Aybaba “Sistem değil, oyuncu değişikliği yapacağız!”

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba antrenman öncesi saha kenarında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Samet Aybaba antrenman öncesi saha kenarında haftalık basın toplantısını düzenledi.

Galatasaray’ın sahasında etkili bir takım olduğunu belirten Aybaba şunları söyledi; “Galatasaray kendi sahasında çok etkili bir takım. 3 gündür çalışıyoruz. Biz de iyi bir takımız. Saha içerisinde birçok şeyi iyi yaptık ama bazı sıkıntılar yaşadık skorlar ile ilgili. Belki bu bizim için dönüm maçı olabilir buraya kadardır bu diye düşünüp oyuncularımızı motive ediyoruz. İyi bir futbol oynayarak, herkese Bursaspor’un nasıl bir takım olduğunu göstererek bu maçtan puan almak istiyoruz” dedi.

Fatih Terim’in sözleşme uzattığı sorusu üzerine, Aybaba şunları söyledi; “Teknik direktörlerin uzun yıllar çalışması, mukavele yenilemesi çok doğru bir şeydir. Camiası da bu yönde karar veriyorsa saygı duymak lazım. Fatih Terim zaten uzun yıllar çalıştı hem Galatasaray’da hem milli takımda. Ona bu uzun süreç içerisinde başarılar diliyorum.”

Yusuf ve Furkan’ın affedildiğini belirten Aybaba şöyle konuştu; “Daha iyi çalışıyorlar şimdi. Cevizaltı iyi gelmiş onlara, oranın havası çok güzel. Biz de gidiyoruz. 2-3 kere de ben gittim. Çok keyifliydi orası. Arkadaşların performansı gittikçe yükseliyor. Biz onları zaten dinlenmeye göndermiştik oraya, iyi yapmışız diye düşünüyoruz onlar da öyle düşünüyor. İnşallah iyi katkıları olur bundan sonra.”

“Ankaragücü galibiyeti sonrası takımda bir rahatlama oldu mu?” Sorusuna ise şu yanıtı verdi; “Galibiyet bize Galatasaray’a karşı çok olumlu yansır. Çok stres çekiyorduk, çok iyi maçlar çıkardık. 5-6 maç iyi oynadık 1 maç kötü oynadık. Oralarda bir şeyler alabiliriz diye düşünüyorduk olmayınca takım doğal olarak strese giriyor. Özellikle bu maçta girmelerinden daha doğal bir şey olamazdı. MKE Ankaragücü maçını kazanınca oyuncularımız gerçekten rahatladı. Bu rahatlamanın nereye kadar olduğunu biz de oyuncularımıza anlatıyoruz. Böyle bir futbol şehrinin daha iyi şeylere layık olduğunu anlatıyoruz.  Onlar da algılıyorlar. Bizim için Galatasaray maçı zor bir maç ama başlangıç olur diye düşünüyoruz” dedi.

Oyun planında değişiklik olmayacağını belirten Aybaba; “Oyun planında değil ama oyuncu değişiklikleri yapacağız, tercihlerde değişiklik olabilir. Onun hakkında çalışıyoruz, bir de rakip var biliyorsunuz. Onların da ne yaptığı çok önemli nereden hücum yaptığı duran toplarda nasıl etkili olduğu, kimi nasıl nereye kullandığı bununla ilgili de çalışmalarımız var.”

A Milli Takım ile ilgili gelen soruya ise Aybaba şu yanıtı verdi; “Milli takımımız takım olma özelliğini daha kazanamadı, takım gibi oynayamıyor. Sanki bir yerden oyuncuları toplamışsınız bir yere getirmişsiniz onlar oynamaya çalışıyorlar gibi görünüyor. Bu ülkenin takımıdır. Bazı özellikleri taşıması lazım. Önce milli ruhu olması lazım. Onu sahaya yansıtacak birliktelikleri arkadaşlıkları ve aidiyet duyguları olması lazım. Bunlar olmazsa 3 gün kala çeşitli Avrupa kentlerinde oynayan oyuncularımızı toplayıp bir yere getirirseniz bu iş olmaz. Kendi ligimizden kurulu  bir iskelet kadronun üzerine yurtdışında katan oyuncularımızı da katarsak daha farklı bir yere gelir milli takım. Tabii ki altyapılar önemli. Altyapılardan ne kadar çok oyuncular takımlarında oynarsa milli takıma da o kadar çok yansır.  O nedenle altyapıya destek vermeye devam etmek lazım. Yapılıyor mu? Bence hayır. Hala yapılmıyor. Önce bir açıklansın bakalım son kararımız nedir yabancı uygulaması ile ilgili, sayılarla, rakamlarla oynamaya bayılırız biz ülke olarak. Bir türlü sistemi oturtturamadık. Oturtsaydık futbol ile ilgili daha keyifli şeyleri konuşurduk, kulüplerimizin ekonomik sorunlarının niye büyüdüğünü konuşmuyor olurduk. İnşallah futbol aklı bir araya gelir bunlarla ilgili karar verir biz de keyif alırız.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Civelli yorumuna yanıt olarak

   Ben de alırız diyordum ta ki Shehunun sakatlık haberi gelene kadar. 4 bekle güzel mücadele vardı şimdi sağ açıkta bakalım kim olacak Kapacak jimnastik maçını kaldıramadı olmaz….öbür kanat Maşallah oturdu LAto-MEraş sert ama visca falan geçti daha dikkatli …göbek aytaçlı 3 dm ankara maçı sonu gibi.
   Ben olsam :
   Okan
   Barış Chedjou Ertuğrul LAto
   Yusuf Ramazzn Aytaç BAdji MEraş
   Sakho

   5
   6
  2. @Civelli yorumuna yanıt olarak

   Valla bende ve çevremdeki arkadaşlarda da aynı heves var bu maç. İnşallah yeneriz. Adamlar tam rotasyonlu takımla sahaya çıkmışken acımadan atmalıyız.

   8
   1
 1. Benim ya da birçoğumuzun düşündüklerimi söylemişsin, ağzına sağlık Aybaba.
  “…Takım olma özelliğini daha kazanamadı… Sanki bir yerden oyuncuları toplamışsınız bir yere getirmişsiniz … 3 gün kala çeşitli Avrupa kentlerinde oynayan oyuncularımızı toplayıp bir yere getirirseniz bu iş olmaz. Kendi ligimizden kurulu bir iskelet kadronun üzerine yurtdışından oyuncu … sayılarla, rakamlarla oynamaya bayılırız biz ülke olarak … ”

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu