Aybaba “İşimiz çok!”

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

İdman öncesi saha kenarında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan tecrübeli hoca “Bazı oyuncularla ilgili şikayetlerim var. Mesela altyapıdaki futbolcular ilgili. Ben onların gözünün içine bakıyorum. Kendilerine çeki düzen vermeleri lazım” ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun “Ankaragücü maçında kötü sonuç alınması halinde yeni kadro dışılar olur mu?” sorusu üzerine Aybaba “Kadro dışı bırakma nedenimiz aldığımız sonuçlar değil. Furkan ve Yusuf’un performansına bağlı bir karar oldu. İyi giderseniz herkes yanınızda olur, kötü giderseniz herkes karşınızda olur. Futbol mantığı bu. Altyapıdaki bazı oyuncularla ilgili şikayetlerim var. Ben onların gözünün içine bakıyorum. Bu kadroda yer alsınlar diye. Genç oyuncular bir şeyler yapsın istiyorum. Ama içimize bir türlü adapte olamadılar. Kendilerine çeki düzen vermeleri lazım. Uğraşıyoruz ama işimiz çok.” dedi.

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ben çocukken ikinci el kitap bulunca sevinirdim . Özenle kaplardim , etiketlerdim, hergün bakardim. Bizim çocuklar kitabi bedava aliyor atiyor bir köşeye. Yeni neslin daha çok çalişmasi lazim . Yoksa üretecek insan kalmayacak. Yabanci cenneti olacak ülke. Bir taraftar olarak gençler forma giyse bile zoruma gitmez yeterki elinden geleni yapsinlar. Çalişsinlar

  51
 2. samet hoca bunların hepsi cin olmadan adam çarpmaya çalışan tayfalardan genelde torpilli çocuklar. sen boş ver. böyle geldi böyle gider.

  2
  1
 3. İki senedir düşmemek için mücadele verdik hocam biz. Sen kolay mı sandın? Şuanki puan durumunda başka hoca olsa şimdiye kadar linç edilirdi ama sana güveniyoruz sabrediyoruz. Bu topçuları oynatırsan sen oynatırsın. Allah işini gücünü rast getirsin.

 4. Böyle gelecek vaadeden, A TAKIMA çıkma başarısı göstermiş olan gençleri,
  1-2 yıl dışarıya kiralık vereceksin, alt liglerde oynayıp oradaki ortamı görmeleri,
  Havasını soluyup, tesis ve şartlarında yaşamalarını, orada forma mücadelesi vermeleri
  Bunları yaşayıp kulübümüze geri döndüklerinde burada kalmak için daha fazla efor sarf edeceklerdir.

 5. Yusuf için değil ama furkana büyük bir haksızlık yapıldı ve bizim taraftarımız buna göz yumuyor kubilayın o kadar kötü performansına 2 seke katlandı bu sehir furkan naptı bu kadar merak ediyorum yeterli bulmazsın yedek oturtursun birde utanmadan ceviz agacları var havası güzel diye dalga geciyor ve buna canak tutan medyayada tarfatarada yazıklar olsun!

  1
  3
  1. @cüneyt alkış yorumuna yanıt olarak

   Girdaba girdin mi çıkışı çok zordur.
   Sen kurtulmak için cabalarsin seni içine çekmeye çalışır.
   Bu durumda yapılabilecek tek şey ne olursa olsun suyun üstünde kalmaktır.
   Bunu iki sezondur başarıyoruz.
   Bakalım bu yıl ne olacak.
   Eğer girdap galip gelirse bizi en dibe çeker.
   Yok biz kurtulursak önümüz açılır.
   Bunu zaman gosterecek.
   Şahsi fikrim kurtuluruz yönündedir.
   Çünkü daha sezonun başları.
   Bu durumun üstesinden gelinecektir.
   Kimsenin şüphesi olmasın.

 6. Maalesef genç futbolcular hemen oldum hissine kapılıp ,tempolarını düşürüyorlar ,kendilerine bakmıyorlar.Örnek Kubilay ,Hamza hocanın ilk zamanlarında yani 3 sezon önce 11 e girip goller atıyordu üzerine koyacağına geriye gitti.Oysa kendilerine baksalar ,hedefleri olsa hem kendileri kazanacak hem klüp.

 7. Bu adamı hala savunanlar var şakamısınız siz ya bu adam herkesle dalga geciyor alt yapı alt yapı diye milletin gözünü boyadı şimdi kendi kabahatini alt yapıya yıkmaya çalısıyor hadi allah askıma kimi kandırıyor cocukmuyız biz

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu