Aybaba’dan Yusuf ve Furkan’ın affını istediler!

Enbursa.com Spor Müdürü Barış Yalım'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor’da kötü sonuçlardan çok son maçta gösterilen kötü oyun bardağı taşırdı.

Bazı futbolcuların kulağının çekileceği daha önce de ufak ufak bize sezdirilmişti. Beklenen de oldu. Bildiğiniz gibi Furkan Soyalp ve Yusuf Erdoğan, 3 haftalığına kadro dışı bırakıldı.

Bunun nedeni sadece performans mı peki?

Evet performans.

Başka bir neden gösterilmiyor. Açıkçası ben futbolcuların milli aranın ardından affedilmesini de bekliyorum.

Nitekim Bursaspor‘un iki kaptanı Ertuğrul Ersoy ve Okan Kocuk ile birlikte Diafra Sakho ve Barış Yardımcı, takım arkadaşlarının durumu ile ilgili teknik direktör Samet Aybaba ile görüşmek istedi. Görüşme de yapıldı.

Bu görüşmeden ve takım arkadaşlarının arkasında olduklarını göstermeleri Samet Aybaba’yı da memnun etti.

Çünkü Bursaspor artık bir takım. Eskisi gibi herkesin, herkesin arkasından iş çevirdiği bir görüntüye sahip değil.

Alınan kötü sonuçlar ve Sivasspor karşısında sergilenen kötü performanstan sadece Furkan ve Yusuf’un sorumlu olmadığını söylemiş bu 4 futbolcu ve arkadaşlarının affedilmesini talep etmiş.

Tabi futbolcular, takım arkadaşlarının sözcülüğünü yapıyor. Tüm takım adına konuşuyorlar. Gerçekten helal olsun. İnşallah Yusuf Erdoğan ve Furkan Soyalp de bu durumdan ders çıkartır ve çok daha yüksek performanslı görüntüleri ile takıma tekrar dahil olurlar.

Bursaspor‘un genel durumuna gelecek olursak…

7 haftada tek bir galibiyet almayan takım için hala moraller yerinde.

Umut var anlayacağınız. Sorun yok. Ankaragücü maçı ile galibiyet serisine başlanacağına herkes inanmış durumda.

Karamsarlıktansa böyle bir tablo takıma daha fayda sağlayacaktır. Kötü tabloyu kimse düşünmek istemiyor.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Dediğim gibi 2 futbolcu hedef şaşırtmak için günah keçisi ilan edildi . Sanki kötü oynayan yanlızca Furkan ve Yusuf .

  Bütün suçu onların üzerine atmak haksızlık .

  51
  53
  1. @ucbeyi yorumuna yanıt olarak

   Eyvalla ama bir futbolcu giripte kaderi değiştiriyorsa bence hareket güzel yusuf kac haftadır yok genc cocuk hiçmi katkısı olmaz takıma

   2
   1
  2. @ucbeyi yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş siz dalgamı geçiyosunuz ya her maç furkanla yusuf oynamasa diye dua ederken şimdi yok efendim suçlu ilan edildiler falan filan göz var nizam var her açtığı orta ya dışarda ya kalecide olan bi yusuf ve pas atmak için sürekli rakip defansın yerleşmesini bekleyen topu rakibe veren furkan

   21
   7
   1. @Emre yorumuna yanıt olarak

    Bütün futbolcular iyi oynuyor da sadece Furkan ile Yusuf mu Kötü oynuyor. Robinho 40 mt. topu sürüyor defanstakiler seyrediyor. Diğer oyuncularda da birşey yok. Ayrıca Furkan ile Yusuf oynasın diyen de yok .

    10
    14
  3. @ucbeyi yorumuna yanıt olarak

   Dar alanda tehlikeli paslaşmalar. seni taa olay gazetesi platformundan hatırlıyorum. Sürekli kötü oyun ve skorlarda ortaya çıkarsınız. O zamanda rahmetli yazıcı ve sağlam ikilisine muhalefettin. Takımın kuyusunu kaza kaza şampiyon kulübü bu hallere düşürdünüz.
   “”Takım yeniden yapılanıyor, bu yüzden biraz zamana ve desteğe ihtiyacı var,,,, desem anlamazsınız ki. Yüz yüze olsak notu verirdim, ancak yorumlarından anladığım kadarıyla,
   Ya futbolu bilmiyorsun,
   Yada bursasporlu değilsin. 3. bir şık yok.

   21
   3
   1. @Aydın havası yorumuna yanıt olarak

    Negatif algı yapmaya gerek yok . Kötü oyun ve skorlarda ortaya çıkanlardan değilim.
    Yanlış hatırlıyorsun Yazıcı ve Sağlam a muhalefet değildim . Bugün de değilim .
    Takımı bu hale düşürenler belli . Ali AY a bile bile destek verenler.
    Takımın bu hale düşmesine neden olanlar Ali Ay ı seçtirenler ve seçenlerdir.
    Hiç merak etme vizyon, futbol bilgisi falan herşey var.
    Bilgin varsa eleştirirsin yoksa aval aval bakarsın .
    Samet Aybaba yı sorgulamak ta suç mu oluyor .
    Haticeye değil neticeye bakmalı . Şuan sondan ikinci ve düşme hattındayız.
    Birşeyler yapılmazsa bu böyle gider.
    Polayannacılık oynamaya devam edin .
    Nasılsa herşey tozpembe ….

    Son olarak madem futbol bilgin çok fazla çözüm önerilerin var mı ki ?
    Benim var …

    9
    8
 2. Yusuf affedilsede takımda hiç birşey değişmez arkadaş adam oynamak istiyor hırs var ama yetenek yok Trabzon rodelega yı yolladımı bize hhh neden Yusuf u yolladı

  30
  8
 3. Ertuğrul, okan, barış ve sakho’yu tebrik ederiz. Kendilerine yakışanı yapmışlar. Yusuf ve furkan’ın ddisiplinsiz bir davranışları olmadığı görülüyor. O zaman performansları yeterli değil diğerek kadro dışı bırakmak doğru değil. Performans söz konusu ise pek çok oyuncu aynı durumda. Bu iki oyuncuyu günah keçisi yapmak haksıklık. Teknik ekibin aldığı karar hatalıdır. Kadrodaki oyuncuları onlar belirliyorlar, uygun gördüğü oyuncuları oynatırlar saygı gösteririz. Ama neticenin sorumluluğu da onlara aittir. Kimseyi basının ve taraftarın önüne atmasınlar.

  17
  4
 4. Aferin ertuğrul, okan, barış ve sakho’ya, arkadaşlarını bu haksızlıktan korumaya çalıştıkları için, cesaretleri için. Oyuncular formda değilse oynatılmazama disiplin suçu yoksa da kadro dışı kalmaz. Ben bir kısım taraftar ve medyanın belli oyunculara aşırı kişisel tepkisinin takıma çok zarar verdiğini düşünüyorum.

  16
 5. Hoca kadroya alsın tabiki de kadro dışı bence de çok doğru bir karar değil ama maç kadrosuna almasın adam gibi oynamadıkları sürece.

  13
 6. Mevcut kadroda takımı ileriye taşıyabilecek tek oyuncu Furkan dır. Orta sahada Aytaç yerine Badji ile Furkan birlikte oynadığında ikisininde performansı artacaktır…

  11
  7
  1. @Ekrem84 yorumuna yanıt olarak

   Bazı oyunculara karşı ön yargı öyle bir seviyeye gelmiş ki ne anlamak mümkün ne de düzeltmek. Yalnız bu adamların her sene bir kaç oıyuncuya böyle zarar vermesi belli bir süre sonra tolere edilemez duruma gelecek gibi

   8
   1
 7. TAKIMIN bu günkü tek sorumlusu sayın ALİ AY dır..son dakika pazar alış verişini araya sıkıştırır gibi..kalan tüm döküntüleri takıma topla..en önemli bölgeye zaman kalmadı diye adam alma…EEEE sonra yusuf ve furkana fatura çıkar..ya adamlar zaten BURSAsporu taşıyacak adsam değiller..adam ölmüş cehenneme düşmüş..diyorki meleğe suç bende değil..beni burya başkan yapanda..işi bilmeyen adam..işi verirsen biz bu çukurdan çıkamayız…eskilerin bir sözü vardır…ÇIRAKLIĞINI YAPMADIĞIN İŞİN USTALIĞINA SOYUNMA..yoksa rezil olursun….saygılarımla.

  9
  3
 8. moralleri yerinde herpsi milyonlar kazanıyor bir gerçek taraftarın moralleri bozuk yalakalarında keyfi yerinde

  6
  1
 9. FURKAN ve YUSUF’u kadro dışı bırakmak çözüm değildir,
  Bir futbolcu disiplinsizlik yapmadıysa, takımın huzurunu bozmuyorsa,
  Kadro dışı bırakılmaları iki taraf açısından da yanlış bir hamledir,
  KEMBO ve NECİD kadro dışı bırakılıp sonra da affedildiklerinde kulüp için
  Hiçbir faydası olmadı, performansı iyi değilse kadroya almazsın, otururu konuşur, uyarırsın
  SAİVET denen adamın da FURKAN’dan bir farkı yok bence, Kaliteli bir 10 numara şart
  Kİm arayıp, izleyip, bulup Ocakta getirecek o da zor iş tabi

 10. Cahillik yapmayın, öncelikle şunu öğrenin. Kadro dışı bırakmanın anlamı siz işe yaramıyorsunuz deyip adamları gömmek değildir. Kendine çeki düzen vermesi konusunda defalarca uyarıldığı halde herhangi bir gelişim göstermeyen adama şok etkisi yaratmak içindir.

  1
  2
  1. @B-Devi yorumuna yanıt olarak

   Şok etkisi yaratmak istiyorsan Gerçek bir Bursalı gibi davranacaksın. Çorbacı olup 1060 kişinin içinde yer almayacaksın ve bu başkanı göndererek esas şoku öyle yaratacaksın. Furkan’ı Vakıfköy’e göndermekle falan şok olmaz bu saatten sonra.

 11. Birdaha sitenizi takip edersem bir Daha yorum yaparsam namert olayım 50 tane yorum yazdım bıtane yayınlanan Yok herkes çorbacı olmuş yazık

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu