Ayhan Barışıcı “Ben Bursaspor Başkanı olsaydım!”

BASKF Onursal Başkanı ve Bursaspor eski yöneticisi Ayhan Barışıcı, UEFA ve FIFA'nın futbolda avukatlar kurulu oluşturduğunu dile getirdi. Liglerin tescil edilmesini aklının ucundan geçirmediğini kaydeden Barışıcı, "Şu an Bursaspor Başkanı olsam tescil için canımı verirdim" diye konuştu.

Bursada Bugün TV’de yayımlanan Evden Süper Futbol programının konuğu BASKF Onursal Başkanı ve Bursaspor Kulübü eski yöneticilerinden Ayhan Barışıcı, Makedonya’da Türk ve Müslümanların destek verdiği UEFA Avrupa Ligi’nde boy gösteren Skubi takımının CEO’luğunu yaptığını hatırlattı.

AVUKATLAR KURULU OLUŞTURULDU

Coronavirüs sebebiyle ara verilen liglerin akıbetiyle ilgili konuşan Barışıcı, “Makedonya’dayken UEFA’dan 24 Nisan’da bir duyuru yapılacağı bilgisi geldi. Bir hamle yapılacak. Ancak UEFA, FIFA, Dünya Sağlık Örgütü, Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı ve TFF’nin ortaklaşa verileceği bir karar olacak. UEFA ve FIFA kadrosuna 40 avukat kattı. Burada da bir avukatlar kurulu oluşturuldu” dedi.

AMATÖRLER DE UNUTULAMAZ

Başta Süper Lig ve TFF 1’nci Lig olmak üzere sezonların geri kalanını tamamlama adına çalışmaların olduğuna dair duyumları olduğunu vurgulayan Ayhan Barışıcı, “Spor sahalarının çok olduğu illerde bu müsabakaların tamamlanması yönünde bir yaklaşım var. Amatör liglerde de heyecan aynı şekilde sürüyor bunlar da düşünülüyor. Süper Lig sorunu doğru çözülürse alt liglere de örnek olur” dedi.

 

BURSASPOR’UN KURULUŞUNDA SOYADIM VAR

Bursaspor’un kuruluşundan itibaren meşakkatli günlerden geçtiğini ifade eden tecrübeli spor adamı, “Bursaspor, hayatını hep zor şartlar altında idame ettiren, zaman zaman da refah yaşayan bir spor kulübüdür. Kulübün kuruluşunda benim soyadım var.  Yeşil Beyazlılar her zorluğu yener. Şimdi Bursa’nın birlik ve beraberlik zamanıdır. Düştüğümüzde neleri kaybettiğimizi tüm şehir iyi biliyor. Taraftar bu işin en önemli parçalarındandır. Liyakat bu işlerde çok önemli. Bilgili kişilerde yetki olmaması, yetkili kişilerde bilgi olmaması nedeniyle Bursaspor’un ayağı taşa çok takıldı” diye konuştu.

BURSASPOR’UN KURTULUŞ REÇETESİ

Kimi dönemlerde teknik direktörlerin Bursaspor’un ahlaki değerleri üzerine yorumlar yaptığını belirten Ayhan Barışıcı, “Hiçbir antrenörün parayla çalıştığı camiada yorum yapma taraftarı değilim. Bursaspor iç tüzüğü hazırlanmalıdır. Bu şekilde kulübün geleceğiyle ilgili kararlar daha hızlı verilir.  Bursaspor’un kurtuluşu buradan geçecektir. Kulübün borcu özelinde endişe içinde değilim. 450 milyon lira borç Bursa gibi bir kentte anormal bir para değildir. Tek vücut olunursa ne siyasiler ne de işadamlarının altından kalkamayacağı bir proje değildir. Sen ben kavgası bir kenara bırakılırsa stadyumun gelirleri ve stat ismi doğru kullanılırsa başarılamayacak bir şey yoktur. Bursa çok kıskanılan bir şehir. Sürekli paçamızdan çeken bir güruh da var. Bursaspor olmayınca gün geçmiyor. Yöneticileri de rahat bırakmak ve fazla da bırkalamamak lazım” dedi.

SARKAN VEYA SIKIŞTIRILMIŞ BİR LİG

Liglerin mevcut haliyle tescil edileceğini aklının ucundan geçirmediğini ifade eden Barışıcı, ” Çok kritik pozisyonlarda olan ligler var. Sarkan bir lig statüsü gerçekleşebilir. Temmuzda sezon açılır sıkıştırılmış bir lig olabilir. Şu anda Bursaspor başkanı olsam ‘bu şekilde tescil edin’ diye canımı bile veririm. Düşenler cephesinden de bir bakın. Statüler bir sezon öncesinden belirleniyor. Ancak devlet farklı bir karar alırsa 21 takımlı bir Süper Lig olabilir” açıklamasında bulundu.

17 Yorum Onay bekleyen 2 yorum var

 1. bak sen…. bu günlerde ne pislikler, utanmaz yaratıklar çıkıyor ortaya… s.k.t.r git ordan!!!
  Bu adam Tuncay Şanlı ile yan odada Vojvodina maçına 5 dakka kala Sigara içerken Hikmet hocadan yakalanmışti.
  OC bide Başkan olacakmış…

  43
  4
  1. @DavutdedeliBurak yorumuna yanıt olarak

   Hikmet hoca bunları cigara içerken yakaladı diye, aynı maçta adamın ipini çektiler. İçerde Vojvodina’ya bile bile 3-0 yenilip el birliğiyle Hikmet hocayı gönderdiler.

   7
   2
 2. Bu kişi yöneticilik yaptığı dönemlerde, Bursaspora çok büyük zararlar vermiştir.Rahmetli İbrahim Yazıcının ölümünden sonraki, çöküş sürecini başlatan baş aktörlerdendir.

  30
  3
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   aynı şeyleri ben yazacaktım kardeşim ama ilave edeyim senin yazdıklarına bu adam bursasporun buralara gelmesinin ilk mimarlarındandır.taiwo ,kaleci frey o sene gelenlerin hepsi sonun başlangıcıydılar.

   5
   1
 3. Sen nerelerdesin Bursaspor un bu duruma düşmesinde seninde payın var.Seni futbolun başına getirip takımın dengelerini bozmana çanak tutanlarda senin kadar SUÇLUDUR.

  22
  2
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   bu haliyle tescil olmaz olmasında , nerede kaldı adalet sıralamada şu an 4. durumda olsaydık bu tescili kabul edermiydik süper lige çıkacaksak bileğimizin gücüyle çıkmalıyız tıpkı 2010 şampiyonluğu gibi.

   19
   4
   1. @a.samet yorumuna yanıt olarak

    SON 6 MAÇTA 11 PUAN KAYBEDEN DELİ İBRAHİM SENCE KALAN 6 MAÇTA KAÇ PUAN KAYBETTİRİR…ULAN SON HAFTA SON SIRALARDAKİ BOLU YU EVİNDE YENSEN 2.OLACAKTIK BE…HOCA MÜSVEDDESİ…

    8
    3
 4. Amann…Amannn…Kardeşim.Sen Yolunu Bulmuşsun…Üsküp’te kallll.(CEO) Olmuşsun.
  Bursa sporuna ve Bursasporumuza verdiğin zarar yeter…Bak işine…
  Bu tipleri gündeme getirenlerede…
  Kardeşim Corono size kafay mı yedirdi de….Bu tipleri gündeme getiriyorsunuz.İşiniz mi yok sizin !!!

  12
  2
  1. @CMC yorumuna yanıt olarak

   Takımı receple beraber soyup soğana cevirdiniz bu taraftar sızı unuttu sandın herhalde insanda bir az utanma olur Bursaspordan uzakta durun siz mümkünse makedonyada kalın bu taraftar sizi sildi.

   2
   1
 5. Zamanında bitiremediğin işi bitireyim hazır az da olsa imkan varken diyorsun…. aman uzak durun arkadaş, amatör de neler döndüğü de aşikar…..

  2
  1
 6. Sn barışı bakın geçmişde yapmış olduğunuz hatalar size nasıl geri dönüyor sizler Bursaspor un büyümesini tercih ermeniz tercihlerinizi farklı kullandınız kullanıldınız bizim akesiğimiz de malewsef saygı sevgi bakın sizi hiç tasvip etmemem rağmen size sayın diyorum çünki camianın insanısınız yanlış hata yapmış olabilirsiniz ama saygısızlık asla olmamalı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu