Aydınlar istifa etti

Şok gelişme! Ankara'daki Genel Kurul sonrasında dün toplanan TFF yönetim kurulu yola devam kararı almıştı. Ancak şok gelişme yaşandı, Mehmet Ali Aydılar, Lütfi Arıboğan ve Göksel Gümüşdağ istifa etti..

TFF Yönetim Kurulu, dün yaptığı yönetim kurulu toplantısı sonrası; "futbolun içinde bulunduğu kaos ortamının daha da derinleşmesini önlemek amacıyla görevine aynen devam etme kararı aldı" açıklamasını yapmıştı.

Ancak bugün TFF yönetiminde tam bir deprem yaşandı.. Ankara'daki Genel Kurul sonrasındaki isteklere karşın "seçim bekleyenlere" olumsuz anıt veren TFF, Seçimli Genel Kurul'a gitme kararı aldı.

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Asbaşkanlar Lütfi Arıboğan ile Göksel Gümüşdağ istifa etti. Seçimli Genel Kurul'a kadar başkanlık görevine vekaleten yönetim kurulu üyesi Hüsnü Güreli'nin devam edeceği kaydedildi.

-İŞTE TFF'DEN YAPILAN AÇIKLAMA-

Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu'nun bugün yaptığı toplantı sonucunda, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, TFF 1. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve TFF 2. Başkanvekili Lutfi Arıboğan görevlerinden istifa etmişlerdir.

27 Şubat'ta yapılmasına karar verilen Seçimli TFF Genel Kurulu'na kadar Türkiye Futbol Federasyonu'na, İcra Kurulu üyesi Hüsnü Güreli vekaleten başkanlık edecektir.

Yönetim Kurulu ve tüm kurullar, seçimli Genel Kurul'a kadar görevlerine devam edecektir.

Saygıyla duyurulur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu