değiştirirsen olmaz. Bu ne insanlığa ne adamlığa sığar.

   23
   2
 9. Bursaspor tarihinde bence kırılma anları var. Bizi kötüye götüren, negatif olaylar yaşamamıza sebep olan kırılma anları. 1. olarak rahmetli başkana tibünlerden ve buradaki forumlardan hakaretler edilmesi ve vefasızlık yapılması ki başkan ona rağmen ömrü yettiği kadar bursasporun başında kaldı. 2. kırılma ertuğrul sağlamın 2. döneminde hocaya gösterilen tavır, ağlatılarak gönderilmesi ki hoca biz gelmeden önce ligde kaldığınızda kutlama yapıyorsunuz demişti, 1 sezon sonra son hafta trabzonda ligde kaldık diye yine kutlama yaptık, 1 sezon sonra küme düştük hala sürünüyoruz. Bence son kırılma da bu sezon başında yaşandı ve bizim son umudumuzdu. Geçen sezon küme düşecekler denilen bir sezonda transfer yasağı varken mustafa hoca takımı aldı ve zirveye oynattı. Ads deplasmanından sonra gerizekalı yöneticiler futbolcuları şapur şupur öptüklerinde buradan yazmıştım oyuncular covid kaparsa ne yapacaksınız diye ki sonra 13 oyuncumuz covid oldu ve sezonu bitirmiş olduk. Uzatmayayım 3. ve son kırılma mustafa hocayı saygısızca eleştirmek ve istifa ettiği dönemde arkasında durmak bir yana, sevinerek yönetimi desteklemekti. Mustafa Hocanın arkasında durulmalıydı. Bence son kırılma anı budur. Bursa büyük şehirdir, elbet takım süper lige geri döner ama taraftarıyla camiasiyla bana göre bursaspor bitmiştir. emin adanurun en doğru sözü de adaylığını koyduğu dönemde söylediği ”malesef bursaspor başkan adaylığı bizlere kaldı, 30 yaşında ben aday oluyorum bursasporu yönetmeye daha iyi kişiler talip olmalı” gibi bir cümle kurmuştu. En doğru icraatı bu cümleyi kurmak olmuştur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu