Aybaba “Fenerbahçe ile başlamak güzel”

Fenerbahçe maçıyla başlamak güzel" diyen Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, fikstürden genel anlamda mutlu olduklarını belirtti.

Samet Aybaba şöyle konuştu:

“Biriyle başlayacaktık. Fenerbahçe ile başlamak bence daha iyi. Zor maç. Biz de iyi takımız. Karşımızdaki de iyi takım. Zaten nasıl başladığınız önemli değil. Nereye doğru gittiği önemli. Biz çok erken karar veriyoruz. Son 10 yıldır söylüyorum. 7.haftaya kadar ne olduğu belli olmaz. Kim kimi yendi. Herkes koşar. Daha istekli, daha coşkulu oynar. Daha sonar lig oturmaya başlar. Bakarsınız şu takım yukarı oynar, şu takım küme düşmeye oynar, bu takım şampiyonluğa oynar diye karar verirsiniz. Ben memnunum fikstürden. Oyuncularımızla da konuştuk onlar da memnun. Daha zor, daha ciddi rakiplerle oynamak ve başlangıçta oynamak bizim için daha iyi. Böyle konuşurken çok keyifli. Baştan zor, sonra kolay diye. Öyle bir oluyor ki once kolay geçiyor sonar çok zorlanıyorsunuz. Hiç beklemediğiniz maçları kazanıyorsunuz. ”Biz bu maçlara üç puan yazıyoruz ,yaparız .”dediğinizde yanıldığınız çok oluyor. Şu maçı kazanırız diyoruz. Olmuyor. Şu maçta belki zorlanırız diyorsunuz. Çok rahat geçiyorsunuz. O nedenle biz takım olarak sezona hazırlanmamız lazım. Arkadaşlarımızın bir takım duyguları, hisleri değişiyor. Kolay değil son iki seneyi kötü geçirmek bizim için çok da parlak değil. Ama biz iyi bir uyum içindeyiz. Transfer konuşmasını hiç sevmem ben. Bazı teknik direktör arkadaşlarımız ” 5 oyuncu isterim ,10 oyuncu isterim.”der. Ben birkaç takviye diye düzelteyim. Doğru takviye yaparsak biz lige iyi başlayan takımlardan olacağız.

Biz sadece ”Bu oyuncuyu düşünebiliriz.”diyoruz. Kulüp de takas yoluna gitti. Kulübün lehine bir iş olacağını düşünüyoruz ekonomik açıdan. Herhalde yarın bir görüşme olacak. Bize bilgi veriyorlar sadece. Başka oyuncular da var. Onlarla da görüşüyoruz. Mbokani‘yle ilgili net bir şey yok.Yönetimimiz çalışıyor.

Oyuncularımızın hepsi kaliteli oyuncular.Çalışıyorlar. Tabii Türkiye‘de herkesin problemleri var. Kendi içlerinde çözmeleri lazım. Takımdaşlığı ön plana çıkaracağız. Eğer onu geliştirirsek ki arkadaşlarla konuştuğumuzda son iki senede bu konuda sıkıntı yaşadıklarını söylüyorlar ”Bir takım olamadık.”diyorlar. Biz once bir takım olmaya çalışacağız. Ne zorluk olursa olsun birlikte çözmeye aşacağız.  Kime ne zorluk gelirse birlikte göğüsleyeceğiz. Kimin mutlu günü olursa birlikte kutlayacağız. Böyle bir takım olacağız. İnşallah arkadaşlarımız burada gösterdiği performansı sahada da gösterirse keyifli bir sezon geçireceğiz.”

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hadi bakalım Hocam umutluyum ben sen bu işin üstesinden gelirsin kimilerine göre öyle olmayabilir ama bence güzel bir sezon bizi bekliyor inşallah eski gücünüze kavuşur bize özlediğimiz Bursasporu izlettirirsiniz Allah yardımcınız olsun futbol şansı yanımızda olsun hayırlı bir sezon olsun inşallah

  43
  2
 2. dediklerinde haklı. istanbul takımlarından biriyle başlamak güzel. fb-gs veya bjk olursa ilk rakip yenilsen sıkıntı yok ama yenersen sert kaçar, takım bambaşka, taraftar bambaşka olur. %50 şans. deplasmanda olası beraberlikte moral olur tüm camiaya. iyi analiz yapabilirlerse ilk 4 maç için mutlaka getirisi olur. kamp ve hazırlık maçları çok iyi analiz edilmeli takımların. hatalarını değil, ”hata yapmalarını nasıl sağlarım” o araştırılmalı. takım analizi iyi yapılırsa düğüm nerede diye aramazsın, düğümü görüp çözmeye başlarsın. bilimden ve teknolojiden muhakkak yararlanılmalı. hangi takımın hangi oyuncusu ne kadar güçlü araştılıp bulunmalı. toplam takım enerjilerine göre kondisyon planlaması yapılmalı ve bu kondisyon seviyesi sürekli yukarıda tutulmalı. parasızlığın kol gezdiği yerde neye ne kadar harcanıyor kulüpte hiç bilmiyoruz. umarım bilim ve teknolojiye bütçe ayrılıyordur.

  19
  6
 3. Abilerim kardeşlerim herkes kadrolar yazmış çizmiş gelsin yeter demiş transfer bi 10 numara bi de forvet gelsin her şey düzelir demiş ilk 3 transfer mantıklı ve en büyük sorun olan 6-8 numara açığı kapatıldı ama çok afedersiniz hadi Sio geldi hadi bir de Mbokani geldi bunlara gol ortalarını kim yapacak şu bizim yıllardır bulamadığımız semt jargonuyla pırpır kanatlardan neden kimse bahsetmiyor? Kimse mi kanat oyuncumuz olmadığının farkında değil ?
  Kembo – Kadro dışı
  Delarge – Kadro dışı
  John – Kadro dışı
  Sercan – Kadro dışı ‘ ki biz bunların 1 tanesinin bile kulüpte çeşmeden su içmelerini bile kaldıramıyorken adamlar ödenmeyen personellerin maaşlarını yarım sezonda ödeyebilecekleri paralar alıyorlar yatarak 1 sezonda !
  E şimdi bu sezon bizim kanadımız kim olacak da özlediğimiz Bursaspor’u izleyebileceğiz? Evet Yusuf Erdoğan dünyanın en yürekli çocuklarından biri keşke her maç Beşiktaş maçındaki gibi oynasa ama istikrar konusunda sıkıntı yaşıyor, ee pardon da 1 tane kanat oyuncusunun ismi bile geçmedi transfer sezonu açıldı açılalı kimse bunun farkında değil mi?

  1
  1
 4. dediklerinde haklı. istanbul takımlarından biriyle başlamak güzel. fb-gs veya bjk olursa ilk rakip yenilsen sıkıntı yok ama yenersen sert kaçar, takım bambaşka, taraftar bambaşka olur. %50 şans. deplasmanda olası beraberlikte moral olur tüm camiaya. iyi analiz yapabilirlerse ilk 4 maç için mutlaka getirisi olur. kamp ve hazırlık maçları çok iyi analiz edilmeli takımların. hatalarını değil, ”hata yapmalarını nasıl sağlarım” o araştırılmalı. takım analizi iyi yapılırsa düğüm nerede diye aramazsın, düğümü görüp çözmeye başlarsın. bilimden ve teknolojiden muhakkak yararlanılmalı. hangi takımın hangi oyuncusu ne kadar güçlü araştılıp bulunmalı. toplam takım enerjilerine göre kondisyon planlaması yapılmalı ve bu kondisyon seviyesi sürekli yukarıda tutulmalı. parasızlığın kol gezdiği yerde neye ne kadar harcanıyor kulüpte hiç bilmiyoruz. umarım bilim ve teknolojiye bütçe ayrılıyordur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu