Aybaba “Kembo’nun Bursa’yla ilgisi yok!”

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba,Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi'nin düzenlediği kahvaltıda sakat oyuncular ile ilgili konuştu.

İşte Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba‘nın Jires Kembo ile ilgili söylediklerini:

“Teknik direktör hiçbir oyuncu ile farklı diyaloğa girmez. Biz kişiliği ikinci planda tutuyoruz. Orada farklı bir uğraş var. Önce saha içinde uğraş var. Biz Jires Kembo‘yu saha içinde görmüyoruz. Ne gayret var, ne istek var. 20-25 gündür idmana çıkmıyor. Bir yeri ağrıyor ama neresi bilmiyoruz.

Yatak odasından alıp oyuncuyu oynatamayız. Bir sürü sakatlığı var oyuncunun. Antrenmana çıkmayan oyuncuyu nasıl oynatalım? Böyle sorunları var. Biz 4-5 kez oturup konuştuk. İşine saygın olsun dedik ama bizden uzak. Kembo başka bir dünyada. Onun içinde bu işi yapacağım hissi olsaydı ona 100 adım giderdik. Onunla çok uğraştım ben. En azından oyunun belli bir bölümünde değerlendirilir. Yetenekli bir oyuncu.

Ben Kasımpaşa maçında 2’yi yiyince işin zor olduğunu anladım. O işi yapacak, bitirici oyuncumuz yok gibi… Biz geriye düşmemiz lazım. Ama bu tür oyuncu girer, bir şeyler yapar. O yetenekte oyuncu. Ama onda böyle bir şey yok. Zaman geçirmek istiyor. Biz ona teklifte götürdük. Ama hiçbir şeye yaklaşmıyor.”

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @mert1963 yorumuna yanıt olarak

   sezon başı kampına niye götürülmedi o zaman..adamı küstürmek için ne lazımsa yaptınız kardeşim..hem parasını veriyorsunuz hemde kampa götürmüyorsunuz…biz kembonun futbolculuğuna geçen sene güvendik haklı çıkmıştık…iddaa ediyorum onun kalitesinde şu an takımda adam yok …oynatmakta sana kalıyor samet hoca..haaa bu arada olay medyanın yerli topçu oynatıyor dolduruşunada çok geliyorsun..limayı bile yedek bıraktın kaç maç sonradan girdiği her maç takımı kurtardı senide ipten aldı …gaza gelme samet hoca..

   3
   15
   1. @hulk yorumuna yanıt olarak

    Goturmucek tabi yetenekli ama kilolu koşamıor hemen tükeniyor dakka 70 den 90 a zor dayanıor iyi birini samet hoca goturmmezlik yapmaz bide latovleviciye bak kaç yaşında gram duraklamıyor adam maşaşlajih

  2. @mert1963 yorumuna yanıt olarak

   PEKİ BUNUN YASAL BİR YAPTIRIMI YOKMU YAW ? NOTER TESPİTİ, DİĞER FUTBOLCULARIN ŞAHİTLİĞİYLE BİR TUTANAK FALAN. BU SORUMSUZLIĞUN BİR KARŞILIĞI OLMALI. HİÇ BİŞEY YAPILAMIYORSA TEXAS BU İŞİ ÇÖZER

   22
   7
   1. @HERŞEYİM BURSASPOR yorumuna yanıt olarak

    Bende onu diom kardeş aslında sozlesmeye kilo alması vs koyacan fit olduğundan 3 kilo alamaz uzun sakatlığı olmaz ise .. adam.izindrn 10 kilo fazla gelmiş buna nasıl verecen 1 milyon Euro haram zıkkım olsun şerefsiz

    6
    2
 1. daha adamı alırken zarar etmişiz. Tam bir transfer hatası. Futbolda bunlar var ama ekonomimiz bozuk olduğu için tahribatı da büyük oluyor. Çok uyanık olmak lazım. Yönetim üzerindeki taraftar ve medya baskısı paniği, panikte hatayı getiriyor.
  Yönetim – taraftar – medya ortak yapımı kötü bir film…

  18
 2. Bu takimda is bitirebilecek iki uc kisiden biri sen adami kampa goturme calistirma sora niyeti yok elimkzde suan bole bi adam yok parasini verioruz oynatalim bari azcik kafa calistirin oynasin ki katara arap emirliklerine gitsin

  13
  4
 3. İsmail rumuzla yazan kardeşim;Hocamız gayet güzel ve samimice açıklamış.Bu sözerden sonra hocaya laf söylemek VİCDANSIZLIK olur.
  1,200.0000.AVRO para alacaksın ve idmanlara çıkmayacaksın.Yahu idmana çıkmayan oyuncuyu oynatırsa hoca idmanda vaarını-yoğunu ortaya döken,kadroya alındığında sırasını bekleyip oyuna girince elinden geelen gayreti gösterene haksızlık etmiş olmazmı.Takımın ahengini bozuyor şu hali ile KEMBO.
  Hani FRANSA daki kardeşliği varya bu onun b…ku olamaaaaaz.
  Önce bunda şahsiyet denen nesne yokmuş.Mesleğine saygısı,meslektaşına sevgi-saygı,parasını aldığı yere VİCDANEN SORUMLULUK DUYMASI bunda maalesef yoook.
  Evet ilk geldiğinde bir parça bal sürdü şimdi keyif çatıyor.ALDIĞI HER KURUŞ HARAM ZIKKIM OLSUN BÖYLELERİNE.

  11
 4. Verimli çalışmayan işçinin iş sözleşmesi haklı nedenle feshedilebilirken ve işçiye hiçbir tazminat tutarı da ödenmezken bu şerefsizlerin sözleşmeleri neden feshedilemiyor ?? Böyle düzen olmaz sözleşme fesih kuralları değiştirilmeli .

  11
   1. @YaVuz16yeşili yorumuna yanıt olarak

    Kulüp personeli 4 aydır maaş alamıyor ama hala çalışmaya devam ediyorlar . Kembo Bey de koca kıçını kaldırıp günde iki saat idmana çıksın bi zahmet . Aile mi gecindiriyor , eve ekmek mı götürüyor , çocuk mu bakıyor ?? Aldığı parayı alemde yiyor zaten .

 5. Sen oyuna sokta oynuyor mu oynamıyor mu görelim. Her türlü iş yapar. Sen oynatmayı beceremiyorsun. Tabi yönetim bunda büyük etken Sezon başı kampa alsaydınız şu an oynuyordu. Sizin iş bilmezliğiniz bu durumun nedeni.

  9
  56
 6. BUrada ki hataların aslan payı bu kulübü yönetemeyenlere aittir.
  Biz böyle haberleri yıllarca duyduk, okuduk, gördük, şahit olduk,
  Kulüp olarak profesyonelleşemezsek, çoktan profesyonel arenaya ayak basmış,
  OYuncu ve menajerlerinden bu kulşüp çok çeker, Kembo gibi onlarca oyuncu sayarım size
  Kadro dışı bırakılan, yan gelip yatıp maaşını tıkır tıkır alan, verilemeyince de
  Şehri terkedip, Fifaya şikayet eden ve kazandığı dava ile milyon euroları kulüpten hortumlayan,
  Bunun tek çaresi performansa dayalı sözleşme yapmaktan geçer.
  500-600 bin eurodan fazla maaş vermiceksin yabancı oyuncuya, kalan ücretini de
  Maç başı olarak 10 bin euro maç başı diceksin, oynarsa 11’de daha fazlasını koyar cebine
  Yok mücadele etmeyip, kadroya girme derdi yoksa 400-500 bin euro bedeller çok bile bence

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu