Aybaba “Takımda ihtiyaç olan mevkiye…”

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, sabah saatlerindeki antrenman öncesi açıklamalarda bulundu.

İlk haftalar ve son haftalar arasında farkın sorulması üzerine ise Aybaba şunları söyledi; “17 yeni oyuncumuz var, daha yemek yerken bile biliyorsunuz insan nereye oturacağını bilmiyor ancak 15-20 gün sonra adapte olunuyor. Arkadaşlarımızın hepsi bir yerlerden geldi, yeni bir takım oluştu. Bir sürü olumsuzluklar var oyuncuların üzerinde, böyle bir futbol şehrine gelmiş bir şeyleri toparlamaya çalışıyor. Toparlamaya çalışma adı bile burada zor biliyorsunuz. Onun için bunları normal karşılamak lazım. Oyuncularımızın bazıları yeni adapte olmaya başladı, bazıları yeni nerede olduğunun farkına varmaya başladı. Genç oyuncularımız da bir şeyleri atlatmaya çalışıyor kolay değil arada sallanıyorlar doğal olarak. Daha oyuncu kalite ve kriterleri yerine oturmadı. O yüzden bence geliştikçe süre uzadıkça bir şeyler de doğru gittikçe tabii ki daha da gelişeceğiz.

Altyapıdan oyuncular gelecek, bir iki tane arkadaşımız var takip ediyoruz. Onlarla diyalog halindeyiz, konuşuyoruz. Takımdaki ihtiyaç olan mevkilere ve aşağıdaki oyuncuların performansını geliştirmek adına birkaç tane oyuncuyu da devre arası kampına götürmeyi düşünüyoruz.”

Bursa’da insanlar futbol ile yaşıyor. Yaşadığınızda da olumsuzluklar nereye gider diye düşünüyorsunuz, olumlu bir şey olduğunda da nereye kadar çıkar diye düşünüyorsunuz. Normal karşılıyorum. Böyle bir futbol şehrinde olmak keyifli bence. Keşke hep futbol konuşulsa, bundan mutluyum şikayetim yok. Oyuncularımın da bundan şikayeti yok. Tabii biz de kazandıkça bakıyoruz acaba neyi geliştirirsek nerede olabiliriz, nasıl bitirebiliriz diye. Biz de bunları düşünüyoruz.

Takım olma yolunda büyük bir yol kat ettiğimiz belirten Aybaba şunları söyledi; “Sıkıntı yok her şey iyi, arkadaşlarımızın düşünceleri ve keyifleri iyi. Biz takım olduk. Dün altyapıya gittim, Çağatay altyapıya büyük bir televizyon almış, inanılmaz duygulandım. Salonda Çağatay’ın televizyonu olacak dediler. Takım olma özelliği ile ilgili bana göre çok önemli örneklerden birisi, aferin.

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Salonda Çağatay ın televizyonu olacak dediler…. bildiğim halde, haberin içinde okuyunca ben bile tekrar duygulandım.

  47
 2. Hoca senin dediklerini anlamayacak mallar var bizde yani taraftarın arasında.
  Ben sizin yerinize olsam tam olarak kolej havası oluşturmaya çalışırım .
  Ve mutlaka kolej takımı gibi olmalıyız tek Gaye’si yenme üzerine kurulu olup yenilince acısını bi sonraki maçtan çıkarmaya çalışan

  43
 3. Hocam Allah razı olsun senden, Ertuğrul u kaptan yaptın daha fazla sorumluluk sahibi olmasını sağladın ve 21 yaşında A milli takıma gitti, Okan ı kaleye koydun ve 2. Kaptan yaptın bir kaleci daha kazandık, bu sene Burak kapacak ve Ramazan keskini çıkardın alt yapıdan hiç korkmadan A takıma çıkartıp süre veriyorsun, Çağatay ve Ali Akman da senden sıra bekliyorlar, seneye ilk 11 in yarısı vakıfköy patentli 2. Şampiyonluklar vakifköyden mi çıkacaklar hocam…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu