Aybaba “Ne gerekiyorsa onu yapacağız”

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Alanyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Aybaba şunları söyledi: “Baştan beri söylüyoruz,çok mücadele ediyoruz,çok çalışıyoruz ancak eksik bir kadromuz var.Mevcut kadromuz zaten eksik, içinde bazı oyuncularımız da eksilince işler daha zorlaşıyor. İşimiz zor ama bundan sonra avantajlı fikstürümüz var. Bunu artıya çevirmemiz lazım. Ben bugünkü maçı yok sayıyorum. Gerçekten kötü bir oyun. Şimdi gidip konuşacağız ne gerekiyorsa onu yapacağız.

Ben geldiğim günden beri Bursaspor için çok şey yaptım. Her şeye direndik mücadele ettik.Bir sürü saygısızlığa karşı durduk.İnsanların bunu anlaması lazım. Elimizdeki kadronun nasıl olduğunu, ne yapabileceğini, teknik kadronun nasıl çalıştığını, benim gibi belli bir yere gelmiş ismin bu takım için neler yaptığını anlamaları lazım. Saygı duyuyorum. Bunlar Futbolun içinde var.”

110 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Senden önce başkan ne gerekiyorsa yapmalı diyeceğim ama yapmayacağını bildiğim ve bu şehrin en yüzsüz insani olduğunu düşündüğüm için herhangi bir şey demiyorum!

  194
  8
   1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    Herkes dibine kadar eleştiriyor haklılar da ,fakat bu takımı bu hale tüm kent getirdi artık eleştiriyi bırakalım hakikaten hiçbir faydası yok.sezonu sağ salim bitirelim sonra kimi eleştireceksek en sert şekilde eleştiririz

    23
    4
    1. @Mes yorumuna yanıt olarak

     Halbuki 3 galibiyet bile yetebilir.,gerisi berabere kal …al birinci lig tarifesini…..
     Dedim gibi…madem dışarıda yenemiyorsan, seninle ligte kalma savaşı içinde bulunan takımlara yenilmiyeceksin.
     Bu kadar basit.Bu saatten sonra Defansımız çok önem taşıyor.

     Ertuğrulun dinlendirilmesi kendisine iyi gelir.

     14
     3
  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Hocam Allah senden Razı olsun senin niyetini de biliyoruz bu takım için verdiğin mücadeleyide sen canını sıkma sadece Ali ay İn ısrarını anlayamıyoruz Taraftar olarak fener bile can cekişiyor 2. Yarı ellerinden geldiği kadar transfer yaptı biz neden yapmadık ali aya sormak lazım borç var anlıyoruz her külübün borçu var bu takım küme düşerse birdaha 15 sene süper ligin yüzünü göremez biz DİK Duran bir başkan istiyoruz Selim abi nin dediği gibi iyi niyetli birisi olabilir ali ay ama bizim kulübümüze zarar veriyor bugün kesinlikle istifa etmeli bu ne yüzsüzlük böyle arkadaş illa Taraftar olarak yönetime el mi koyalım GS maçı olunca 50 yap bileti şimdi 5 TL yaparsın bu takıma zarar veriyorsun burak git artık

   22
   44
     1. @Mes yorumuna yanıt olarak

      yapsan ne olurki bu takım düzelmez.ancak mustafa er yada başka bir isimi hemen getirmeliyiz başa.bu takıma yeni bir heyecan şart.soyunma odasında futbolcuları motive edicek onları maça iyi hazırlıcak bir teknik direktör lazım.samet aybabaya da sert lafım olcak sergen yalçın onun için eleştiriler yaptıya adam haksız değilmiş.çok haklıymış az bile sölemiş takımda ruh yoksa samet de hiç yok.öle taraftar gibi maç izliyor sıfır katkısı var!samet aybabaya en ağır lafım ise sen bir an önce emekli ol zamanın gelmiş sen evinde bahçıvanlık yap!kimileri dicek sen ne diyorsun samet hocamıza diye banane sametden biraderler samet gider ahmet gelir hüseyin gelir kalıcı olan Bursaspordur!babam şu takımı başarısız olsa onu bile tanımam ben bu kulübe aşığım başka sevdalar yersizdir.samet le olmaz 14 puan diorya hikaye yazıor hepimize.samet giderse kalırız ligde ancak o giderse!yoksa yandı gülüm keten helvam.izliorum maçı sabaha kadar oynasak gol atamayız dedim şu takıma.bu reziillik senin eserin SAMET AYBABA VE ALİ AY!

      1
      3
  2. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Ben söylşyeyimmi renktaş. Sayın Ali Ay tamam Bursaspor için çalıştın didindin ama tutmadı olmadı başkan. Bursaspor u en az bizim kadar sevdiğinden de şüphemiz yok henüz düşmedik Camiamızın iyiliği için yapmanız gereken tek şey var kongreye kadar gemiyi sağ salim limana ulaştırmak ve inanın bu Samet hoca ile olmaz olmayacak. Lütfen radikal bir karar alarak yolları bu gün ayırın ve Rıza Çalımbayı getirin takımın başına inanın ilk 10 da oluruz başka bir sıradan hoca ile de olmaz bu iş. Rıza hocanın her başına geçtiği takım çok çabuk yukarılara yol alıyor başka alternatif yok başkanım lütfen Bursa sporumuz için bunu yapın ve alkışlanarak görevi devredin kongrede

   23
   1
   1. @Turbo yorumuna yanıt olarak

    Samet hoca yi gönder rıza hocayı getir. Bu mudur.
    Bu fikir çok kötü.
    Elinde ki ne ki gelecek olan ne olsun.
    Aynı orijinli iki fikir.
    Ne değişecek.
    Bizi ipten alacak bir hoca gelmez ise vay halimize.
    Baksaniza hala fikstür avantajı falan diyor.
    Dalga geçer gibi.
    Takimi hiç çalıştırmamis belli ki.
    Oyuncuların üzerinde gram kadar etkisi yok.
    İlk maç Trabzon ile ve biz fikstür avantajından bahsediyoruz.
    Lütfen bu şehir insanları ile dalga geçmeyin ve derhal bulunduğunuz mevkiiyi terk edin.
    Artık bu takım bu teknik ekiple başarılı olamaz.
    Bunca yıldır biriktirdiğiniz tecrübelerinizi de alın ve koca köyün yolunu tutun.
    Lig bitene kadar bize rahat yok belli ki.
    Yedi hafta kalmis biz eksiklerden
    Falan bahsediyoruz.
    Olmaz beyler bu anlayış bizi dusurur.
    Galiba yanlış oldu.
    Zaten dusmusuz bir daha neden duselim ki.!!!!!!!

    2
    2
    1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

     aslında mantıklı yorumlar yapan bir adamsın. peki ne diyecekti? oyuncularına, Trabzon bizi parçalar, düşmemiz kesinleşti, ufak, ufak bavullarınızı toplayın vedaya hazırlanın mı?
     sonuçta yumurta küfesi onun sırtında. bizden farklı konuşması çok doğal. kimse kariyerine ”küme düşüren hoca!” damgası vurulsun istemez.

     bizim ana sorunumuz yönetim teknik adam ve futbolcu gurubundan çok, sonuç odaklı yerel medya ve sabırsız taraftar profilinin şehirde yarattığı kaotik ortam ve kulüp üzerinde yarattığı baskıdır.
     bu değişmeden akıbetimiz de değişmeyecektir.
     Maşallah medya ve taraftarın enerjisine bakılırsa değişecekleri de yok. frensiz arabada, gözleri kapalı, paso gaz gidiyorlar.
     kulübün gerçek sahibi taraftarsa, ki öyle. o zaman kendi hataları sonucu ortaya çıkan faturayı ödeyecek olanda odur…

     ben ve benim gibi düşünenlere gelince, o kadar azınlıktayız ki, bu toz-duman içinde bizi dinleyen, ve sesimizi duyan yok. bir köşeye çekilip acımızı sessizce yaşıyoruz…

     3
     1
   2. @Turbo yorumuna yanıt olarak

    Bir beşiktaşlı dan başka beşiktaşlıya ulan rıza beşiktaşın kapısında yatıyor götlerini yalı yor beni hoca olarak alın diye sen ne diosun rıza gelecekse düşelim daha iyi nasıl bursasporlu sun sen… Getirin Mustafa eri yada yılmaz vuralı döve döve oynatsın…

    2
    2
    1. @Üsküp yorumuna yanıt olarak

     Sen bu kafayla gidersen 3.lige de düşeriz. Sen nasıl bursaspor lusun. Geçen senelerde gördük. Yok Mustafa er yok bilmem kim Trabzon vermese maçı şimdi kümede oynuyorduk. Derdimiz takımın kümede kalması şu an zırvalamak değil

   3. @Turbo yorumuna yanıt olarak

    Ali Ay da çalışmış, didinmiş, iyi, niyetli imiş ama sonuçta beceri ve başarı yok. Takım olarak da çok mücadele etmişiz, çok çalışmışız ama oyuncularımızda beceri, kabiliyet,,başarı yok. Sonuçta başarı yoksa ne anladım ben bu işten?

  3. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   samet hocam senın kadar az galıp gelen bı hoca hala bı takımın basındaysa ben de hıc bırsey bılmıyorum…ve ınan bana dıcek bısey bulamıyorum…bu işin içinde bi iş var ve sız bu takımı bıle ısteye kumeye dogru surukledınız suan allah kahretsın ya valla kelımelerle anlatamam sınırımı

   25
   3
  4. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   sevgili samet hocam; bu camia (rahmetli yazıcı hariç yönetimler, yerel medya ve taraftar) şampiyonluk başarı çıtasının çok altında kalarak yıllar önce zaten küme düşmüştü. bu yılda ”armut dibine düşermiş!” misali büyük ihtimalle takım düşecek.
   aslında ”kaza geliyorum demez” di ama bizimki yıllardır alarm veriyordu.
   sonuç olarak, bunda ne bir tuhaflık, ne de senin ve öğrencilerinin bir suçu var.
   bence, herkesin rahatlaması adına ” ne gerekiyorsa onu yapacağız’ın” gereğini yerine getir ve çek-git…
   belli ki, makus talihimiz ve kötü kaderimiz, ne seninle ne de başkasıyla değişmeyecek.
   çünkü burada spor yapmanın ve yaptırmanın ortamı kalmadı.

   25
   1
   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    SENİ SPAMLIORUM BURSASPOR BÜYÜK KULÜPTÜR YAZDIKLARIN SENİN ACİZLİĞİNDİR BURSASPOR HAKKINDA BÖYLE SAÇMA CÜMLELER KULLANAMAZSIN.AKILLI İNSAN CÜMLELERİ DEĞİL BUNLAR.BU TAKIM YILLAR ÖNCE DÜŞTÜ DEMİŞSİN DEMEKKİ BURSASPOR TARİHİNDEN HABERİN YOK SENİN!SEN BİRAZ ARAŞTIRMA YAP BU KULÜPLE İLGİLİ!BU KULÜP 4 BÜYÜKLER DEDİĞİNİZ KULÜPLERE BELA OLMUŞ BİR KULÜPTÜR!CAHİL YORUMLARINDAN DOLAYI SENİ SPAMLADIM AKILLI YORUMLAR YAPIN ŞURAYA.KARŞIMDA OLSAYDIN ZORDA KALIRDIN!

  5. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   “Bir sürü saygısızlığa karşı durduk” derken neyi kastettin ? Bu kulübün tek sahibi taraftardır bunu o kafana sok ! Aklın sıra taraftara giydirrmişsin yine burası futbol şehri unutma ! Kaç haftadır Bin tane taraftarı bile olmayan kasaba takımlarına Bursaspor kümeye diye bağırtıyorsunuz bu ayıp başkan ve senindir o zaten mayısta yolcu şimdi sende hemen bırak git ! Zaten istifa sinyali vermişsin hiç bekleme…Komisyonu bırakıp adam gibi takım kurduracaktın başkana yalakalık yaptın aklın sıra futbolcuların maaşlarını ödetme kararı alıp transfer yaptırmayarak kendi maaşını kurtardın ! Görev tamam ama yazık sayenizde koskoca Şampiyon kulüp Bursaspor ne hale geldi !

   25
   9
  6. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Masal anlatmaktan bıkmadınmı? Amacı kovulup parasının hepsini indirmek bence.Rezil adam defol git.Seninle bu işler olmaz.Sen gidersen biz anca yırtarız.

   27
   6
   1. @Yazıklar olsun yorumuna yanıt olarak

    Hep aynı terane. Düşene kadar da benzer tekrarlar yapacak ve takım düşünce, parasını alıp S. K olup gidecek.Senin bu gece hemen istifa etmem lazım.Bos adammışsın.Futbolu bilmediğin ya da futbola bir şey katamadigin çok açık.Takim da ne taktik,ne teknik ne kondisyon,ne ruh,bu kadar haftada gram ilerleme yok.Duran top organizasyonu, çalışması yok.Yok,hiçbir şey yok.Buna rağmen,konuşman, suçu başkasına atmaya,kendine acindirmaya çalışmak adamlık değil.Ben 1963 den beri Bursasporluyum, düşersek yaş itibari ile çıktığımızi goremeyebilecek cagdayim.Seni ise bu takımdan ayrıldığın gün unutacaksin.Bu camianın ahını taşıyamaz, kaldıramazsım UNUTMA !

    15
  7. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Yusuf’u oyundan çıkaran adam bu takımın başında bir dakika bile kalmamalı.Furkanı görmez fakat sakat Onuru oynatır.Utanmadan hala masal anlatmaktan bıkmadı.Israr etme başkanla beraber istifa et.

   29
   1
   1. @Emin yorumuna yanıt olarak

    Basketbol takımı bir üst lige yükseldi,bursaspor futbol takımı Ali Ay ve Samet Aybaba yüzunden kume düşecek size aferin.öyle bıktırdınız türkiye ye rezil etdiniz.

    15
   1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    Hepiniz haklısınız Bursaspor’da herkes kötü ! Unutmayın burada yazmak başka gerçek destek başka durmadan Texas a hakaret ediyorsunuz çorbacı diye,ama haklısınız Texaslılar parası sadece bir çorbaya yetse de deplasmana giderler..Acaba buradan kaç kişi deplasmana gider değil çorba İskender alsalar bile..bırakın boş lafları Bursaspor un gerçek sahibi Texas dır..Allah korusun düşersek Ptt de hiç biriniz olmaz gider yine İstanbul takımlarını tutarsınız..

    1
    1
   2. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    Yaw duselim kardeşim.inanin çok istyom.heyecan gelir,daha güzel olur .yemişim süper ligi.amannnnnn
    Hatta passoligsiz bir lige kadar duselim.?

    10
    4
  8. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Bu kirli,pis,kokuşmuş yapının temizlenmesi için birkaç önerim var!
   1) Kurumsallaşma adına a.ş. olunmalı
   2) Üye olacakların herhangi bir siyasi parti veya türevi stklara üyeliği bulunmamalı.Eger bulunuyorsa üye olamamali
   3) üye olacak adayların en az meslek yüksekokulu mezunu olması şartı aranmalı.Bu kriterleri saglamiyorsa , mevcut kur oranlarından belirlenecek tefe/Tüfe oranları da dikkate alinarak yüksek bir meblağ’ı bağış yapmalı.(açık öğretim mezunları kabul edilmemeli)
   4)hiçbir kurum/kuruluş, lider vs taraftarlara deplasman için otobüs vs tesis etmemeli ki gerçekten sevenleri görelim
   5) her başkan kendi borcundan sorumlu olmalı ki gelen enkaz devralmasın
   6) her sezon sonunda gül diken tablosu yapilmali.Sezon sonu 3 aşamalı kongre yapılarak gül/diken tablosu oluşturulmalı ve gelecek yılın planı lig bitmeden başlamalı.
   7) kurumsal yapının taraftar ayağı için taraftar egitilmeli.İnsanlara küfür etmeninin kendisinden başka kimseye zarar vermediğini bireye öğretilmeli.
   8) sezon içinde en az 5 iç saha maçına gelmeyen taraftara,İstanbul takımı maçları için bilet verilmemeli
   9) şehrin dinamiklerini çekebilmek adına x partisinin,y partisinin adamı olunmamalı.Bursaspor’un tüm Bursa şehrinin marka değeri olduğu bilinmeli ve buna göre hareket edilmeli.Rahmetli İbrahim Yazıcının yaptığı gibi kulüp kapısından içeri tek bir siyasi bile girmemeli.Ali ay in yaptığı gibi herkesin kapısının önünde elpence divan beklenmemeli.
   10) çalışanların meblaglari doktor ve savcı gibi yüksek tutulmalı.yoksa olay medya gibi kurnazlar 3 kurusa o insanları kullanıyorlar.
   11) gerekirse bütünlük sağlanması adına taraftar ile birlikte maç izlenmeli.İnsanlara kemkum etmekle insanların saygısı kazanilmiyor.Hem bu şekilde küfür edenleri de engellemek daha kolay olur.
   12) il emniyet müdürlüğü ve stadtaki kameraların başında duranlar kontrol altında tutulmalı.Evet ligimiz çöp olabilir ve 3 İstanbul takımı + 1 tane hükümet takımı destekleniyor olabilir.Ancak size yöneticileriniz sahip çıkmıyorsa siz de böyle küfür eder oyuncu doversiniz.
   Rahmetli Demirel’in lafidir.Kendisini sevmezdim ama çok doğru demiş.”iktidar boşluk kaldırmaz” diye.
   13) iç saha maçlarında kareografi hazırlanması icin bütçe ayrılmalı
   14) en önemlilerinden birisi (nasıl olur bilmiyorum ama) Atatürk stadına geri donulmeli.Tarih yazma konusunda kötü olduğumuz kadar tarihimizi yok etme ve yıkma konusunda da çok iyiyiz.
   15) Bursaspor tarihini gerçek anlamada daha kalifiye hale getirmeli
   16) kusturulen şehir dinamiklerini çekici eylemlere imza atilamali
   17) daha kalifiye store ürünlerine imza atılmalı ve bunu yaparken taraftar görüşleri değerlendirmeye alınmalı
   18) maç günü hırsızlığı önlemek adına kontrol sert olmalı.gerekirse farklı yollar denenmeli.

   30
   9
   1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    Arkadaş herhalde Harvard veya Oxford mezunu.
    Üye olmak icin
    Aşağısi kurtarmayacak belli ki.
    Bursaspor Milan,Juventus, Ajax değil ki.
    Sadece Bursaspor.
    Bu kadar kriter niye.
    Atanamayan öğretmenleri de üye yapmayalım ilave olarak.
    Ya da üye olmak için yüksek lisans ve doktora şartı da getirelim.
    İn arkadaşım o bulutların üzerinden.
    Takım küme düşüyor biz nelerden bahsediyoruz.
    Gidip saha da küfür etmeden takımımızı destekleyelim o bize yeter.
    Üyelik şartlarını daha sonra irdeleriz.

   2. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    Madde 14) Atatürk stadına geri dönmemiz için bu şehrin ve tüm Türkiye’nin siyasi görüşünü tekrardan gözden geçirmesi gerekiyor. Stadımız eski olduğu için yıkılmadı, adı ATATÜRK olduğu için yıkıldı. Ülkedeli diğer TÜM Atatürk stadları gibi…

   3. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    fikirlerin isabetli…ama en önemlisi Atatürk stadı….25 bin kapasiteli…çorbacısız ….sadece biz Bursasporluların girdiği bir stad….

    14
    2
   1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    Takım ölmüş cenazeyi kaldıran yok. Son haftaya kadar beklemeye gerek yok. Bu takım kesin küme düşer. Son maçlara U21 İle çıkalım.

    11
    1
  9. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Bi taraftar grubunun amigosu belediye başkanının takımı küçük düşürmesine rağmen onunla tribünde maç izleyip poz veriyorsa zaten bitmiştir. Görüyoruz ki üzülen bir tek biziz milletinin çorbası çeşme gibi akıyor maşallah

   86
   7
   1. @Green16 yorumuna yanıt olarak

    Aylardır yazmadık bu siteye ama artık yeter belediyenize de bilmem neyinize de başlatmayın
    Ulan bursaspor stadını alıp rant kapısı yapmadınız mı hala bişeyler diyor sonradan bursalı seni.artık yeter tak etti bu takımı siyasetinizden arındırın

    15
    1
   2. @Green16 yorumuna yanıt olarak

    Takım düşüyor. Taraftar kan ağlıyor. Sen ise savunduğun partiyi ve alinur Aktaş ı koruyorsun. KORUMAYA DEVAM ET. BAKALIM NASIL KURTACACAKSINIZ ?????

    23
    9
    1. @Green16 yorumuna yanıt olarak

     Sana küfür etmeyeceğim senden farkım kalmaz çok şükür soyum sopum belli. Ben kimse için ne siyaset yaptım nede paylaşım. Benim derdim bursaspor bende alinur aktaşı desteklemiyorum(en doğal hakkım). Sebebi ise ali ayın tekrar seçilmesindeki faktörü ve bursapsorun üzerindeki eylemleridir(otopark gibi stadın şubatta bitmesi gibi VS). Kötü söz sahibine aittir Allah’ın kullarına böyle eleştiremeyecek kadar bağlı olmamanızı öneririm. Siz daha iyi müslümansınız madem ben her türlü çamuru yapmışım ne hakla beni tanımadan bu şekilde konuşuyorsunuz? Günah sizce nedir?

     12
     1
     1. @Green16 yorumuna yanıt olarak

      Ulan embesil yumurtası çorbacı ne demek? Küfür etmiyormuş bir de…Sen beni tanımadan çorbacı diyeceksin ( ki küfrün, haysiyetsizliğin, karaktersizliğin babasıdır )sonra da ahlak,erdem nutukları atacaksın..Sana Alinur’u destekle diyen mi oldu, ben iyi Müslümanım diyen mi oldu…Şov yapma eğip bükme adam ol, olamıyorsan olmayı dene…

     2. @Green16 yorumuna yanıt olarak

      Sevgili green16 size bir önerim var.Yazdiklariniza a dan Z ye katılıyorum ancak bence Mevcut durumda karşı taraf dediklerinizi anlayamayacağı kadar duygusal yaklaşıyor.O yüzden biz sizi biliyoruz.Birakin o kendi kendine istediği suçlamayı size yapsın.

      4
      2
      1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

       Duygusal yaklaşıyorum tabi, önemli bir maç gitmiş mesele hala siyaset, hala belediyecilik, hala saçma sapan herkesi demoralize edecek laflar..Siyasetinizi yaptınız bu sitede hem de ağız dolusu yaptınız hem de siyaset yapılmasın siyaset karışmasın bursaspora deyip sonra bunları yaptınız, size çıkıp bir şey diyen mi oldu? benim nerde ne yazdığım bellidir..Ben herkesi eleştirdim..Sizin gibi yok şucuymuş bucuymuş demedim..iki gün önce ayrı konuşup bugün farlı konuşmadım…Herkes kendine baksın..

 2. Yusuf’u çıkartıp, geçen hafta 30dk bile oynayamayan Onur u almak ne ayak onu da bir açıkla hoca?? He Yusuf ta da bir numara yok ama en azından arada bir sürpriz yapıyor.

  61
  1
 3. Bundan sonra fikstür mü kaldı ??? Her hafta aynı şey önümüzdeki maçlara bakıcaz bu takım ligde kimi yenebilir ?

  41
  1
 4. İstifa edip kaçmak mı ? Düşürdün bu takımı sene sonu sana yazsın nereye SAMET !!!! Allah belanı versin komisyoncu herif.

  41
  2
  1. @İbrahim yorumuna yanıt olarak

   Doğru dedin .defolsun.samet,in s….de mi düşersek(Allah korusun)alacak alacağını pis pis sırıtıp gidecek.tamam kadro belki yetersiz istedikleri alınmadı belki ama eğer dürüst olsaydı aldığı yüksek maaşı düşünmeyip tahta açıĺmaz transfer olmazsa ben yokum demedıği için en büyük sorumlu odur.ve (Allah korusun)ďüşersek tff.kanun çıkarıp küme ďüşen hocayı da ķüme ďüşürüp takım çalıştırmak isterse 3.liglerden veya amatörden başlayıp süper lige çıkana kadar süper lig hocalığı vermemeyi şart koşsun ki düşürdüğü takımın arkasından ben ne yapayım istediklerimolmadı demesin.saygılar

   1. @Ailece timsah yorumuna yanıt olarak

    Evet bu fikir çok iyi.
    Madem calistirdigin takımı düşürdün sen de git alt liglerde çalış.
    En az üç yıl dustugun lige ayak basma.
    İyi fikir.
    Hatta öyle bir düzenleme getireceksin ki hem oyunculardan hem de teknik kadrodan kulüp olarak tazminat isteme hakkın olacak.
    Buna başkanlar da dahil.
    Çünkü küme düşünce tüm şehir küme düşüyor.
    Ya da bir alt ligi öyle bir konuma getireceksin ki kimse superlig den
    Düştüğüne üzülmesin.
    Aynı İngiltere de olduğu gibi.

 5. Olmayınca olmuyor Samet Hoca insallah doğru bir karar verir istifa edersin bazen takıma taze kan bir değişiklik iyi geliyor…ancak ben de anlamadım Yusuf u niçin çıkardın hadi çıkardın Onur da ne demek ya bari Furkan Soyalp i alsaydın..gidip Sergen e sorsan Bursaspor dan kim çıksın diye İnan bana ya Badji der ya da Yusuf..bazen seni anlamak mümkün değil..Güle güle yolun açık olsun…

  29
 6. SAMET BEY !!!!!! HAKİKATEN BU PAPİS CİSSE AĞIR ADAMMIŞ..İYİ Kİ ONU İSTEMEMİŞSİN…HEPİ TOPU 13 GOL ATTI VE HER MAÇ OYNUYOR…İYİ Kİ SAKHO YU ALDIRMIŞSIN…

  19
 7. Kadro öyle mi? Bundan sonra avantajlı fikstür öyle mi? Bu takım küme düşer mi diye sorduklarında “olur mu öyle şey ” diyen sendin..Şimdi sana nasıl güvenecek bu taraftar onu söyle..Neredeyse her oyuncuyla problemin var özellikle iyi oyuncularla…Kayseri maçını unutma…Demagoji ile yürümüyor işler artık… Sana kızamıyorum artık açıyorum…

  19
  3
 8. hoca neyi anlayalim, tamam transfer yapilmadi da bunlar bahane değil. bak kayserinin transfer yasagi var , hikmet karaman catir catir aliyor puanlari. 10 kisi kaldilar da gol atmayi birak , pozisyona bile giremedin o macta. martaval okuma.

  12
 9. Alinur aktaş ve muhteşem adamı ali ay… siyasetin mahfettiği güzide bir camia ve muhteşem bir sehir.. yazık oldu.hem bursaya hem bursaspora.. ve bu kent kendini mahfeden adamları koltukta oturtmaya devam etmeyi cok seviyor.. nasıl istersen öyle yönetilirsin!

  12
 10. Samet hoca senin Trabzon macını bekleme ne gerek. yok İstifanı ver .bu saatten sonra hiç söylemek istemiyorum malesef sen bu takımı bizim çok bilmiş başkanla beraber küme düşürdünüz kalan maclara bakarsak bu oyuncu larla küme düşmeme mücadelesi veremessin..Şuan ligin en tembel oyuncu kadrosuna sahibiz.Bence bu saatten sonra gelecek hoca da önemli değil.55 yaşındayım 3 kere küme düşme gördüm kupalarla mahkemelerle ligde kaldık.3 senedir deplasman maclarını evimde koltukda oturarak seyredemedim.Hep ayakta mac seyrettim .Şükürler olsunki kalpim sağlammış .

  11
 11. Bekleme yapma sıçratmadan yandan yandan hadi kocum senden bize ekmek çıkmaz…Yol al Bursa ya gelme artık aynı sözlerini duymaktan bıktık artık yeter acınma çocuk yetiştirme yeri değil burası samet efendi….

  10
  1. @Mvs yorumuna yanıt olarak

   Samet hocanın kredisi çoktan doldu.bu saatten sonra radikal bir karar alıp acilen gönderilmelidir. 27 haftada 5 galibiyet almış bir takım, 7 haftada nasıl olur da 4 galibiyet alacak. yoksa küme düştükten sonra hiçbirşeyin anlamı yok…

 12. Belli bir yere gelip 1 adım öteye gitmek istemediğinden bu takım böyle bu durumda samet aybaba artık gitt yeter

  10
 13. Birak artik samet olmuyo iste 8 hafta kaldi hala dusmeme sansimiz var ama sen durdugun surece bu takim duser kardesim hoca degisikligi her zaman arti reaksiyon gosterir evet kadro dar ama bi macada cift forvet cik be kardesim limayla basla latoyla basla ilk yari kopar maci gitsin sen napiyosun 20 haftadir ayni seyi yapiyosun limayi sok umutu sok e olmuyo samet korkma cift forver cik yada birak git kardesim ya

  10
 14. YÜZDE YÜZ HAKINDA
  OLABİLİRSİN
  ANCAK
  NET OLAN EGER DEVAM EDERSEN
  BURSASPOR KESİN DÜŞECEK
  KAN DEGİSİKLİGİNDE GEÇ KALINTI
  YENİ ANTRENÖRLE BELKİ BİŞEY OLUR
  AMA B7 ŞEKİLDE MÜMKÜN DEGIL

 15. 50 yaşındayım 10 yaşımda kendimi bildim bileli tribünde ve BURSA hastasıyım şampiyon olduğumuza sevindiğimden gocunuyorum.sonraki yıllarda karaktersiz yönetim ve hocalardan çektiğimiz bitmedi siyasetçi karaktersizler defolun gidin bu spor her şeye el atmayın.
  Şeref , kul hakkı bilmeyenler BURSASPOR dan elinizi ayağınızı çekin defolun gidin

  9
  1
 16. Şimdi bu yalandan istifa eder başkan da sakın gitme hocam biz sensiz ne yaparız der haftaya da takımın başında kalır demedi demeyin.

  8
  2
 17. Bu takım başkanın hocanın sesını cıkarmayan corbacı taraftar gruplarının hepınıze yazıklar olsun ıstıfa et hoca dusurdunuz takımı

 18. Bir halt yapamazsın. Bu zamana kadar ne yaptın ki. Farklı bir oyun varyasyonu mu denedin. Farklı tercihler mi yaptın. Ne yaptın hoca. Başlarım şansına kısmetine. Başkanda sende defol git.

 19. Artik konuşma hoca kim sana saygisizlik yapti yazik şu tirubune , kar kış farketmiyor bize camia arma askina gidiyor geliyor kanser oluyoruz yazik günahir rizespordan yediğimiz o ilk amatör golle birakacaktin bu işi takim her sekilde mucadele eder ama dokunamiyorsun ne baskiymis bahanesiymis arkadaş bitmedi derdiniz yönetim surekli bahanen amatör saivet 90 dakika sahada vergini israrin 3 net maç götürdü yaziktir birak basarisizsin.

 20. Rahmetli İbrahim Yazıcının,Fehmizatların ,Abdülkadir bayraktarların,Necati akgün amcanın ve birçok yitirilen yüreklerin kemiklerini sızlatıyosunuz gurur duyun…Bursaspor kimlere emanet edilmiş yazık…

 21. Bu takım başkanın hocanın corbacı taraftar gruplarının eseridir yazıklar olsun hepınıze küme düştük gecmış olsun

  6
  2
 22. Arkadaslar lutfen bu maci bizde futbolcularda samet hocada unutsun onumuzde mutlak kazanmamiz gereken trabzon maci var bilet fiyatlari 1 tl olmali 40000 seyirciyle bu maci almaliyiz yoksa puan kaybedersek bizim kurtulusumuz kalmaz duseriz yazik olur Ali ay gider samet hoca gider bizim icim bursasporumuz herseyden onemli

  6
  3
 23. Haftaya Trabzon maçından puan beklemeyin. Adamlar ilk 3 e girmeye oynuyor. Biz ise küme düşmemeye. Aradaki farka bak!

  6
  1
 24. Kısaca istifa edeni gideceksin yönetimle elele gideceksin karakter yoksunları bu şehri bitirdiniz daha ne yapacaksın

 25. Batalla kadar kimse onurlu bir duruş gösteremedi yabancı olmasına rağmen gideceğini bildiği zaman gitti adam.Böyle adamın heykelin kralını yaparım dikerim…şehrin göbeğine…

 26. sezon başından beri seni savunuyorum ama devre arası transfer istemeyerek sen de bu takıma ihanet ettin hoca artık başkanla beraber sen de gitmelisin Mustafa Er’e bırakın takımı son nefes bir şeyler yapın takım kümede kalsın yoksa bu takıma yazık olacak Kocaeli’den Sakarya’dan beter olacağız

 27. Bursaspor için söyleyecek birşey kalmadı artık ,sözün bittiği yer artık burası ,boş kaleye topu atama,yakaladigin fırsatları kacir sonra ,ne gerekiyorsa onu yapacağız de Samet hoca,artık ne gereken kaldı ne de yapacak bişey kaldi Samet hoca,. Güle güle !!!!

 28. Transferin yapılmadığı gün biz zaten düştük sakho efendinin keyfi yerinde olcak ta oynucak.yedekler zaten 5 para etmez her türlü düşmeyi hak ediyoruz vesselam

  4
  2
 29. İstifalar gelsin hadi bak Bursa sınırına dahi yaklaşmayın…Bu bizim namusumuz…Ali AY sende ev baskını az geldi sana galiba…bekliyoruz Gerçek Bursasporluların kulağı ağır işitiyor biraz….

 30. Takım küme düşünce teknik kadro da düşmüş oluyor.
  Kazanılan onca tecrübe ile beraber küme düşüren çalıştırıcı olarak tarihteki yerini alıyor kişiler.
  Çünkü bu işlerde ki kriter yaş veya tecrübe değil başarılar veya başarısızlıklar.
  Eğer bir calistiricinin kariyerinde küme düşmek yoksa ne yapar eder takımını ligde bırakır.
  Ya da takımın dusecegi belli olunca bırakıp gider.
  Bakalım Bursaspor taraftarı olarak bekleyip göreceğiz.
  Çünkü biz düşmemek için sonuna kadar direnenleri de gördük olmuyor deyip gidenleri de.!!!

 31. Bu haftaya kadar yaptıkların ortadadır.BUNDAN SONRA DA FARKLI OLMAYACAĞI GERÇEKTİR.
  Samet AYBAB kendine saygın varsa 1 saniye durma ver istifanı.Yönetim seni gönderemez diyerek para peşinde isen o ayrı amma işte senin içinde sorun buradadır.HER GİTTİĞİN TAKIMA KÜME DÜŞÜREN BECERİKSİZ OLARAK GİDECEĞİN KESİNDİR.

 32. senin yapabilecek hic bir şeyin olmadığnı sezon başı dilendirdik kendini inandırdın boş cıktı biz inanmadık hala palavra dinliyoruz ben düşmeyi sonuna kadar yaşamak istiyorum dedin yaşıyorsun başındaki de buna inandı yaşayacak editör bunları yayınlamamakla neyi haledecek oda ayrı konu sonu cıkmaz sokak biti o iş

 33. Benim anlamadigim bize gol lz golu cikartiyon ise yaramayan bi tunay torun var torpillimi savit var bunlari cikarip furkani oyuna soksana bide 20gun yattiniz hic mi gol vurusu calismadiniz insan bi soruyooo yani be hocammm bence degisikikleri cok yanlis yp onuz yaslilik belirtileri var tunayin yp tigini bende yprim biraz da furkana sans

 34. Akıllı adam olsaydın başkan msavettesine dik durup oyuncu isterdin.. Bu oduncularla sonuç kümeye düşmektir.

 35. Ulan utanmadan sıkılmadan bir de açıklama yapıyorsunuz. Defolun gidin namusumuzla şerefimizle düşelim. Ali ay seni toprak kabul etmez. Samet şampiyon kadroyu sen mi kurmuştun hadi ordan yol al git.Kına yakın bir yerlerinize.

 36. Ulan komik olan ne biliyor musunuz, her maç aynı şeyi yapıp farklı sonuç bekliyor ???? Sadece zavallı deyip geçmek istiyorum ama ucu bize dokunuyor. Hoca ekbini al size güle güle

 37. İstikrarlı olarak gol atamadan maç tamamlayan bir takım yaratıldı. B ve C planı hiç yok. Farklı bir diziliş denemek yok, sürpriz bir adamı forvet oynatmak yok (Chedjou veya Ali Akman). Badji ve Aytaç’tan, kesintisiz koşarak ve darbeli oynayarak, orta sahayı kapatmaları isteniyor. Ön plana çıkan bir Vakıföylü yok. Samet Hocam sen bu takımda neyi geliştirdin ve ne miras bıraktın? Lütfen çık izah et…

 38. Bu kaçıncı duran topu kullanamıyorsun!? Sen bütün takımı çıkar topu ceza sahasın 3m dışına at, rakip ceza sahasına bile vuracak gücü yok oyuncunun o toptan sen kontra yiyip gol yiyorsun bu kadar amatörce gol yenmez bu kscinx böyle gol yemek. Kimse ders çıkarmamış

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu