Aybaba’nın gözdesi Brezilyalılar!

Samet Hoca ile sezona başlayan 5 takım toplamda 23 farklı ülkeden 43 yabancı oyuncu transfer etti.

Bu oyuncuların 13’ünü ise Brezilyalılar oluşturdu. Sambacıların etkisiyle Teknik Direktör Samet Aybaba, en fazla transferi de Güney Amerika kıtasından gerçekleştirdi.

Toplamda Güney Amerika‘dan 16, Avrupa’dan 14, Afrika‘dan 12 ve Asya’dan da 1 oyuncu Aybaba‘nın sezon başı çalıştırdığı takımlara geldi. Allano Lima transferiyle de Bursaspor‘daki Brezilyalı sayısı 2’ye çıktı.

Lima‘nın dışında vatandaşı Titi de yeşil beyazlı kulübe geçtiğimiz sezon dahil olmuştu. Aybaba yönetimindeki Bursaspor‘da ise 6 ülkeden 8 yabancı bulunuyor.

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. nedense aklıma leandro, adriano magrao,marcelinho,fabrico melo, daniel rezende geldi. neyse bizim taraftar herşeyi unutur. bunlarda unutulmuş zaten.

  36
  4
   1. @Ömer yorumuna yanıt olarak

    onlar brezilyalı değil ben burda hani o vergi borcu için toplanan 7,5 milyon tl vardıya o parayla alınan 5 brezilyalıdan bahsediyorum ki o zamanın teknik adamıda buydu!!!

 2. evet samet hocanın takıma monte ettiği brezilyalıları çok iyi biliriz,zaten 13 ün 5 i bize giydirilmişti,İnşallah böyle hatalar yapmaz bir daha

  18
  2
 3. Lima’ yı övmek ya da yermek için çok erken hataya düşmeyelim umarım faydalı olur !? Emre mor’ un takım arkadaşı diye pof pofladığımız Josua John vakası hala hafızalarda…

  15
 4. şu takımın başına ne geliyorsa hem herşeyi çok bildiğini zanneden td geliyor. işin ehline bırakıp keşke sadece saha içiyle ilgilense. iş bilmez yönetimle egocan samet ile inşallah bu sene düşmeyiz.

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu