Aykut Akgün “Bursa ve Trabzon…”

Bursaspor’un tecrübeli futbolcusu Aykut Akgün 16Numara mikrofonlarına konuştu.

Sözleşme yenileme sürecinden, unutamadığı maça kadar önemli açıklamalarda bulunan Akgün, transfer tahtasının bir an önce açılmasını istediğini söyledi.

“Her şey güzel”

Bursa’da ilk çalışmalara başladık orada hazırlık dönemiyle bitirdik ardından Afyon’a gidip ikinci etabımızı güzel bir şekilde tamamladık. Burada daha çok hazırlık maçına yoğunlaştık, bir Ankaragücü maçımız daha var onu oynayacağız. Tabii daha yoğun artık üçüncü etaba geldik, bu zamana kadar her şey güzel geçti böyle de devam ediyor.

“Sözleşme için çağırmaları yetti”

Benim için aslında çok basit oldu, beni çağırmaları yetti diyebilirim, benim herhangi bir koşulum olmadı açıkçası olmazda, kısaca beni tekrardan sözleşme yenilemek için çağırmaları yetti diyebilirim.

“Altyapı öğrenmeye açık”

Onlara hem saha içinde hem de saha dışında yardımcı olmaya çalışıyoruz ama onlar için en önemli şey öğrenmeye açık olmaları gerekiyor ve çoğu da buna yatkın. İnşallah öğrenmeye açık olurlar çünkü onları ileriye taşıyacak olan şey bu olur.

“İnter maçını unutamıyorum”

Trabzonspor’un ilk defa katıldığı Şampiyonlar Ligi’nde İnter’e karşı gruplarda oynamıştık, orada da evlerinde 1-0 yenmiştik, son 5 dakika bende süre almıştım en unutamadığım maç bu diyebilirim.

“Bursa ve Trabzon birbirine çok benziyor”

Aslında iki şehirde futbolu yaşayarak hayatlarını geçiriyorlar, her alanlarında futbol var aslında bakarsak Trabzon’da oynadığım için burası orayla aynı çünkü futbolla yatıp futbolla kalkıyorlar, onun için iki şehir ve iki kulüp birbirine çok benziyor.

“Pablo artık Bursalı”

Tabi gençler için anlatmaya gerek yok, artık Bursalı ve Bursasporlu kendisi, gençler için çok farklı bizim için de çok farklı, takımda bulunması hem tecrübesel anlamda hem de futbol dışında karakteri çok çok önemli bence, o karakterini buraya katmaya başladı daha da fazla şeyler katacağına inanıyorum.

“Batalla’ya karşı çok zorlandım”

Yine Batalla’ydı, ben orta saha oynarken o da 10 numara oynuyordu, tabii ki zor ona karşı oynamak, çok tecrübeli ve nerede ne yapması gerektiğini iyi bilen bir oyuncuydu onun için her zaman zorluyordu.

“Orta saha oynuyorum”

Ben aslında orta saha oynuyordum, bir beş altı sene daha çok stoperde süre almaya başladım, geçen sene özellikle üçlü oynadığımız maçlarda hocamız daha çok üçlünün ortasında görev verdi, hem stoperde hem orta sahada kendimi öne atmam açısından öyle görev vermişti ama benim için ikisi de rahat diyebilirim.

“Yeni transferler bize çok şey katacak”

Ben de açılmasını çok istiyorum çünkü bize çok şey katacaklarını düşünüyorum, hem kalite anlamında hem oyun anlamında hem de içerideki rekabet anlamında hepimizi ileriye taşıyacak bir durum olacak, inşallah herkesin beklediği gibi en kısa sürede açılır, yeni gelen arkadaşlarımız bize dahil olur, bizde onlara geldiklerinde her anlamda yardımcı olacağız.

“Taraftarları çok özledik”

Vallahi biz çok özledik biz ne kadar özlediysek onlarda bizi armayı ve formayı ne kadar özlediklerini biliyoruz, ilk maçında içeride olduğunu düşünürsek hep beraber güzel bir başlangıç yapıp bu 1.5 senelik özlemi güzel bir şekilde sonlandırmış oluruz.

Kaynak
16numara.com

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Takıma lazım bir karakter , Bence geldiğinden beri iyi bir karakter koydu ortaya beğenirsiniz beğenmezsiniz ama nice futbolcular geldi geçti ama içinde insan olmayanı çoktu ……………

  2. Bize böyle karakterli sporcu gerek.Aykut, Onur, Cüneyt gençlere örnek olacak değerli futbolcular.aldıkları görevleride yapmak için elinden geleni yapıyorlar.uzun zaman sonra takım bence fitneden temizlendi.yeni transferlerde en önemli özellik karakter olmalı .

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu