Aybaba “Kerim Frei olur”

Ligin ikinci yarısı için kadroya yeni isimler katmaları gerektiğini dile getiren Aybaba, 'Yabancıdan çok yerli futbolcular üzerinde durmalıyız' diye konuştu.

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, dünkü yağış altında yapılan idman sırasında basın mensupları ile sohbet etti. Devre arasında transfer yapmayı düşündüklerini kaydeden Aybaba, ‘İhtiyaçlarımız belli ancak macera aramaya gerek yok.

Yabancı bir oyuncudan çok yerli futbolcular bulmalıyız’ dedi. Yusuf Erdoğan‘ın, Başakşehir‘e gitmek istemesi ve Kerim Frei takasıyla alakalı bir soruya Samet Hoca, ‘Oyuncu gitmek istiyorsa yapacak bir şeyimiz yok. Kerim doğru isim olur’ yanıtını verdi.

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim chedjou oynasın en fazla 1 sezon kerim genç bize çok uzun yıllar katkı verebilir ayrıca Furkan Emre’nin ertuğrul ile oynaması daha iyi ertuğrul artık tecrübeli oldu yanında emreyi geliştirebilir

   16
   1
 1. Evet hocam ismimde gordugun gibi
  Arastirin arayin tarayin bu ligi
  Gelenler basarili oldu para kazandirarak gitti
  Bakambu ve N diaye gibi

  Hadi bekliyoruz Fransa 2.ligi Transferleri 😉

  25
  1
 2. Tabi Turkiyede fark yaratacak dolu 10 numaralar var ,alin birini ! Dolu kanat var,Visca tarzi,Rodriguez,Fernandez tarzi onlardan birini alin olsun bitsin is ! Hoca Brezilya,gibi,Arjantin gibi Fransa gibi bizdede heryerden futbolcu fiskiriyor falanmi zannediyor acaba ? Al iste aldik yerli kanat Tunay ! Yerli santrfor Umut Nayir ! Hakikaten daha iyileri yokki alasin ? Furkan baska takimda olsa 10 numara diye onu almaya calisirsin ! Yokki baska yok,bu ulkenin gercekleri bu ! Mecbursun yabanciya !

  11
  12
 3. benim anlamadığım aslında cevabı beceriksiz iş bilmez yöneticiler yüzünden, sivasın aruone kone, robinho, bifuoma yı bulduğu, ankaragücünün djedje yi bulduğu, karabükün pokoyu bulduğu, malatyanın guilhermeyi bulduğu, konyanın badji, fofanayı bulduğu, alanyanın junior fernandesi bulduğu vs. vs., biz niçin üstelik onlardan daha çok para verebilen, çok daha köklü kulüpken, bu tip adamları bulamıyoruz, niçin bula bula, stancuları, johnları, joviçleri, delargeleri, saneleri vs. vs. buluyoruz?

 4. Ukalalık sayılmasın ama hocaya katılmıyorum.
  Yusufun gitmesine evet.
  Kerimin gelmesine hayır.
  Yusuf bünyemize uymadı. Kerim, stil olarak Tunay a benziyor. Stancu gibi vücut dili silik. Bizim tribünlerin ilgisini çekmez. Kanat Alınacaksa koşucu, atletik, toplu, topsuz dripling yeteneği olan biri olmalı.
  Tabi benimkisi sadece dilek, temenni ve öneri.
  Patron elbette Samet hoca.
  Bize düşen hocanın tercihine saygı duyup, getirdiğini sahiplenmek…

 5. AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER diye bir atasözümüz var.Hocamızın tavrı-karakteri bellidir.Gençlerimize değer katan ve önemseyen biridir.
  Ülkemizdeki cevherleri bulmak için elbette iyi araştırmak lazım.YETENEĞİ,KARAKTERİ,FİZİKİ VS.VS.Tüm bunları iyi araştırırsak buluruuuz.
  Paramız var ve imkan ile fırsatta olunca elbette yabancı ülkelrden de ümit vaat edenleri alıp parlatmak ve sonra para kazanarak satmak lazım.
  Tüm bunlar için İSTİKRAR-DİRAYETLİ YÖNETİM-SABIRLI VE OLUMLU DESTEK OLAN TARAFTAR,DOĞRU YÖNLENDİREN,YAPICI OLAN BASIN da şart.

  4
  1
 6. Bizim bu parasızlıkla süper ligde kendini kanıtlamış iyi adamı almamız neredeyse imkansız, alt liglerdeki parlayan adamlarıda zaten üst kulüpler kapıyor, bize sadece alt liglerde gözden kaçmış genç oyuncuları almak düşüyor, tabii kaldıysa, üstte aziz arkadaşın yazdığı gibi vasat adam alırsın ama, al sana tunay, al sana umut nayır, iş yapıyorlar mı, hayır.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu